Sterownik do podróby Kung 6x XM-L2

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
Awatar użytkownika
Pingwin
Posty: 107
Rejestracja: środa 21 lis 2007, 15:25
Lokalizacja: Wrocław

Sterownik do podróby Kung 6x XM-L2

Post autor: Pingwin »

Witam
Jaki sterownik założyć do latarki z tematu aby cieszyć się sporą ilością światła?
Oczywiście chcę to zrobić w miarę budżetowo gdyż latarka sama w sobie jest tania.
Kiedyś kupiłem taki driver ale jego połączenie wymagałoby przeróbek a i tak chyba daje za mały prąd.
http://wallbuys.com/Product/3-7-4-2V-3- ... 2mm--10684

Poniżej zamieszczam zdjęcia wszystkiego
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
Z tego co widzę, to MCPCB, ma diody połączone 3s2p, w związku z tym, potrzebujesz drivera dającego jedno napięcie około 9-10V i prąd rzędu... no dla max parametrów diod 6A.
Driver, który proponujesz ma wyjście na 3 obwody, a nie na jeden.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
Pingwin
Posty: 107
Rejestracja: środa 21 lis 2007, 15:25
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Pingwin »

Tylko go pokazałem. Mam go od kilku lat i byłą tutaj mowa że wymaga przeróbek a i prąd daje niewielki. Stąd pytanie jaki driver kupić?
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Diody na pewno są wszystkie równolegle, miałem taki moduł.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
Pingwin
Posty: 107
Rejestracja: środa 21 lis 2007, 15:25
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Pingwin »

Tak może być?
Obrazek
Dziurki oczywiście zrobiłbym inne na kable
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Jeżeli nie chcesz się wykosztować na sterownik więcej niż na całą latarkę to proponuję zaopatrzyć się w wysokoprądowe ogniwa, założyć grubsze przewody zasilające diody, zmostkować sprężynki. Ogólnie zmniejszyć rezystancję obwodu zasilajacego. To jest prosty sterownik bez stabilizacji prądu gdzie właśnie rezystancja obwodu ma wpływ na prąd diod.
Ze sterownika z 3 cewkami nie wyciśniesz więcej niż 3,5A na kanał (normalnie jak pamiętam dawał 2,8-9A), do tego musisz podzielić obwód diod na 3.
Wg mnie prościej będzie przerobić ten oryginalny sterownik. Jeżeli latarka ma być do efektu WOW to tak bym to zrobił.
Bardziej zaawansowanie to może zmiana tranzystora mosfet na taki o lepszych parametrach i pozbycie się cewki z obwodu.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
phantom
Posty: 690
Rejestracja: piątek 06 mar 2009, 14:46
Lokalizacja: biegun

Post autor: phantom »

Raczej nie chodzi o efekt wow. Ten sterownik ponoć daje 2,4A na kanał, mamy więc ok. 1,2A na diodę. Mówimy więc o ok. 500lm na każdej czyli razem ~3000lm przed starami na optyce.
Awatar użytkownika
Pingwin
Posty: 107
Rejestracja: środa 21 lis 2007, 15:25
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sterownik do podróby Kung 6x XM-L2

Post autor: Pingwin »

Dużo czasu minęło i koncepcja się zmieniła ... jako że jeżdżę trochę w terenie przydałaby się dobra lampa robocza. Wpadłem na pomysł aby tego kunga przerobić pod zasilanie samochodowe i tutaj pada pytanie, jaki driver?
Kilka takich? https://www.aliexpress.com/item/4000532 ... web201603_

Czy są jakieś lepsze pojedyncze?
ODPOWIEDZ