18650 z wystającym plusem

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
Awatar użytkownika
Sosenia
Posty: 426
Rejestracja: środa 01 gru 2010, 14:38
Lokalizacja: ZG

18650 z wystającym plusem

Post autor: Sosenia »

Witajcie,

zauważyłem, że po wyjęciu z mojej BLF Q8 nie wszystkie ogniwa są równo rozładowane - po dokładniejszym sprawdzeniu okazało się, że mają zbyt płaski plus i nie dotykają do pierścienia. Sprawdziłem wszystkie ogniwa i tylko te gorsze mają nieco bardziej wystający plus. Większość ma resztki od zgrzewanej blachy - i obawiam się, że tylko dzięki temu te ogniwa działały jakoś w Q8 :)

Czy dodatki typu płaski magnes, "plaster" miedzi przyczepiane do plusa mają tutaj sens? Jeżeli się da, chciałbym uniknąć kupowania ogniw.

Pozdrawiam.
S2+: XM-L2 U2-1B 2.1A || XM-L2 T6-4C 2.1A || (MOD) XP-E2 Red 1.4A || 365nm Nichia UV
S2 XP-L HI 2.8A || BLF Q8 || Skilhunt H03 NW || Astrolux C8 XP-L HI 3B || KDLITKER C8.2 XHP35 HI NW || L6 XHP70 N2-3A || L2 XP-L HI V2-1A
piotrasta
Posty: 40
Rejestracja: sobota 14 mar 2015, 01:58
Lokalizacja: bdg

Post autor: piotrasta »

Nie masz możliwości naciągnięcia sprężynek po stronie minusa?
jak nie to próbował coś zrobić z pierścieniem a nie z ogniwami
Awatar użytkownika
Yantar
Posty: 74
Rejestracja: niedziela 13 sie 2017, 13:18
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: 18650 z wystającym plusem

Post autor: Yantar »

Witaj
Sosenia pisze:
Czy dodatki typu płaski magnes, "plaster" miedzi przyczepiane do plusa mają tutaj sens? Jeżeli się da, chciałbym uniknąć kupowania ogniw.

Pozdrawiam.
Zamawiając od Dariusz70 mod wraz z akumulatorami, dostałem akumulatory z dorobionym "plusem" - i wszystko jest OK.
Obrazek
Serdecznie pozdrawiam
Jacek / Yantar
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Jeżeli chcesz poprawić styk to magnesy neodymowe jak wspomnieli przedmówcy, bądź "kapturki" od ogniw typu protected.
Obrazek
Można je podkleić, bądź oderwać koszulkę i nową nałożyć aby otulała "nakładkę".
szczepan601
Posty: 11
Rejestracja: piątek 11 lis 2011, 13:35
Lokalizacja: DE

Post autor: szczepan601 »

To i ja się podłączę. Doszła do mnie latareczka Fenix TK 35 UE i mam ten problem z za krótkimi ogniwami. Z neodymami działa, ale to taka trochę sztuka. Jakie ogniwa kupić? Te od Fenixa raczej odpadają ze względu na cenę.
szczepan601
Posty: 11
Rejestracja: piątek 11 lis 2011, 13:35
Lokalizacja: DE

Post autor: szczepan601 »

Widzę ze nie otrzymam odpowiedzi. Napiszcie chociaż czy akumulatory muszą być zabezpieczone do tej latarki? Ładowarka Xtar VC4 zamówiona, ale sporadycznie zdarzy się pewnie ładowanie w adapterze.
Awatar użytkownika
Goferjw
Posty: 187
Rejestracja: poniedziałek 20 paź 2014, 21:35
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: Goferjw »

Na stronie www Fenixa pisze:
Latarka Fenix TK35 UE 2018 obsługuje tylko akumulatory 18650 z wystającym plusem. Konstrukcja zasobnika na akumulatory nie pozwala na używanie akumulatorów z płaskim plusem.
Naklej magnes neodymowy na kleju elektroprzewodzącym i już masz button top lub kup po prostu ogniwa z wystającymi plusami.
Ostatnio używane
S41, EC03, H03
plecho1
Posty: 880
Rejestracja: środa 03 cze 2015, 12:20
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: plecho1 »

Można też nalutować kroplę cyny.
Ostatnio zmieniony wtorek 11 gru 2018, 16:57 przez plecho1, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sosenia
Posty: 426
Rejestracja: środa 01 gru 2010, 14:38
Lokalizacja: ZG

Post autor: Sosenia »

piotrasta pisze:Nie masz możliwości naciągnięcia sprężynek po stronie minusa?
jak nie to próbował coś zrobić z pierścieniem a nie z ogniwami
Z pierścieniem nic nie da się zrobić. Ogniwa mają plus na równo z koszulką (a nawet lekko głębiej) i przez to styku nie ma - tak wygląda pierścień w latarce:
Obrazek

Kupiłem magnesy okrągłe 2x4mm i 2x6mm, a dookoła klej sekundowy. Powierzchnia magnesu jest chromowana, myślicie, że po zmatowieniu dałoby się go przylutować do plusa na stałe jak u Yantara? Takiego cienkiego plastra z mosiądzu sam sobie raczej nie wytnę...
S2+: XM-L2 U2-1B 2.1A || XM-L2 T6-4C 2.1A || (MOD) XP-E2 Red 1.4A || 365nm Nichia UV
S2 XP-L HI 2.8A || BLF Q8 || Skilhunt H03 NW || Astrolux C8 XP-L HI 3B || KDLITKER C8.2 XHP35 HI NW || L6 XHP70 N2-3A || L2 XP-L HI V2-1A
fazi
Posty: 278
Rejestracja: wtorek 31 lip 2012, 23:15
Lokalizacja: Mosina

Post autor: fazi »

Albo kupujesz gotowe krążki na Aliexpress, albo robisz sobie taki wykrojnik z kawałka noża tokarskiego albo innego kawałka zwykłej stali, i ośki od starej drukarki (twarda i ma równe 6 mm średnicy) Blachę mosiężną wykrawa do 1 mm a 0,6 mm to bez problemu.

Pzdr

Obrazek
hubi2000
Posty: 11
Rejestracja: środa 25 paź 2017, 15:11
Lokalizacja: Piaseczno

Re: 18650 z wystającym plusem

Post autor: hubi2000 »

Witam proszę o informacje jakiej średnicy i wysokości musi byc magnes
Dziekuje.

Yantar pisze: sobota 08 gru 2018, 23:12 Witaj
Sosenia pisze:
Czy dodatki typu płaski magnes, "plaster" miedzi przyczepiane do plusa mają tutaj sens? Jeżeli się da, chciałbym uniknąć kupowania ogniw.

Pozdrawiam.
Zamawiając od Dariusz70 mod wraz z akumulatorami, dostałem akumulatory z dorobionym "plusem" - i wszystko jest OK.
Obrazek
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: 18650 z wystającym plusem

Post autor: Dziubek »

10x2mm będzie większy niż na zdjęciu, przykryje całość bieguna dodatniego. Jak chcesz, możesz też brać mniejszy.
Po lewo 5mm średnicy, a po prawej 10mm.
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
ODPOWIEDZ