Tank 007 E09

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
trombal
Posty: 27
Rejestracja: poniedziałek 22 lut 2016, 22:57
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Tank 007 E09

Post autor: trombal »

Witam

Zauważyłem, że latarka nie domaga od jakiegoś czasu. Mimo przekręcenia w pozycję ON nic się nie dzieje. Tak trochę drogą eliminacji doszedłem do tego, że jest jakiś luz pod różowym kabelkiem na załączonym zdjęciu. Jak go lekko docisnę to latarka zaczyna świecić. Zastanawiam się co się stanie jak odlutuję te dwa kabelki i zdejmę to kółeczko z żarówką. Może ktoś z forum naprawia tego typu usterki ? Czy może sam dam radę to naprawić, bo jakiejś takiej mądrzejszej lutownicy nie posiadam i zerowe pojęcie o lutowaniu tego typu elementów.
Załączniki
FlatCamera_202037_11_15_1_890.jpg
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Re: Tank 007 E09

Post autor: ptja »

Nic nie zdejmuj, tylko popraw lutowanie. Ale... zerowe pojęcie o lutowaniu trochę kłóci się z samym lutowaniem :(

To trochę jakbyś zapytał, czy możesz wymienić koło, ale nie masz klucza do kół i zerowe pojęcie o czynnościach z tym związanych :)
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Tank 007 E09

Post autor: Dziubek »

Tutaj wystarczy byle jaka lutownica. Odlutuj różowy przewód, daj cyny na miejsce gdzie chcesz go przylutować i przylutuj ponownie - tak najprościej mówiąc.
trombal
Posty: 27
Rejestracja: poniedziałek 22 lut 2016, 22:57
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Tank 007 E09

Post autor: trombal »

Sąsiad elektronik zrobił przegląd i stwierdził, że wszystko ok. W ramach walki z koronawirusem spryskałem latarkę środkiem dyzenfekujacym na bazie spirytusu i... latarka zaczęła działac jak nowa.
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Tank 007 E09

Post autor: Dziubek »

trombal pisze: poniedziałek 23 mar 2020, 22:05 W ramach walki z koronawirusem spryskałem latarkę środkiem dyzenfekujacym na bazie spirytusu
Takie coś od dawna jest znane w naszym środowisku, i nie tylko naszym, pod nazwą IPA. W czasach korono i to używają jako środek dezynfekujący jak można czytać, ale mniejsza o to.
Nie poprawił przewodu skoro robił przegląd ?
ODPOWIEDZ