Miniwieża Pioneer nie gra z wejścia analogowego

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
Ijon
Posty: 37
Rejestracja: niedziela 12 cze 2011, 09:46
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Miniwieża Pioneer nie gra z wejścia analogowego

Post autor: Ijon »

Hej,



Mam miniwieżę Pioneer X-HM32VD-K kupioną w 2015, tu jest instrukcja jeśli kogoś interesuje: https://www.manualsdir.com/manuals/4850 ... original=1

Ma 2 wejścia analogowe, z przodu oznaczone jako Audio-In i z tyłu Line (do tego podpięty jest kabelek od karty dźwiękowej). Od pewnego czasu zdarzało jej się że po kilkunastu/kilkudziesięciu minutach grania z sygnału komputera przestawała dźwięk znikał. Przeważnie pomagało wyjęcie i włożenie wtyczki zasilania wieży. A teraz w ogóle nie słychać dźwięku z komputera. Na obu wejściach analogowych jest tak samo. Co ciekawe, radio FM i bluetooth funkcjonują bez problemu.

Czy ktoś ma pomysł co się mogło stać? Po zdjęciu obudowy nie zauważyłem niczego dziwnego, żadnych spuchniętych kondensatorów czy grubej warstwy kurzu.
GanzConrad
Posty: 879
Rejestracja: wtorek 14 paź 2014, 20:44
Lokalizacja: Słupsk

Re: Miniwieża Pioneer nie gra z wejścia analogowego

Post autor: GanzConrad »

- skoro przestawał grać po czasie to może był problem natury termicznej (coś się nagrzewa)
- może podawałeś zbyt wysoki poziom sygnału na wejście (zamiast liniowego - był wzmocniony) i przedwzmacniacz się upalił (lub coś innego)
- jeśli chce Ci się szukać, możesz podłączyć słuchawkę do sygnału poprzez kondensator wpięty szeregowo (aby odfiltrować składową stałą) i po kolei szukać na płytce w którym miejscu sygnał znika.
Ja osobiście wysłałbym to do serwisu (bo mam za dużo zepsutych sprzętów w kolejce do dłubania ;-) )
ODPOWIEDZ