Maglite 2D

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
CMH
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 01 mar 2021, 22:37

Maglite 2D

Post autor: CMH »

Hej, odnaleziona po roku latarka Mag2D nie działa po wymianie baterii. Stare były trochę wylane ale nie extremalnie. Czy można ją jakoś oczyścić? Bo zakładam że dlatego nie świeci.
Mój model ma diodę z widocznym numerem 483. Rozkręciłem co się dało ale do samego „wnętrza” nie umiem się dostać.
Bardzo proszę o radę...
CMH
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 01 mar 2021, 22:37

Re: Maglite 2D

Post autor: CMH »

Tak się ucieszyłem że znalazłem to forum, że zapomniałem się przywitać w pierwszym poście:
Dzień dobry wszystkim Forumowiczom :D
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Re: Maglite 2D

Post autor: Pyra »

Witam
CMH pisze: poniedziałek 01 mar 2021, 22:50 Tak się ucieszyłem że znalazłem to forum, że zapomniałem się przywitać w pierwszym poście:
Dzień dobry wszystkim Forumowiczom :D
Spokojnie, jakiś czas temu "obniżyliśmy standardy" :wink: i "Hej" wystarczy...
Jeśli mógłbyś zrobić kilka fotografii to by trochę pomogło. Jeśli chodzi o korozję wywołaną elektrolitem ogniw, to przede wszystkim wszelkie połączenia. Rzadko coś jest lutowane, z reguły "na styk", więc rozkręcenie będzie raczej konieczne.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
CMH
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 01 mar 2021, 22:37

Re: Maglite 2D

Post autor: CMH »

Obrazek
Hej, nie wiem czy sobie poradziłem z uplodem. Może ktoś ma pomysł co dalej z tym sprzętem?
Załączniki
FAE4DF49-BDBE-4AD3-9856-B6F6DCBBEF2F.jpeg
CMH
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 01 mar 2021, 22:37

Re: Maglite 2D

Post autor: CMH »

:) CUD!!! Poleżała rozkręcona dwa miesiące, wróciłem na forum, zrobiłem zdjęcie, złożyłem ją i DZIAŁA:)
murgrabia1410
Posty: 909
Rejestracja: piątek 05 wrz 2008, 23:10
Lokalizacja: POLAND

Re: Maglite 2D

Post autor: murgrabia1410 »

Na wylane baterie niezastąpiony jest zwykły ocet. Jak jej nie wyczyścisz to skoroduje, nawet aluminium zeżre.
ODPOWIEDZ