Convoy S2+ | Tylko 100% mocy /??/

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
Hyperion
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 05 kwie 2021, 07:17

Convoy S2+ | Tylko 100% mocy /??/

Post autor: Hyperion »

Witam wszystkich na forum

Szukam kogoś, kto przerobi mojego S2 tak, aby święcił tylko na 100%.

Po co?- na replikę broni, z przyciskiem chwilowym (który aktualnie uważany jest za półklik i zmienia tryby latarki)

Mam lewe ręce i sam na pewno sobie tego nie zrobię, najlepiej Kraków

Pozdrawiam cieplutko i wesołych świąt
marchewkowy sok
Posty: 68
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2017, 15:54
Lokalizacja: Śląsk

Re: Convoy S2+ | Tylko 100% mocy /??/

Post autor: marchewkowy sok »

Możesz podać linka, gdzie kupiłeś S2+? Być może nie trzeba nic przerabiać. Jeśli masz sterownik z biscotti, lub jego klonem to wystarczy trochę poklikać.
Hyperion
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 05 kwie 2021, 07:17

Re: Convoy S2+ | Tylko 100% mocy /??/

Post autor: Hyperion »

Obrazek

Chciałbym przerobić tą z widocznymi tranzystorkami(?) Aktualnie nie dziala, ale nie sprawdzałem czy to nie kwestia przycisku i aktualnie nie mam jak- nie ma mnie w domu

Tę z prawej. Nie była masakrowana, przegrzewania, moczona. Przestała świecić leżąc na półce
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Convoy S2+ | Tylko 100% mocy /??/

Post autor: Dziubek »

Daj link gdzie nabyłeś latarkę. Owe "tranzystorki" to układy AMC. Koledze wcześniej rozchodzi się o to czy masz w latarce firmware Biscotti, bo tam 12 grupa to właśnie jedynie 100% mocy, tutaj masz omówienie https://diodek.pl/podstawowa-wiedza-na- ... e_Biscotti
Hyperion
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 05 kwie 2021, 07:17

Re: Convoy S2+ | Tylko 100% mocy /??/

Post autor: Hyperion »

Dziękuję za pomoc!
Niestety nie mam możliwości sprawdzenia. Kupiłem latarkę z 3 lata temu na aliexpress i nie mam już hasła do tego konta ;/

Sprawdzę czy "schemat postępowania" zadziała u mnie jak tylko wrócę jutro do domu :))
Hyperion
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 05 kwie 2021, 07:17

Re: Convoy S2+ | Tylko 100% mocy /??/

Post autor: Hyperion »

Niestety moja latarka to nie biscotti, :c

Mogę zrobić coś innego aby uzyskać pożądany efekt?
marchewkowy sok
Posty: 68
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2017, 15:54
Lokalizacja: Śląsk

Re: Convoy S2+ | Tylko 100% mocy /??/

Post autor: marchewkowy sok »

W sumie to masz kilka opcji.
1. Jeśli nie masz wprawy w lutowaniu, lub nie posiadasz hot air. Możesz napisać do Simona na Ali (właściciela Convoyów), żeby sprzedał Ci pigułę ze sterownikiem biscotti. Wtedy będziesz mógł już wybrać tryb 100%. Jedyne co Ci zostanie to poczekać na paczkę i przelutować diodę na nową pigułę (tylko dwa kabelki).
2. Możesz wylutować sterownik ten co masz. Wymaga to jednak rozgrzania piguły do bardzo wysokiej temperatury. Wtedy masz trzy opcje.
2.1. Przeprogramować sterownik.
2.2. Kupić nowy sterownik.
2.3. Usunąć mikroprocesor i zmienić położenie diody Schottky’ego, aby puszczała zasilanie bezpośrednio w leda (przez regulatory prądu). Minus tego rozwiązania to konieczność używania akumulatorów z zabezpieczeniem, bo nie ma wtedy mikroprocesora, który czuwałby nad poziomem rozładowania akumulatora.
3. Zapytać na forum, czy ktoś podjąłby się przeróbki. Może akurat ktoś na forum mieszka blisko Ciebie.

Może ktoś jeszcze dorzuci jakiś (może nawet jeszcze prostszy) pomysł.
ODPOWIEDZ