Latarka nurkowa wyłącza się pod ciśnieniem 5 bar

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
Damian780425
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 29 sie 2021, 16:53

Latarka nurkowa wyłącza się pod ciśnieniem 5 bar

Post autor: Damian780425 »

Witam

Zakupiłem u chińskich braci latarkę nurkową. Jest z nią jeden problem wyłącza się poniżej 35-40m . Ewidentny problem z przyciskiem.
Czy ma ktoś jakiś patent na naprawę tego ustrojstwa ?
W kategorii latarki nurkowe jest opis podobnego problemu przy lampie do video jednak temat umarł 2 lata temu.

Link do latarki:

https://pl.aliexpress.com/item/40000518 ... 5c0fB3BfAm
Bizon
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek 12 wrz 2011, 20:24
Lokalizacja: Polska

Re: Latarka nurkowa wyłącza się pod ciśnieniem 5 bar

Post autor: Bizon »

Kiedyś przerabiałem podobny temat. Sprężynka w guziczki była ciut za "mientka". Jako, że nie znalazłem kompatybilnej, nieco rozprostowałem starą, tak by zwiększyć napięcie wstępne, a dodatkowo pod sam guzik poszedł podcięty oring. Po przyciśnięciu, guzik opierał się na oringu, i trzeba go było niejako docisnąć.
Ot. Takie tam majstrowanie.
Damian780425
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 29 sie 2021, 16:53

Re: Latarka nurkowa wyłącza się pod ciśnieniem 5 bar

Post autor: Damian780425 »

Wymieniłem sprężynkę na twardszą , ale to tematu nie rozwiązało. Komora sprężynki jest mokra i nie ma wpływu na panujące ciśnienie.
Problem jest z tym że w latarce jest powietrze które zostaje skompresowane, a pod przyciskiem jest swego rodzaju uszczelka "membrama" przez którą naciskamy microstyk który włącza i wyłącza driver latarki. pod wpływem ciśnienia uciska owy microstyk i wyłącza latarkę. Jedyne rozwiązanie to wymiana tego microstyka na jakiś kontraktor zalanie żywicą i wzbudzanie magnesem. Jakieś rozwiązania ?
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Re: Latarka nurkowa wyłącza się pod ciśnieniem 5 bar

Post autor: ptja »

Usztywnienie membrany?
I nie "kontraktor", a "kontaktron".
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
ODPOWIEDZ