Chińskie lampy wideo - problem z przyciskami

Strefa mokra... ;)
silver111
Posty: 17
Rejestracja: czwartek 08 paź 2009, 07:28
Lokalizacja: Strzelce Opolskie
Kontakt:

Chińskie lampy wideo - problem z przyciskami

Post autor: silver111 »

Cześć. Jestem właścicielem 2 chińskich lamp wideo. Lampy świecą fajnie jest tylko z nimi mały problem. Na pewnej głębokości się wyłączają. Udało mi się ustalić w czym problem. Chodzi o przeciekający oring na przycisku. Ciśnienie wody na określonej głębokości przedostaje się przez oring i naciska na membranę która wciska przycisk. powyżej tej głębokości membrana przestaje napierać na przycisk i lampę można znowu ozywać. U mnie to 12 i 18 m (dwie lampy).

Problem polega na tym że przycisk uszczelniony jest o-ringiem (który przecieka bo jest luźny), pod przyciskiem jest membrana (dzięki której latarka się nie zalała). Przez tą membranę oś przycisku naciska micro włącznik.

Lampa wygląda tak:

Obrazek

Przycisk wygląda tak:


Obrazek

Obrazek



Ktoś może miał podobny problem z tymi lampami. Oring jest za luźny moim zdaniem, zamówiłem większe na próbę. Ale może ktoś już temat ogarniał i podsunie rozwiązanie.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam

Zamiast o-ringów, w tym zastosowaniu lepsze będą x-ringi. Są to konstrukcje przeznaczone do większych ciśnień, gdyż mają właściwość samo uszczelniania pod wpływem ciśnienia.
X-ringi i katalog.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
silver111
Posty: 17
Rejestracja: czwartek 08 paź 2009, 07:28
Lokalizacja: Strzelce Opolskie
Kontakt:

Post autor: silver111 »

Pyra pisze:Witam

Zamiast o-ringów, w tym zastosowaniu lepsze będą x-ringi. Są to konstrukcje przeznaczone do większych ciśnień, gdyż mają właściwość samo uszczelniania pod wpływem ciśnienia.
X-ringi i katalog.

Pozdrawiam
Występujące ciśnienia nie są tam zbyt wielkie. lampy są niby do 100m (inne źródło podaje że do 60m) więc to jest 6atm. Na chwilę obecną wymieniłem oringi w dwóch lampach na ciaśniejsze silikonowe. Jak będzie chwila przetestuję na głębszej wodzie.
Damian780425
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 29 sie 2021, 16:53

Re: Chińskie lampy wideo - problem z przyciskami

Post autor: Damian780425 »

Cześć

Temat już stary jednak odświeżę.
Czy poradziłeś sobie z tym przyciskiem ?
Zakupiłem latarkę dzieloną uruchamianą tym samym przyciskiem. Latarka mi odpowiada jednak wyłącza się poniżej 40 metra. trochę słabo :zly:

Jeśli znalazłeś patent na ten guzik proszę o poradę.

Pozdrawiam
silver111
Posty: 17
Rejestracja: czwartek 08 paź 2009, 07:28
Lokalizacja: Strzelce Opolskie
Kontakt:

Re: Chińskie lampy wideo - problem z przyciskami

Post autor: silver111 »

założyłem oringi 2x2 silikonowe. Działało na 55m ale ostatnio na 36 jedna z lamp znowu puściła wodę oringiem. Problemem jest chyba luźna przeźroczysta obudowa przycisku która prócz ruchu w osi pozwoli na lekkie chwianie się przycisku. to moja teoria.
Dokupiłem ostatnio jeszcze jedną taką, trochę różni się wyglądem, zabrałem na nurka 55m bez przeróbek i działała do końca :) Więc może chińczyki poprawiły konstrukcję. Jak będę miał czas to otworzę tę nową i sprawdzę czy są różnice.
ODPOWIEDZ