Latarka nurkowa - światło główne

Strefa mokra... ;)
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Co do uszczelnienia... A nie dało by się "standardowo" płaski rant, uszczelka/oring, szkiełko dociśniete nakrętką. Czyli tak, że ciśnienie pod wodą będzie dodatkowo dociskać szkło/uszczelką dodatkowo uszczelniając... Spotline ogrodowe tak mają, np ten: http://www.ibda.pl/dane/full/facd8873e9 ... d86908.jpg oczywiście zamiast chamskich 3-4 śrub dookoła można nakręcaną nakrętkę jak w większości latarek... albo wewnętrzną koronkę tak samo dociskającą.

olenek pisze:Ewentualnie można wkleić szkło na jakiegoś Loctite (oni mają wszystko do wszystkiego )
Nie wątpię, że mają, ale aluminium, ma kompletnie inną rozszerzalność cieplną od szkła i to będzie pracować... Musiała by być duża warstwa elestycznego kleju, albo duża powierzchnia klejenia... ale to też może szkło rozerwać...

BTW Pamiętam jak kolega dystrybuujący Loctite opowiadał, że jakiemuś mechanikowi skończył się klej do przyklejania lusterek wewnętrznych i nie chciało mu się jechać po kolejny, to przykleił na jakiegoś innego Loctite'a którego miał (już nie pamiętam jaki, ale możliwe, że jakiś z serii 600), wielkie było jego zdziwienie, gdy następnego dnia zobaczył szybę pękniętą w pół, od góry do dołu, prosto przez uchwyt lusterka :D Aluminium uchwytu rozszerzając się na słońcu rozerwało szkło... :D

Pozdrawiam :)
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
olenek
Posty: 9
Rejestracja: sobota 16 sie 2014, 18:11
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: olenek »

Witam wszystkich,


tak właśnie chcę zrobić uszczelnienie szkła, zwykły oring który będzie dociskała makrętka. Dzisiaj zacząłem już rysować latarkę, niedługo wrzucę jakieś rysunki.

Pozdrawiam
Olenek

P.S. Dalej nie mam rozwiązanej kwestii akumulatora, firma BTO nie odbiera telefonów...

[ Dodano: 31 Sierpień 2014, 12:46 ]
Zająłem się rozrysowaniem głowicy. Generalnie bazuję na informacjach dostępnych w internecie. Czy ktoś może w domu ma taka latarkę nurkową, która może ofotografować ponieważ nie do końca jestem pewny niektórych rzeczy. Np w jaki sposób kolimator jest przymocowany do głowicy.

Obrazek

Pozdrawiam
Olenek
ODPOWIEDZ