Latarka do nurkowania XM-L

Strefa mokra... ;)
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Piękna! Bardzi lubię połączenie czerni z czystym metalem :)
Do tego pierścień-pięknie!
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

To fakt, wygląda naprawdę interesująco :) Nie wiem jak Wam, ale mi się bardzo podoba to schodkowanie korpusu i prościutka głowica...
Pozdr.
Pikom
Awatar użytkownika
romanroman
Posty: 67
Rejestracja: piątek 26 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: warszawa

Post autor: romanroman »

latarka wygląda świetnie. jeżeli chodzi o powłokę to jeszcze takiej nie widziałem, która nie poddała by się w nurkowej skrzyni :)
szakalaka
Posty: 94
Rejestracja: niedziela 14 gru 2008, 04:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: szakalaka »

romanroman dlatego zamierzam uszyć dla niej etui w kształcie +- termosu z neoprenu (żeby ciasno do niego wchodziła). Napisałem maila do firmy co różne takie cuda szyje i zobaczymy co ni odpiszą.
Lepsza mała pomoc , niż wielkie współczucie.
Awatar użytkownika
romanroman
Posty: 67
Rejestracja: piątek 26 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: warszawa

Post autor: romanroman »

jakiej grubości jest szkło? jak jest montowane? była już pod wodą? :razz: :razz:
heniu007
Posty: 30
Rejestracja: sobota 03 kwie 2010, 12:07
Lokalizacja: Ignacew

Post autor: heniu007 »

Witam ;)
Sporo czasu mnie nie było, a tu midi nie zwalnia :mrgreen: ;O
Jak zwykle midi pokazał kolejne dziecko swego rzemiosła/ artystycznej duszy ;)
Jedyne co mogę życzyć to pokłady motywacji do pracy i ciut natchnienia.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
midi
Posty: 1208
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:04
Lokalizacja: Radom

Post autor: midi »

Hej, sprawa wygląda tak, latarka poległa po 40m sprężania, miała też drobne problemy ze sterowaniem jednak to nic trudnego do poprawienia. Będzie podejście drugie, skleję klejem UV trzy szybki w jedną, przyjmując że jedna wytrzyma 40m daje nam to 120m co powinno wystarczyć. Problemu wypatruje jednak w tym że szybka miała luz w stosunku do średnicy wnęki na szkiełko, podczas nacisku szybka miała miejsce na odkształcanie się i to mogło spowodować problem. Czemu tak sądzę , mój znajomy ma lampkę ode mnie z pojedynczą szybką o takiej samej średnicy jak w latarce , sprężył ją do 10 atm i szybka wytrzymała, z tego co pamiętam tam była właśnie mocno spasowana. Jest jeszcze jedna możliwość, być może fazowanie krawędzi szybki znacząco wpłynie na jej wytrzymałość na nacisk, postaram się rozwiązać ten problem by mieć pewność jeśli chodzi o wytrzymałość. Tak więc nie zawsze wszystko idzie jak po maśle, zdarza się czasem jakiś problem i trzeba umieć go rozwiązać, postaram się jak to mawiają złapać byka za rogi :wink: . O tym czy dałem radę dam znać.

ps romanroman - szybka to poliwęglan z powłokami, taki sam jak u Ciebie.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, są tylko i wyłącznie moją własnością, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Liro
Posty: 289
Rejestracja: niedziela 08 sie 2010, 07:08
Lokalizacja: Pólnoc

Post autor: Liro »

Prosty wniosek, do takich celów szybka ze szkła kwarcowego, gruba ;)
gorącego lata...
2010...
przystąpiłem do tego Forum...
Awatar użytkownika
midi
Posty: 1208
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:04
Lokalizacja: Radom

Post autor: midi »

Z braku czasu nie dokończyłem historii tego światełka, latarka po modyfikacji przeszłą próbę ciśnieniową na 80m, sterowanie zostało dopracowane tzn. zmiana trybu jedno klikiem, szybka z powłokami AR tym razem o grubości 6mm więc myślę że 100m dla nie to nie problem. Właścicielem jest osoba z naszego forum i może za jakiś czas coś na jej temat napisze.
Pozdrawiam.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, są tylko i wyłącznie moją własnością, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
szakalaka
Posty: 94
Rejestracja: niedziela 14 gru 2008, 04:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: szakalaka »

Ja mam ten zaszczyt że dzieło Midiego jest w moim posiadaniu , jedno co mogę na razie napisać to "Cud Miód i Orzeszki". Obecnie jestem zaganiany innymi sprawami i nie mogę sprawdzić jej w boju pod wodę , lecz po wszystkich testach postaram się coś skrobnać :mrgreen:

Pozdrawiam i Miłego Dnia Życzę
Lepsza mała pomoc , niż wielkie współczucie.
gazeliusz
Posty: 17
Rejestracja: piątek 06 sty 2012, 16:25
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: gazeliusz »

Witam szanownych Forumowiczów..

Jestem zupełnie nowy i zupełnie zainteresowany podwodnym przyświecaniem..Chciałem wysłać PW ale niestety wiadomości zapisują się DO WYSŁANIA ale nie wysyłają się :/
Awatar użytkownika
Rysiu.
Posty: 1461
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2009, 22:30
Lokalizacja: południe

Post autor: Rysiu. »

Jak ta osoba do której wysłałeś PW jest offline to wiadomość siedzi w "do wysłania"
a jak się zaloguje to jest "wysłana".
UF C2: XM-L2 T6 3C @8AMC; XM-L U2 1C @10AMC; XM-L2 T6 3C@10AMC; XM-L2 U3 7A@10AMC
gazeliusz
Posty: 17
Rejestracja: piątek 06 sty 2012, 16:25
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: gazeliusz »

Dzięki!
mistrz173
Posty: 33
Rejestracja: niedziela 07 sie 2011, 17:39
Lokalizacja: Grudziądz/Kraków

Post autor: mistrz173 »

Latarka super. Nic dodać nic ująć. Trzy godziny na akumulatorze to super wynik. Więcej takich projektów.
ODPOWIEDZ