Akumulatory 18650 i inne.

oferta firmy bto.pl

Moderator: bto.pl

bto.pl
Posty: 70
Rejestracja: wtorek 06 wrz 2011, 13:12
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: bto.pl »

Tak jak napisał maciex93, największa pojemność ogniwa 18650 to 3600mAh, na tą chwilę nie spotkaliśmy się z większą pojemnością.

Swoją drogą bardzo fajny post http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=13633
Swego czasu też robiliśmy sporo testów z wynikami podobnymi do tych z forum, ale nie mieliśmy jeszcze czasu podzielić się nimi.
lumi3
Posty: 143
Rejestracja: poniedziałek 09 cze 2014, 17:57
Lokalizacja: leszno

Post autor: lumi3 »

Witam dokupiłem takie ogniwa

http://allegro.pl/ogniwo-akumulator-pan ... 11303.html

co o nich myślicie dobre są bo już jednego kiedyś kupiłem i się sprawdził ale co wy o tym myslicie czy ma taką pojemność
Dla mnie jest napewno lepszy niż ultrafire z alleg..
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Panasonic są ok, ale za 8zł na forum dostał byś pojemniejsze http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t ... sc&start=0 :)
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
lumi3
Posty: 143
Rejestracja: poniedziałek 09 cze 2014, 17:57
Lokalizacja: leszno

Post autor: lumi3 »

szkoda że wcześniej nie wiedziałem ale to na nauczka że najpierw trzeba szukać na forum
ślepak
Posty: 26
Rejestracja: niedziela 03 sie 2014, 09:54
Lokalizacja: wawa

Post autor: ślepak »

Czy ta oferta wygląda na atrakcyjna http://allegro.pl/akumulator-li-ion-186 ... 51941.html ?
Tak się zastanawiam, czy zamiast szukać wszędzie używanych 18650 nie lepiej kupic jeden używany od lapka i samemu go spróbować rozebrać? Są jakieś sprawdzone modele laptopów z aku o prawidłowych parametrach do np Convoya S2+?
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

ślepak, w tej samej cenie masz sprawdzone NIEUŻYWANE aku z rozbieranych NIEUŻYWANYCH bateriii laptopowych u FON w sklepiku i to o większej pojemności 2800-2900... Nie kupowałbym kota w worku z tej aukcji..., jakieś te koszulki mi za ładne na ICRy... ale może takie też mają... tylko skąd nowe o takiej pojemności w takiej cenie? ściema i tyle moim zdaniem.

Pozdrawiam
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
banker
Posty: 12
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2014, 21:05
Lokalizacja: Wro

Post autor: banker »

Witam, takie pytanko co do ładownia ogniw. Mam akumulator INR 18650 2500 mAh.
Normalnie w latarce rozładowałbym je do 2,9V ,3V i potem ładował prądem 1A
ale z powodu spadku A w "mechaniku" rozładowuje je tylko do 3,6V i ładuje prądem 500 mA.

Zależy mi na wielu cyklach ładowania, skoro nie rozładowuję ogniwa do zera to faktycznie z tych 2500 mAh ładuje tylko ok. 1500 mAh, więc bezpieczniej ładować je mniejszym prądem. Dobrze to zrozumiałem ?

Pozdrawiam
Banker
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Niekoniecznie.
Prąd ładowania określa producent i do znamionowej pojemności akumulatora, to że wykorzystujesz mniej nie ma wpływu na max prąd ładowania.
1A czy 500mA to dla ogniwa INR pikuś i na pewno uzyskasz max trwałość.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
banker
Posty: 12
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2014, 21:05
Lokalizacja: Wro

Post autor: banker »

Samsung inr 18650 25R ma "Maximum Charge Current: 4A (1.25A standard rate)"

Czyli mogę spać spokojnie ładując w zakresie np 1A-2A niezależnie czy z poziomu 2,9V czy 3,6v ?
Na pewno nie ma tu żadnej zależności stopnia rozładowania do optymalnego prądu ładowania (np nie nagrzeją się mocno przy takich prądach.)
Banker
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

banker pisze:Na pewno nie ma tu żadnej zależności stopnia rozładowania do optymalnego prądu ładowania
Nie ma.
banker pisze:(np nie nagrzeją się mocno przy takich prądach.)
Czy się nagrzeją, czy nie to nie zależy od stopnia rozładowania. Najlepiej ręką sprawdzić, jak się nagrzewają.
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
banker
Posty: 12
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2014, 21:05
Lokalizacja: Wro

Post autor: banker »

Naładowałem z 3,7v prądem 1A, zimne :D faktycznie nie straszne im takie prądy :)
Może szarpnę się na 2A, dwa ogniwa naraz :D, jak mi na czasie będzie zależało.

A jak wygląda przechowywanie takich ogniw wysokoprądowych ?
Rozładowuje do 3,6v - 3,7v i tak sobie stoją latami ?
czy raz na te pól roku naładować na full i do 3,6 rozładować, powtarzać cykl ?
Nowe przechodzą właśnie w stanie 3,6v więc może lepiej ich nie ruszać co pól roku.
Mogą się zależeć itp ?
Banker
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Najmniej tracą na pojemności gdy się je zostawia naładowane do 3,7V. Nie trzeba ładować, co pół roku. Gdy się je zostawi naładowane do 4,2V to dużej różnicy też nie będzie, będzie bardzo mała różnica. Pozdrawiam.
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

3,7-3,8V i mogą leżeć, najlepiej w chłodniejszym pomieszczeniu.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
fotorondo
Posty: 1338
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 18:44
Lokalizacja: warszawa

Post autor: fotorondo »

Ktoś kiedyś testował przechowywanie w zamrażarce.
Ta zamrożone zachowały więcej energii niż te leżące w szafce.
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
ODPOWIEDZ