Licytacje na forum - możliwe ?

...sprawy techniczne i organizacyjne dotyczące forum...propozycje, uwagi, wnioski, pochwały ;-)...etc
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Licytacje na forum - możliwe ?

Post autor: skaktus »

Witka.

Dało by się zrobić licytacje na forum w dziale np. sprzedam ? Mam trochę gratów, wyrzucić szkoda, oddać za parę złoty nieznanej osobie na alle też szkoda, lepiej chyba na forum...

Co o tym myślicie ? Np. wystawiam temat, opis, cena startowa i piszę - czas trwania do np. wtorku, do godziny 20:00. Ostatni post najbliżej 20:00 wygrywa, każdy po 20:00 jest poza licytacją.

Czekam na wasze opinie.
Ostatnio zmieniony czwartek 04 lut 2016, 17:27 przez skaktus, łącznie zmieniany 1 raz.
ILPT
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

Osobiście jestem niechętny takiej formie choć na wielu forach to się sprawdza. I nie dla tego, że mam coś przeciwko licytacjom jako takim, lecz z powodu dużej niestety liczby osób które usiłują wykorzystywać nasze forum wyłącznie do celów komercyjnych. Nie mam tu na myśli Ciebie lub wielu innych użytkowników z długim stażem którzy posiadają dużą merytoryczną wiedzę i przekazują ją "świerzakom"... Ale otwarcie takiej furtki zaraz spowoduje dzikie zamieszanie ;) Takie jest moje zdanie.
Pozdr.
Pikom
Awatar użytkownika
vin324pl
Posty: 1000
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 10:27
Lokalizacja: Myślenice

Post autor: vin324pl »

Pikom,

Popieram, w ostatecznej ostateczności można zrobić jakieś ograniczenie, np rok konto/ 100 sensownych postów.
Zestaw rowerowy:
Światła mijania/drogi publiczne - L2P 2,8A noctigon + daszek/ s2+ 3*xpl optyka owalna
Światła drogowe/teren - C8 3*xp-l 4,2A ledil 35mm
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Również był bym za ograniczeniem, nie tylko na licytacje, ale też na sklepik i oferty typu sprzedam ale nie na ilość postów (zaczną się nabijacze) ale na okres od rejestracji.
ILPT
ProLight
Posty: 1142
Rejestracja: wtorek 06 gru 2011, 01:16
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: ProLight »

A co z sniperami? Czlowiek bedzie siedzial licytowal a ludzie poustawiaja snajperow
Ostatnio zmieniony czwartek 04 lut 2016, 17:29 przez ProLight, łącznie zmieniany 1 raz.
Główny spammer tego Forum ;)
Awatar użytkownika
tty5150
Posty: 895
Rejestracja: piątek 15 cze 2012, 02:28
Lokalizacja: Sand City

Post autor: tty5150 »

Mi się akurat taka forma by podobała (jako dodatek do regularnego sklepiku). Czasem bardzo trudno coś wycenić, lub chce się sprzedać wiedząc, że idzie w "dobre ręce" a nie do handlarza.
Ale jednocześnie jestem za ograniczeniem dla wystawców w postaci liczby postów z sensem i stażu. Na szczęście nabijaczy postów nasze forum wykrywa błyskawicznie :-)
maro21
Posty: 407
Rejestracja: środa 03 gru 2014, 19:34
Lokalizacja: Jasło

Post autor: maro21 »

Można zauważyć, że pojawiły się oferty, nie owijając w bawełnę, z dość wysokimi cenami... Cel zarobkowy to aledrogo/olx - chyba że ktoś moduję to rozumiem
Ganzo G718B
Awatar użytkownika
Ebola
Posty: 973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2012, 22:39

Post autor: Ebola »

A ja pragnę przypomnieć że na forum było już kilka licytacji, i skoro jakoś nikt nie ucierpiał na tym to czemu nie dać by takiej możliwości?
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Z licytacjami jest jeden problem - powstanie mnóstwo wiadomości, które będzie bardzo trudno odróżnić od wartości merytorycznej forum. Z tego samego powodu licytacje będą podbijane ponad normalne oferty, które będą mniej widoczne.
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

Zawsze można zrobić dział podpięty z licytacjami.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Tak jak pisze samouk - dział z licytacjami, w temacie piszesz kiedy się zaczyna, kończy. Opisujesz co sprzedajesz, cena wywoławcza i w kolejnych postach tylko inni mogą wrzucać swoje ceny i tyle.
ILPT
zieloczek100
Posty: 491
Rejestracja: wtorek 02 gru 2014, 11:24
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: zieloczek100 »

Nie prościej wystawić na allegro, podać link i zaprosić do licytacji? ;)
maro21
Posty: 407
Rejestracja: środa 03 gru 2014, 19:34
Lokalizacja: Jasło

Post autor: maro21 »

Dawać zarobić aledrogo?
Ganzo G718B
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

Czemu allegro? A co to nie ma innych serwisów aukcyjnych? Wybrać taki który nie pobiera opłat, a o słabą popularność się nie martwić bo i tak sprzedajemy na forum. Problem tylko taki że każdy będzie musiał tam założyć konto żeby wziąć udział w licytacji.

Z allegro/olx jest w ogóle taki problem że ludzie wystawiają tam przedmioty a w temat wrzucają tylko link i tyle. Albo tam, albo tutaj. Myślę że można by zabronić takich praktyk.

A tak poza tym można podnieść trochę wymagania na zakładanie tematów w sklepiku, bo te 15 postów to można wysmarować błyskawicznie, ostatnio był tu taki jeden co sobie nabijał w każdym temacie... założył konto, i przeszedł przez wszystkie moje obserwowane tematy i w każdym napisał coś głupiego, aby tylko napisać. Proponuję jak koledzy wyżej - 100 postów i rok stażu.
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Jak ktoś sprzedaje coś zgodnego z tematyką forum - np. jakąś używaną latarkę to moim zdaniem 15 sensownych postów jest wystarczające. Administracja szybko eliminuje nabijaczy ;).
ODPOWIEDZ