Nowy mail kontaktowy

...sprawy techniczne i organizacyjne dotyczące forum...propozycje, uwagi, wnioski, pochwały ;-)...etc
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5037
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Nowy mail kontaktowy

Post autor: ElSor »

Zapewne większość osób zna adres mailowy administracja@swiatelka.pl. Niestety przychodziło na niego mnóstwo spamu i dlatego został on całkowicie usunięty a w jego miejsce wprowadzony nowy.
Aktualny kontakt można znaleźć w FAQ > http://www.swiatelka.pl/faq.php#7 (taki sam, jak ten z którego przychodzą nowe powiadomienia z forum).
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

Takie "zabezpieczenie" na niewiele się zda, roboty sieciowe są zbyt rozbudowane i bez problemu dojdą o co chodzi. Adres raz trafi na listy spamowe i pozamiatane. Zamiast tego proponuję założyć zwykłą skrzynkę na gmailu, baaaardzo skutecznie wykrywa spam. Po za tym w razie awarii serwera skrzynka mailowa będzie nadal działać co jest niezmiernie ważne :)
Awatar użytkownika
endrju1
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 29 lis 2015, 17:49
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: endrju1 »

Popieram pomysł Manekinen, wiele for już tak robi właśnie ze względu na spam, roboty spamowe w kilka dni wykryją nowy adres i przekażą dalej i spam wróci.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5037
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Zobaczymy ile czasu minie do tego czasu. Na ten adres zaczęła przychodzić większa ilość spamu dopiero po wypisaniu z kilku list. Ten mail jest głównie dla nowych (przyszłych) użytkowników, bo starzy wyjadacze często mają także prywatne maile, numery GG, tel itp kontakty z administracją. Zresztą po wpisaniu mojego nicka w google znajdzie się mnie także w innych lokalizacjach, gdzie można nawiązać kontakt. Zewnętrzy mail jest ok ale gdy nie ma mnie przed kompem to i tak nic nie zrobię a gdy jestem, to zauważę, że coś jest nie tak ;)
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5037
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Manekinen pisze:Takie "zabezpieczenie" na niewiele się zda, roboty sieciowe są zbyt rozbudowane i bez problemu dojdą o co chodzi.
Tak sobie czytam starocie na forum i tu trafiłem. Przeglądam codziennie wszystkie nowe maile z owego adresu i jak do tej pory przyszło spamu w ilości 0 (zero) szt. Jak widać roboty nie poradziły sobie do tej pory z tym "zabezpieczeniem" a trochę czasu już minęło. Oczywiście maile od różnych osób przychodzą więc ludzie raczej sobie radzą z odszyfrowaniem adresu.
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

Nie tylko o "odszyfrowanie" chodzi. Wystarczy że wymienicie się mailem z kimś kto ma zainfekowanych komputer. Spam jest nie do opanowania. No muszę przyznać że szczęście ciągle dopisuje :)
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5037
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Jak dla forum to największymi spamerami są pracownicy z najstarszego zawodu świata, którzy za kilkadziesiąt groszy zakładają konta na forum i wlepiają reklamy. Ostatnio pojawia się też grupa sprytniejszych spamerów ale oko wielkiego brata czuwa ;)
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

Im tylko wydaje się że są sprytni, ale nie są. Mam u siebie w komentarzach to samo, ciągle ktoś próbuje przemycić jakąś reklamę. Niestety, żeby napisać wiarygodny komentarz/post z linkiem do jakiegoś produktu, trzeba naprawdę być w temacie danego forum czy bloga i wiedzieć co się pisze. Wszystkie te wpisy z kryptoreklamą można odróżnić z kilometra. Tutaj na forum widzę że niektórzy zakładają konta, czekają, i dopiero po pół roku próbują nabijać posty żeby być bardziej wiarygodnym, niestety ale wygląda to żałośnie i jest to mocno widoczne.

Jeszcze w temacie spamu mailowego, przez jakiś czas używałem skrzynki we własnej domenie i nie było tam żadnego filtru spamowego. Działało to dobrze przez rok czy nawet dwa, po prostu roboty nie znały mojego adresu. Adres wyciekł przez czyjś komputer. [SPAM] to jest oznaczenie dodane automatycznie przez klienta pocztowego, jestem tutaj prawdopodobnie na tylko jednej liście spamowej:

Obrazek

A tutaj moja inna skrzynka taka bardziej prywatna. Użyłem jej tylko do profilu zaufanego EPUAP i do producenta płytek drukowanych Satland i nigdzie więcej. Tutaj też chyba tylko jedna lista spamowa, ale o innym charakterze. Wszystkie te maile udają wiadomości z firm z zaległą fakturą, tak naprawdę w każdej z nich w załączniku jest wirus który infekuje komputer. Wszystkie te maile zostały wysłane z prywatnych adresów osób, które otworzyły zainfekowany załącznik i dołączyły do botnetu wysyłającego określony spam. Wątpię że to wyciekło przez EPUAP, ale uwierzę że wszystko jest możliwe, po tym jak zobaczyłem jak działa wczesna wersja tego systemu. Ale myślę że to ktoś w Satlandzie otworzył załącznik i zainfekował swój komputer do kontaktu z klientami:

Obrazek

Do czego zmierzam. A no do tego że mam skrzynkę na gmailu od ponad 10 lat i takie coś nigdy nie miało miejsca. Porzuciłem te maile z własnej domeny i wróciłem na gmail, założyłem dodatkową skrzynkę do kontaktu przez stronę www i tyle.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5037
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Manekinen pisze:Wątpię że to wyciekło przez EPUAP
Jeśli się nie mylę to Bocian pisał, że ma maila specjalnie do EPUAPu i tam właśnie dostaje także maile z wirusami.
ODPOWIEDZ