sklepik-uwagi, propozycje, wnioski...

...sprawy techniczne i organizacyjne dotyczące forum...propozycje, uwagi, wnioski, pochwały ;-)...etc
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

sklepik-uwagi, propozycje, wnioski...

Post autor: Calineczka »

Hej.
Dawno mnie nie było, wchodzę na forum a tu zawierucha....wokół sklepiku.
Bardzo zależy mi, i nie tylko mi, by nie było tu drugiego Allegro czy drugiej Elektrody.
Nie chcę, by jakiekolwiek zmiany wpłynęły negatywnie na atmosferę forum. Być może pewne zmiany poczyniliśmy zbyt pochopnie, może nie do końca przemyślanie, może nie spodziewaliśmy się takiej nagonki na biznesmenów administratorów :mrgreen: .
Jak dzisiaj przeczytałem że zamknąłem temat którego wcześniej na oczy nie widziałem to się uśmiałem. Ano można się tak pomylić w ocenie osoby, intencji....działań.
Osobiście pragnę, byśmy się tu czuli dobrze.
Proszę Was zatem, byście chłodno, konkretnie, bez wycieczek ocenili ostatnie zmiany w sklepiku, zaproponowali własne....tylko z szacunkiem do rozmówcy, Panowie. Inaczej nie ma sensu.
Piszę tego posta bo zależy mi, byśmy te nasze światełka zachowali jako miejsce przyjazne.
Proszę o merytoryczne wypowiedzi pełne dobrej woli ;)
Ostatnio zmieniony środa 01 lut 2017, 17:33 przez Calineczka, łącznie zmieniany 1 raz.
max4max
Posty: 1398
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 07:56
Lokalizacja: że znowu

Post autor: max4max »

Ano właśnie...
Zmiany naprawdę rewolucyjne, od dużego chaosu z którym admini sobie nie bardzo radzili ( czemu się nie dziwię, bo wpisów było naprawdę dużo) po wersję obecną bardzo rygorystyczną, zbyt rygorystyczną bo zamykająca wiele możliwości w tym również nowej wiedzy technicznej dla wszystkich - przekazywanej innym przy okazji jakiegoś wystawienia w sklepiku i pytań/odpowiedzi bardziej doświadczonych.
Ja akurat nie mam problemu z dostosowaniem się , na zasadzie jest regulamin - stosuj się lub nie pisz , nie uczestnicz w forum itd. Nie ma dla mnie problemu - tym bardziej przy okazjonalnej sprzedaży od czasu do czasu.
Ale tu właśnie to kolejne - "Ano" z pierwszej linijki.
Jakoś tak czuję, że atmosfera "siadła" i to bardzo siadła.
Ja to tak odczuwam, ze wielu forowiczów poczuło, ze to nie jest już to forum co było. Zgoda - zasady były w sklepiku dość luźne, rzekłbym za luźne ale nawet to miało swoje zalety, a teraz jakoś tak chłodem powiało.
Moja jedyna propozycja była trochę złagodzenia tych restrykcji - edycja pierwszego postu przynajmniej np. przez 1 dzień oraz co najmniej 2 ogłoszenia na uczestnika w dziale.
To myślę taki kompromis byłby.
Pozdrawiam
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ptja »

Ja bym dopuścił wspominanie "a propos", że czegoś ma się za dużo (żywicy :), latarek czy czegokolwiek). Oczywiście takie napomknięcie powinno skutkować co najwyżej PW od zainteresowanych.
Myślę, że spokojnie da się to odróżnić od "allegrowania". Co do zachowania pełnej uprzejmości formy wypowiedzi, to jestem zdecydowanie za.
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
Awatar użytkownika
rc.poznan
Posty: 156
Rejestracja: środa 28 paź 2009, 21:10
Lokalizacja: Poznań

Post autor: rc.poznan »

Wystarczy powrócić do starej wersji sklepiku ale rozdzielić sprawy latarkowe od tych które nie mają ze światłem nic wspólnego czyli taki podział jak wygląda teraz w obecnym sklepiku.
Świeć przykładem i nie tylko ;)
fotorondo
Posty: 1338
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 18:44
Lokalizacja: warszawa

Post autor: fotorondo »

I ta nieszczęsna dyskusja w sklepiku. Za to też bym nie karał.
fxxx
Posty: 1575
Rejestracja: środa 04 sie 2010, 16:34
Lokalizacja: nowy sacz

Post autor: fxxx »

Pewnie moje zdanie każdy ma w poważaniu, jednak coś napiszę :)

Bardzo lubię to forum, i choć nie mam czasu ostatnio na dłubanie to latarkowa choroba dalej nie przeszła. Do tego bardzo fajnie jest też nie tracić fortuny na swoje hobby, co daje się czasem zrobić za pomocą sklepiku, wielu z nas handluje też rzeczami zwyczajnie bardzo trudno dostępnymi i to przeważnie znacznie taniej niż są dostępne w naszych sklepach. Przynajmniej ja wiele osób kieruję właśnie do sklepiku, bo sam wiem że kilku użytkowników ma tanie (i bardzo dobre) ogniwa czy latarki i nikt nie będzie zawiedziony zakupami.

Kwestia zarabiania na tym-trzeba też dużo wyłożyć na np pudełko ogniw żeby było tanio, część rzeczy się popsuje, czasem trzeba coś wymienić itd.
Niezbędna wiedza też jest raczej bezcenna, bo ciężko dzisiaj wycenić chęć pomocy i dobrania idealnego sprzętu.

Biorąc to pod uwagę MOIM ZDANIEM dorobek postów jest ustawiony za nisko, bo mnie samego denerwują posty 'allegrowe' użytkowników, którzy są aktywni tylko w sklepiku.


Sam podział jest ok, dyskusja też jest ok, bo czasem można się dowiedzieć czegoś wartościowego, a takie suche posty wyglądają właśnie jak allegro-sucha oferta, kupujesz albo nie i tyle.

Sama dyskusja wnosi wiele dobrego-wielu np nie wie nawet, że Dariusz może cuda zrobić w latarkach, że Bocianowe oczka są świetnie wykonane i warto za nie dopłacać itd
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Moje zdanie na ten temat :

* Nowy podział zostawić jak jest
* Dyskusje dalej kasować, od pytań jest PW bądź ogólne forum
* Zostawić edycję pierwszego postu na wypadek uzupełnienia oferty o pytania userów, ale w temacie może wypowiadać się TYLKO jego założyciel
* "Podbijanie" swojej oferty minimum raz na tydzień czy dwa (do uzgodnienia)
* Sprzedaż faktycznie ograniczyć od jakiejś sensownej ilości postów by nie robić z forum OLX/Alle
Awatar użytkownika
endrju1
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 29 lis 2015, 17:49
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: endrju1 »

A ja bym zrobił tak:
* Nowy podział zostawić jak jest
* Dyskusje niech będą dozwolone, ale na prośbę samego sprzedającego temat będzie blokowany/czyszczony z taką adnotacją w pierwszym poście
* Zostawić edycję pierwszego postu
* "Podbijanie" swojej oferty minimum raz na tydzień czy dwa (do uzgodnienia)
* Sprzedaż faktycznie ograniczyć od jakiejś sensownej ilości postów by nie robić z forum OLX/Alle a osoby sprzedające dużo/ciągle niech mają swój dział gdzie handlują.
kemor90
Posty: 129
Rejestracja: czwartek 18 sie 2016, 23:13
Lokalizacja: Ryki

Post autor: kemor90 »

Co do dyskusji w ogłoszeniach dobrze było tak jak dawniej tylko żeby każdy tego przestrzegał. Mianowicie tylko sensowne techniczne pytanie z ofertę. Jak było w rzeczywistości wszyscy wiemy. Pełno komentarzy typu: kupię za tyle i tyle, wysłałem pw, otrzymałem czy dyskusja i cenie. Z dwojga złego to lepsze jest już blokowanie kom dla kupujących. Przynajmniej przejrzystość oferty jest zastosowana. Jakoś na popularnych portalach z ogłoszeniami czy podobnych pod ogłoszeniem się nie komentuje. Ktoś zainteresowany to dzwoni lub pisze do sprzedającego.
Pozostaje kwestia edycji przez autora oferty. Mi też się wydaje, że wygodniej było by gdyby taka opcja pozostała w razie potrzeby. Tylko każdy musi przestrzegać zasad aby ogłoszenie było przejrzyste i ewentualnie poprawki czy z miały w ostateczności. Właściwie to samo pisał jeden z moderatorów tylko mówił, że oni mogą zrobić edit i to nie problem. Ja jednak bym był za zestawieniem tego użytkownikom. Jak pojawią się problemy i ciągłe kombinowania to wtedy można zaostrzyć przepis i wprowadzić zakaz edycji.
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Od jakiegoś czasu mało udzielam się na forum niż dotąd przez sporo dodatkowych obowiązków, nie siedzę już tak bardzo w latarkach ale forum czytam codziennie, i coś tam z zaległości wystawiam do sprzedania.
Sklepik jest tu ostatnio bardzo popularnym tematem :)
Uporządkowanie na działu to bardzo dobry pomysł, permanentne czyszczenie z starych ofert też bardzo dobry pomysł. Widać teraz ile z nich jest teraz naprawdę aktualnych. A ile zaśmiecało.
Obowiązek zawarcia jak największej informacji w ofercie w celu uniknięcia nadmiaru pytań, OK!
Dyskusja w temacie handlowym OK, ale rzeczowa, a nie "PW" "biere" "da się taniej?"
Brak przesadnego podbijania ofert, tydzień czy 2 OK, będzie porządek w dziale to nie będzie to tak konieczne.
Edycję dobrze było by mieć, tym bardziej że można mieć otwarty jedne temat z swoimi przedmiotami i usunąć coś, dodać samemu jest łatwiej niż przez moderatora.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
pier
Posty: 1467
Rejestracja: poniedziałek 21 lut 2011, 09:02
Lokalizacja: Biłgoraj-Sól

Post autor: pier »

Niemożliwość edycji własnego tematu nie jest mądra. Kiedyś na jakimś forum z taką właśnie opcją coś wstawiałem na szybko później chcąc coś poprawić napisałem nowego posta i tak nic to nie dało a bałagan zrobił się straszny.
Dyskusja w sklepiku? Po co? Chcesz o coś zapytać, kupić to PW.
Podział jak najbardziej.

Jakoś tak przed tą "zadymą sklepikową" nie miałem za bardzo czasu na forum a później jak chciałem wstawić kilka rzeczy na sprzedaż i zobaczyłem co się dzieje to sobie darowałem.
Poczekam aż ta cała sprawa się wyjaśni.
A swoją drogą to szkoda trochę że na tak fajnym, ciepłym forum tak się narobiło.
Awatar użytkownika
rc.poznan
Posty: 156
Rejestracja: środa 28 paź 2009, 21:10
Lokalizacja: Poznań

Post autor: rc.poznan »

Dla mnie to chyba najlepsze podejście do tematu gdzie każdy może czuć się swobodnie, a do tego pozwoli utrzymać zasady które są proste o przejrzyste.

Edycja ogłoszenia pozwoli we własnym zakresie utrzymać porządek i przejrzystość własnego ogłoszenia.
Pisanie w ogłoszeniu zastąpi odpisywanie każdemu zainteresowanemu który zadaje takie samo/podobne pytanie. Zadane pytanie przez kupującego pozwoli zwrócić uwagę innych zainteresowanych na szczegóły ogłoszenia które mogą na początku wydawać się mało istotne lub niezauważone takie jak: przetarcie lub zmiany konstrukcyjne. Pozwoli też na jasne zakomunikowanie o chęci zakupu danego przedmiotu.
Dodawanie zdjęć nie ograniczać tylko do serwera forum co pozwoli na bardziej szczegółowe przedstawienie sprzedawanego przedmiotu.
Dostęp do sklepiku od 50 wiadomości i 3 miesięcy stażu.
Automatyczne usuwanie ogłoszenia po 3 miesiącach od ostatniego wpisu.
Świeć przykładem i nie tylko ;)
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
rc.poznan pisze:Dodawanie zdjęć nie ograniczać tylko do serwera forum co pozwoli na bardziej szczegółowe przedstawienie sprzedawanego przedmiotu.
Ale na forum, można umieszczać "duże" zdjęcia, wystarczy wtedy np. wkleić linki z miniaturkami.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Pyra pisze:Witam
rc.poznan pisze:Dodawanie zdjęć nie ograniczać tylko do serwera forum co pozwoli na bardziej szczegółowe przedstawienie sprzedawanego przedmiotu.
Ale na forum, można umieszczać "duże" zdjęcia, wystarczy wtedy np. wkleić linki z miniaturkami.

Pozdrawiam
Wart uwagi też jest portal aukcjoner.pl. Za free można wrzucać galerię gdy ktoś chce naprawdę dużo fotek strzelić.
Awatar użytkownika
rc.poznan
Posty: 156
Rejestracja: środa 28 paź 2009, 21:10
Lokalizacja: Poznań

Post autor: rc.poznan »

Pyra, Nowy regulamin mówił o dodawaniu zdjęć za pośrednictwem forumowego serwera.
... rzeczywiste zdjęcia umieszczone na naszym serwerze...


Dlatego starałem się zawrzeć wszystko to co w moim przekonaniu jest dobre :-)
Świeć przykładem i nie tylko ;)
ODPOWIEDZ