Moje negatywne doświadczenia z L2P 3x XP-L ext 3.0 HE Grega

czyli zakupy u grega...

Moderator: greg

ODPOWIEDZ
cwancisz
Posty: 173
Rejestracja: piątek 08 lis 2013, 15:05
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: cwancisz »

Z tymi produktami fabrycznymi nie ma co generalizować, w fabrykach tez ludzie pracują :).
apoc
Posty: 61
Rejestracja: sobota 13 wrz 2008, 22:21

Post autor: apoc »

No pewnie, ale to co odróżnia kiepski chiński produkt od przyzwoitego chińskiego produktu, to kontrola jakości. Mam Fenixa, Dereelight i UltraFire - i kurczę, wszystkie świecą dobrze.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5038
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

apoc pisze:Q4 wg strony 14 ma barwę z grubsza zgodną z deklaracją producenta latarki.
No ale na 14 stronie jest info tylko o diodach NEUTRALNYCH, Ty ponoć masz WH, która jest ujęta w tabelce na 13 stronie :razz:
cwancisz
Posty: 173
Rejestracja: piątek 08 lis 2013, 15:05
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: cwancisz »

Ani nikogo nie bronię, ani nie zachwalam, zakładając że twój przypadek był odosobniony to może się to przytrafić nawet w fabryce. Ale patrząc na to że odzywają się też inne głosy z podobnym problemem to już można odnieść wrażenie że ktoś tu kogoś ładuje w balona. Jaka jest prawda z tymi diodami wie tylko człowiek u którego kupiłeś latarkę.
Awatar użytkownika
Volo
Posty: 455
Rejestracja: sobota 03 wrz 2011, 14:00
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Volo »

apoc tak wyglądają z grubsza diody w całości i skalp-czyli z "odciętą" częścią lub całą soczewką.

Obrazek

Obrazek

Nie wiem jaką zamawiałeś, skalpowanie zmienia parametry diody.
apoc
Posty: 61
Rejestracja: sobota 13 wrz 2008, 22:21

Post autor: apoc »

Nie było w ogóle o tym mowy przy okazji zamówienia. Rozumiem, że to półprzewodnik obdarty z silikonu?
Awatar użytkownika
Volo
Posty: 455
Rejestracja: sobota 03 wrz 2011, 14:00
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Volo »

Tak, zwiększa zasięg/skupienie oraz ilość światła, ale ociepla kolor i czasem lubi wpadać w dziwne kolory np.zieleń.
Awatar użytkownika
Jimmy
Posty: 166
Rejestracja: sobota 25 kwie 2015, 18:34
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Jimmy »

vin324pl pisze:3*x-pl v6 3d ---- 3* nichia 219C 5000K 83 CRI ------- L2P OP xm-l2 t6 4c
Na foto Twoje 4C przy pozostałych to jakaś "żółtaczka"... Także zależy z czym się porówna światełka.
ElSor pisze:
Jimmy pisze:Po prawej S2 wg Elsor'a z diodą XM-L2 o barwie 4C
Nie będę bronił słuszności tego, że ta dioda ma barwę dokładnie taką, jak powinna mieć, bo wg obserwacji jest tylko nieco cieplejsza od moich 3B ale dużo chłodniejsza od 5A1/5B1 jakie również posiadam a powinna mieć zbliżony odcień do tych 2gich. Z doświadczenia też zauważyłem (i klienci także), że te same diody (3B) mają zauważalnie różne barwy (zamówienie kilku różnych partii). Nie każdy pewnie też pamięta ale była także na forum opisana wtopa dystrybutora tych diod i przysłane zostały diody o diametralnie różnej barwie od oczekiwanych.
Braliśmy od Ciebie łącznie 4szt S2 z xm-l2 4c w odstępie ok miesiąca i każda świeci tak samo. Pewnie są z jednej partii...
Awatar użytkownika
vin324pl
Posty: 1000
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 10:27
Lokalizacja: Myślenice

Post autor: vin324pl »

apoc pisze:Nie było w ogóle o tym mowy przy okazji zamówienia. Rozumiem, że to półprzewodnik obdarty z silikonu?
Optyka 20mm nie za dobrze podchodzi do ledów xp-l bez przeróbki, nie jest wykluczone że coś niedobrego się stalo z soczewkami.
Na "Mountain" jest możliwość "moda" optyki

http://www.mtnelectronics.com/index.php ... duct_id=62
Zestaw rowerowy:
Światła mijania/drogi publiczne - L2P 2,8A noctigon + daszek/ s2+ 3*xpl optyka owalna
Światła drogowe/teren - C8 3*xp-l 4,2A ledil 35mm
apoc
Posty: 61
Rejestracja: sobota 13 wrz 2008, 22:21

Post autor: apoc »

A ja myślę, że z soczewkami nie stało się nic złego, tylko taka jest specyfika tej konkretnej latarki od Grega. Podejrzewam, że wszystkie egzemplarze świecą podobnie, zwłaszcza, że jest kilka zbieżnych opinii co do jakości światła i jego odbioru przez nabywców, którzy zwyczajnie oczekiwali czegoś innego - zwłaszcza, że latarki zostały zakupione w różnych okresach. Mam wrażenie, że cały problem i wszystkie dalsze nieszczęścia i nieporozumienia wynikają z nieprecyzyjnego opisu sporządzonego przez Grega oraz z obietnic bez pokrycia - wystarczyło poinformować jednoznacznie, nawet podczas korespondencji mailowej, że światło jest żółte i że nie oddaje barw w należyty sposób, ale za to jest go bardzo dużo. I wtedy każdy może zdecydować o zakupie lub poszukać innej latarki i nie ma pretensji, ani nie jest zaskoczony tym, co otrzymuje. Całkiem to niepotrzebne, a przez to niedopowiedzenia i niejednoznaczne odpowiedzi, pachnie nawet trochę naciąganiem. Przepraszam, ale tak to czuję.
Awatar użytkownika
vin324pl
Posty: 1000
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 10:27
Lokalizacja: Myślenice

Post autor: vin324pl »

Skoro za cieplo jest w soczewce dla 4700K to są inne tinty diod na szczęście. Pewnie 2c zdałby egzamin jako barwa neutralna w tej optyce, jak będę robil zamówienie to sobie takie ściągne i wrzuce porównanie.
Ostatnio zmieniony niedziela 01 lis 2015, 17:02 przez vin324pl, łącznie zmieniany 1 raz.
Zestaw rowerowy:
Światła mijania/drogi publiczne - L2P 2,8A noctigon + daszek/ s2+ 3*xpl optyka owalna
Światła drogowe/teren - C8 3*xp-l 4,2A ledil 35mm
cwancisz
Posty: 173
Rejestracja: piątek 08 lis 2013, 15:05
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: cwancisz »

Sorry a jaki wpłw na barwę światła ma neutralna pod względem koloru soczewka? Żaden.
Awatar użytkownika
vin324pl
Posty: 1000
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 10:27
Lokalizacja: Myślenice

Post autor: vin324pl »

cwancisz pisze:Sorry a jaki wpłw na barwę światła ma neutralna pod względem koloru soczewka? Żaden.
To fakt ale tint owszem, a o to mi chodzilo
Zestaw rowerowy:
Światła mijania/drogi publiczne - L2P 2,8A noctigon + daszek/ s2+ 3*xpl optyka owalna
Światła drogowe/teren - C8 3*xp-l 4,2A ledil 35mm
Awatar użytkownika
Volo
Posty: 455
Rejestracja: sobota 03 wrz 2011, 14:00
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Volo »

cwancisz, poczytaj o efektach skalpowania,niby soczewka przeźroczysta a jednak zmienia się barwa.
cwancisz
Posty: 173
Rejestracja: piątek 08 lis 2013, 15:05
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: cwancisz »

Volvo, poczytaj moje posty trochę wyżej, wiem jaki efekt daje ściągniecie silikonowej soczewki z diody, popularnie zwane na forum "skalpem".
Post kolegi Vin324pl zrozumiałem tak że to optyka w latarce, czyli ta soczewka, miałaby zmieniać barwę światła. Wydaje mi się to mało prawdopodobne, ponieważ zanim odkleiły mi się soczewki silikonowe w mojej latarce, którą sam złożyłem barwa światła była neutralna czyli 3C taka jaką kupiłem wraz z diodami. Ale kiedy zauważyłem że ta plastikowa soczewka, Carclo, uszkodziła mi dwie z trzech soczewek na diodach to wszystkie trzy oskalpowałem, efekt, zółte światło z delikatną zielonkawą naleciałością.

BTW. Kolego apoc link który podajesz w pierwszym poście w którym ma być zawarta charakterystyka latarki którą kupiłeś nie działa, popraw link, jeśli Ci na tym zależy oczywiście :)

Pozdrowionka
ODPOWIEDZ