Moje negatywne doświadczenia z L2P 3x XP-L ext 3.0 HE Grega

czyli zakupy u grega...

Moderator: greg

ODPOWIEDZ
apoc
Posty: 61
Rejestracja: sobota 13 wrz 2008, 22:21

Post autor: apoc »

Latarkę odesłałem w celu doprowadzenia jej do stanu zgodnego z umową - napisałem do grega wiadomość jeszcze w dniu, w którym latarka została odesłana, tymczasem otrzymałem zwrot części należności i to bez jakichkolwiek wyjaśnień.

Zakładam, że to pomyłka z jego strony. Nie chce mi się wierzyć, żeby przyczyna tkwiła np. w obawie, że parametry latarki nie są nawet zbliżone do deklarowanych.

Tak czy inaczej greg samodzielnie, bez konsultacji ze mną, zamienił moje roszczenie (sic!) na inne. Nie chcę gdybać, ani o nic go oskarżać, jednak zaczynamy wkraczać w takie rejony absurdu, że coraz szerzej ze zdziwienia otwieram oczy.
fotorondo
Posty: 1338
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 18:44
Lokalizacja: warszawa

Post autor: fotorondo »

apoc, nie panikuj, może po prostu diody które będziesz miał są tańsze plus zwrot za przesyłkę plus może jakiś mały rabacik od firmy. Ja bym się cieszył :mrgreen: Nie szukaj dziury w całym.
apoc
Posty: 61
Rejestracja: sobota 13 wrz 2008, 22:21

Post autor: apoc »

Rabacik na pełną kwotę latarki? Hmmm. Nie panikuję, po prostu przestaję wierzyć w to, co się dzieje...
fotorondo
Posty: 1338
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 18:44
Lokalizacja: warszawa

Post autor: fotorondo »

Latarkę masz ??? - jeszcze pewnie nie.
Poczekaj, z latarką przyjdzie wyjaśnienie albo mailem dostaniesz info co było zrobione itp.
apoc
Posty: 61
Rejestracja: sobota 13 wrz 2008, 22:21

Post autor: apoc »

Greg zamiast uzgodnionych modyfikacji przelał mi kasę za latarkę.
hoka
Posty: 733
Rejestracja: piątek 15 lis 2013, 01:39
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: hoka »

Zapewne odeśle Ci latarkę, a pieniądze to wynagrodzenie za nieporozumienie.
apoc
Posty: 61
Rejestracja: sobota 13 wrz 2008, 22:21

Post autor: apoc »

Napiszę to jeszcze raz - dostałem pełną kwotę za latarkę, co sugeruje, że Greg jej nie naprawi. i mi nie odeśle.

Potwierdza to także wiadomość, którą właśnie otrzymałem w odpowiedzi na pytanie:
"Dobry wieczór,

z powodu braku możliwości technicznych wykonania sprzętu spełniającego wymagania w terminie krótszym niż 14 dni roboczych przyjmuję zwrot towaru, środki zostały zwrócone na rachunek bankowy,


pozdrawiam,
Grzegorz "
fotorondo
Posty: 1338
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 18:44
Lokalizacja: warszawa

Post autor: fotorondo »

No i pewnie o to Ci chodziło :)
apoc
Posty: 61
Rejestracja: sobota 13 wrz 2008, 22:21

Post autor: apoc »

Gdybym chciał zwrócić latarkę, zrobiłbym to następnego dnia po sprawdzeniu. Miałem wiele sposobności, przynajmniej teoretycznie...;-)
Artz
Posty: 41
Rejestracja: czwartek 01 lis 2012, 14:40
Lokalizacja: Skawina

Post autor: Artz »

Napisz proszę co teraz masz na oku.
5 latarek Grega.
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

apoc, przynajmniej kasy za latarkę nie straciłeś. Mogłeś trafić gorzej :wink:

Co do kolorów diod Cree, to bardzo często wpadają w żółty i naprawdę dopóki się samemu nie zamówi różnych binów i nie ma ich w domu, to jest rosyjska ruletka z zafarbem.

Przez moje ręce przewinęło się niby niewiele, bo pewno ok. 10 różnych binów diod w większości Cree, i jeżeli chcesz neutralne światło bez zafarbów to polecam Nicha 219 z CRI >90 Przynajmniej takie które miałem (to były jeszcze 219A) były w tym względzie idealne. Mimo 4500K sądzę, że by Ci się barwa podobała. Jedyne Cree neutralne bez zafarbu mam w Armyteku Wizardzie v1, ale już w dwóch nowszych Armytekach mimo też niby 4000K barwa jest już znacznie bardziej żółta (XP-L).
Trzecią diodą o ładnej barwie bez zafarbów to Oslon Square z samplów. Aaaa, jeszcze XT-E CRI 90+ były ładne (mimo, że ciepłe, to nie wpadały w żółty), Za to XM-L2 HCRI już były żółtawe.

Tak, że podsumowując moje doświadczenie, dopóki się nie zobaczy diody na własne oczy, a ma się duże wymagania, to się człowiek nic nie dowie.
No i warto słuchać rad kogoś z doświadczeniem, a jak się nie ufa, to sprawdzić na własne oczy, bo to jest najlepsze. :twisted:

Pozdrawiam.
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
MCSubi
Posty: 538
Rejestracja: poniedziałek 23 lis 2009, 20:34
Lokalizacja: ok. Wrocławia

Post autor: MCSubi »

Nieśmiało wspomnę, że swoje L2P w wersji z jedną ciepła diodą odebrałem od Grega osobiscie prawie 4 lata temu. Miedziane styki mocno pościerane, lakier poobijany ale latarka śmiga bez zarzutu, gwinty OK, wyłacznik nadal chodzi pięknie, odbłyśnik jak nowy. :roll: Wcześniej miałem kilka rowerowych latarek (w tym mody od uznanych forumowiczów), ale nic tak trwałego.
Dziad
Posty: 31
Rejestracja: piątek 11 lip 2014, 09:09
Lokalizacja: Krakow

Post autor: Dziad »

apoc pisze:Gdybym chciał zwrócić latarkę, zrobiłbym to następnego dnia po sprawdzeniu. Miałem wiele sposobności, przynajmniej teoretycznie...;-)
Teraz to mi już przypominasz pewnego klienta z Krakowskiego Macro w którym pracowałem jakiś czas temu.

Jeździłem tam wózkiem widłowym na wysokim składzie ale czasami wykładałem też towar.
No więc wykładam sobie papier toaletowy aż tu pewien klient pyta się mnie gdzie jest siakiś tam papier (tu marka) CZTERO warstwowy.
Odpowiadam że z tej marki mamy TYLKO DWU warstwowy.
ALE JA CHCE CZTERO WARSTWOWY!

Nie ma, mówie a zresztą co to za różnica (Rozbroił mnie facet) odwinie pan dwa razy więcej i będzie w sam raz (a zresztą ...piiii... to wszystko jedno chciałem dopowiedzieć) - odpowiadam z drwiącym uśmieszkiem.

Facet sie żachnął, machnoł ręka i poszedł.

Musiałem to napisać :rotfl:
Nie dogodzi, no niedogodzi ;)

Greg oddał Ci kase bo doszedł do wniosku że nie jest w stanie sprostać Twoim wygórowanym wymaganiom - Zachował sie w porządku. Kupisz sobie inną latarke.

Szkoda że nie dałeś szansy tej latarce bo ten ciepły (ciepły? a może letni :hyhy:) tint w porównaniu z neutralnym o wiele lepiej daje rade w terenie. Zwłaszcza gdy jest mokro.
Awatar użytkownika
Volo
Posty: 455
Rejestracja: sobota 03 wrz 2011, 14:00
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Volo »

Apoc, mnie ciekawi jaką kupisz nową lampkę?
Daj foty jak świeci dioda.
ODPOWIEDZ