Diody producenta OPTOFLASH

dane techniczne, zdjęcia i ciekawostki o diodach świecących
Xarloks
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek 27 paź 2008, 19:44
Lokalizacja: Częstochowa

Diody producenta OPTOFLASH

Post autor: Xarloks »

Witam

To mój pierwszy post, i muszę go przedstawić w formie pytającej gdyż jak do tej pory nie miałem jeszcze do czynienia z power diodami, bardzo mnie ostatnio wciągnęły i chciał bym sobie z takiej diodki zrobić latarkę małych gabarytów. Żeby nie przedłużać przejdę do pytania, a mianowicie:
czy ktoś testował już diody producenta OPTOFLASH http://www.tme.eu/pl/katalog/diody-led- ... r%3D193%26
mam u siebie dostęp tylko do takich diod (ewentualnie Luxeon'y).
konkretnie chodzi mi o taką diodę:
OF-HPW5-3EL Dioda LED mocy 3W biała 120lm 140°
ewentualnie ta:
OF-HPWW1-3EL Dioda LED mocy 3W ciepły biały 80lm 140°
ze względu na ciepły kolor
Czy te diody sporo odbiegają od takich jak Cree i SSC, chodzi głównie o aspekt wizualny gdyż nie posiadam żadnego sprzętu do pomiaru.
Latarka miał by być do użytku codziennego oraz do oświetlania jaskiń.
chciałbym zasilić ją ogniwem 18650 no i raczej zasilanie DD (nie mam u siebie dostępu do sterowników a i za dużo kaski też nie posiadam) chyba że można zastosować jakiś potencjometr napięcia gdyż zależy mi jedynie ja trybach jasności świecenia (nie będę używał trybów migających)
I na koniec jeszcze przy okazji pytanko czy z takiej diody można by było wykonać szperacz:
OF-HPW-100FL Dioda LED mocy 100W biała 6500lm 120° flat
(pytanie czysto teoretyczne, z ciekawości tylko ponieważ cena diody zaporowa 479PLN)

Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 860
Rejestracja: środa 14 lis 2007, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Dominik »

Znacznie odbiegają wydajnością - generalnie śmieć i do tego drogo...

Tak naprawdę to Optoflash to marka TME, inaczej tego nazwać nie można, fizycznie producent tych ledów to Huey Jann Electronics Industry CO., LTD.

http://www.hueyjann.com.tw

Ilość danych na temat ich produktów i specyfikacji technicznych jest po prostu powalająca. :twisted:

Szperacz można zrobić, tylko jest to nieopłacalne - przy takiej mocy wydajność tego leda jest niższa od np 100W HID-a. 6500 / 100 daje niby 65 lum/w, ale gwarantuje ci, że jest to wartość o conajmniej 30-40% zawyżona - podobnie jak 900 lumenów z SSC P7. Takie cudne dane uzyskuje się przy pomiarze trwającym 1/100 sekundy przy zachowaniu temperatury 20*C. :mrgreen:
ODPOWIEDZ