oczka MR16/GU10 3000/4000K 730/660lm 80+/90+ CRI

Archiwalne produkty
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3149
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

oczka MR16/GU10 3000/4000K 730/660lm 80+/90+ CRI

Post autor: Bocian »

Sprzedam pewną, ograniczoną ilość zamienników LED MR16/GU10 opisanych w poniższym temacie:
http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t ... sc&start=0

Obrazek

Oczka w komplecie z zasilaczami 230V AC/CC (pobór mocy z sieci 5,8W)
Kąt emisji: 120st.

Aktualnie do wyboru są opcje barwowe:

3000K CRI 80+ jasność 730lm
5000K CRI 80+ jasność 740lm
3000K CRI 90+ jasność 640lm
4000K CRI 90+ jasność 660lm



Jasności podawane są na module LED dla temp. 85st. C

po lewej emitery 4000K 90+ CRI, po prawej 3000K 80+ CRI
Obrazek

Każde oczko objęte dwuletnią gwarancją od daty sprzedaży

Cena: 55zł za dowolną wersję barwową + K.W
Ostatnio zmieniony piątek 24 lis 2017, 13:19 przez Bocian, łącznie zmieniany 3 razy.
Sometimes darkness can show you the light
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Poproszę dwie sztuki 4000K CRI 90+
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
Awatar użytkownika
zedart
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 29 maja 2012, 18:37
Lokalizacja: Walia

Post autor: zedart »

Ja z przyjemnością przyjmę pod mój dach cztery sztuki 4000K CRI 90+.
zed-art.co.uk
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3149
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

Doszły nowe warianty barwowe plus mała aktualizacja cen :)
Sometimes darkness can show you the light
piotrwa
Posty: 25
Rejestracja: poniedziałek 15 cze 2015, 10:37
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: piotrwa »

Nieźle wyglądają, a obudowa wydaje się małym dziełem sztuki sama w sobie. :)

1. Jako laik znam mniej więcej różnicę między 3000K a 5000K, ale między 3000K CRI 80+ 730lm, a 3000K CRI 90+ 640lm już gorzej.. jest szansa uzyskać u Ciebie lub znaleźć w sieci jakieś foto poglądowe 2 świecących obok siebie?
Chciałbym kilka sztuk i wolałbym być pewien że będę zadowolony z barwy..

2. Mógłbyś pokazać gdzieś demontaż? Ciekaw jestem możliwości/łatwości naprawy gdyby coś się zepsuło za pół roku czy półtora.

3. Jak koszt wysyłki? Bo zastanawiam się nad zamówieniem "samplowym" po sztuce obu barw (wymienionych w pierwszym pytaniu) by wybrać barwę, chociaż zostanę wtedy z 1 szt niepasującej mi barwy. ;)

[edited]
4. Aha - jak z możliwością ściemniania?
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3149
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

piotrwa pisze:Nieźle wyglądają, a obudowa wydaje się małym dziełem sztuki sama w sobie. :)

1. Jako laik znam mniej więcej różnicę między 3000K a 5000K, ale między 3000K CRI 80+ 730lm, a 3000K CRI 90+ 640lm już gorzej.. jest szansa uzyskać u Ciebie lub znaleźć w sieci jakieś foto poglądowe 2 świecących obok siebie?
Chciałbym kilka sztuk i wolałbym być pewien że będę zadowolony z barwy..

2. Mógłbyś pokazać gdzieś demontaż? Ciekaw jestem możliwości/łatwości naprawy gdyby coś się zepsuło za pół roku czy półtora.

3. Jak koszt wysyłki? Bo zastanawiam się nad zamówieniem "samplowym" po sztuce obu barw (wymienionych w pierwszym pytaniu) by wybrać barwę, chociaż zostanę wtedy z 1 szt niepasującej mi barwy. ;)

[edited]
4. Aha - jak z możliwością ściemniania?
3000K to ciepła barwa światła. 5000K to już temp. z pogranicza barwy neutralnej i zimnej. 4000K to coś pomiędzy wspomnianymi wcześniej (neutralna). CRI to współczynnik, który określa nam stopień oddawania barw (im wyższy tym bardziej naturalne będą kolory i ich odwzorowanie). Postaram się w weekend zrobić zdjęcia porównawcze posiadanych opcji barwowych. Demontaż nie jest Ci do niczego potrzebny (produkt jest na dwuletniej gwarancji od daty sprzedaży) a i później nie będzie problemu z serwisem pogwarancyjnym. Koszt wysyłki to 15zł za kuriera lub (w zależności od wagi i ilości zamówionego towaru ok. 12-14zł za PP. Na razie dla oczek nie ma opcji ze ściemnianiem.
Sometimes darkness can show you the light
piotrwa
Posty: 25
Rejestracja: poniedziałek 15 cze 2015, 10:37
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: piotrwa »

Bocian pisze: 3000K to ciepła barwa światła. 5000K to już temp. z pogranicza barwy neutralnej i zimnej. 4000K to coś pomiędzy wspomnianymi wcześniej (neutralna). CRI to współczynnik, który określa nam stopień oddawania barw (im wyższy tym bardziej naturalne będą kolory i ich odwzorowanie).
Tak, to akurat wiem, zastanawiam się jak się ma wszystko razem czyli mniej lumenów, lepsze odwozorowanie światła do więcej lumenów i gorsze odwzorowanie.
Bocian pisze: Postaram się w weekend zrobić zdjęcia porównawcze posiadanych opcji barwowych.
Super, mi się nie śpieszy, już i tak 4 miesiące żyję z dziurami w suficie i wystającymi kabelkami. :D

Bocian pisze: Na razie dla oczek nie ma opcji ze ściemnianiem.
Przewidujesz? (kiedy?)
Są jakieś problemy z tym?
Podejrzewam, że nie da się wtedy zrobić upgradu bo to będzie nowa płytka/sterownik?

Przygotowane mam tyle otworów, że koleżanka zapytała czy otwieram gabinet ginekologiczny. Obawiam się, że bez ściemniania może być aż za jasno..
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3149
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

Przewidujesz? (kiedy?)
Są jakieś problemy z tym?
Podejrzewam, że nie da się wtedy zrobić upgradu bo to będzie nowa płytka/sterownik?
Spróbuj stworzyć produkt od zera a zobaczysz jakie człowieka mogą spotkać problemy :mrgreen: Nie, upgrade będzie polegał tylko i wyłącznie na wymianie zasilacza (czyli wypięciu go z kostki i odpięciu złączki od oczka oraz montaż nowego w odwróconej kolejności).
Sometimes darkness can show you the light
piotrwa
Posty: 25
Rejestracja: poniedziałek 15 cze 2015, 10:37
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: piotrwa »

Bocian pisze: Spróbuj stworzyć produkt od zera a zobaczysz jakie człowieka mogą spotkać problemy :mrgreen:
poniekąd tworzę i wiem, że w 20% założonego czasu tworzy się 80% produktu, a w kolejne 80% czasu człowiek boryka się z naprawianiem niespodzianek i kończeniem 20%. ;)
Ale tak niezobowiązująco powiedz - myślisz, że w lipcu czy raczej październiku lub luty 2016?:)
Bocian pisze: Nie, upgrade będzie polegał tylko i wyłącznie na wymianie zasilacza (czyli wypięciu go z kostki i odpięciu złączki od oczka oraz montaż nowego w odwróconej kolejności).
To podaj chociaż szacunkową cenę zasilacza, bo przy 7-8 oczkach to mi robi róznice. ;)
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3149
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

Różnica w cenie zasilaczy, zakładam okolice 5zł. Myślę, że uporam się z tym w lipcu... tego roku :razz:
Sometimes darkness can show you the light
Piotrek2234
Posty: 18
Rejestracja: środa 08 cze 2011, 21:11
Lokalizacja: lbn

Post autor: Piotrek2234 »

Piszesz w temacie o MR16, więc kiedy się spodziewać wersji 12V?
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3149
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

Piotrek2234, Najprostszy przepis na 12V wygląda następująco:
- namierzasz transformator (tradycyjny bądź elektroniczny, który zasila oczka w danym obwodzie)
- usuwasz go
- w kostce mostkujesz jego wyjścia do 230V, które go załącza (o ile przewody wyjściowe to nie jakieś głośnikowe cudaki (ważna jest klasa izolacji, przekrój nie jest tu bardzo istotny bo prądy są niewielkie).
- podłączasz zasilacze nowych oczek do dotychczasowych przewodów, które wciskałeś na żarnik MR16 (kwestia obcięcia i najlepiej skręcenia w kostce). :) Oczywiście powyższy zabieg najlepiej zlecić osobie obytej z elektryką :)
Sometimes darkness can show you the light
Piotrek2234
Posty: 18
Rejestracja: środa 08 cze 2011, 21:11
Lokalizacja: lbn

Post autor: Piotrek2234 »

Ale ja o tym wiem - trochę gorzej, jak trafo jest "uwięzione" nad sufitem podwieszanym, bez możliwości dostępu. Czyli na wersję 12V nie ma co liczyć?

A planujesz może wersję trochę mocniejszą, choćby na 230V? Coś, co by dało radę zastąpić takie żarówki:
https://www.platt.com/platt-electric-su ... zpid=48825
Oczywiście najlepszej w 4000K i CRI 90+
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3149
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

Na wersję 12V nie ma co liczyć. Co do zamiennika wskazanego źródła to mogę zrobić, nawet mocniejszy ale musiałbyś mieć pod sufitem min. 15cm przestrzeni aby zmieścić ok. 14cm wysokości radiator ;) Takie dziwactwo musiałoby kosztować ok. 30zł drożej ale nie mówię, ze się nie da :mrgreen:

PS. No i oczywiście solidny, podwieszany sufit, żeby utrzymać kilka takich "oczek" :wink:
Ostatnio zmieniony piątek 26 cze 2015, 17:03 przez Bocian, łącznie zmieniany 1 raz.
Sometimes darkness can show you the light
Piotrek2234
Posty: 18
Rejestracja: środa 08 cze 2011, 21:11
Lokalizacja: lbn

Post autor: Piotrek2234 »

Cena w okolicach 80 zł byłaby chyba jeszcze do przeżycia, ale to do dogadania, jeśli się kiedyś zdecyduję.

Nawet mocniejszy, powiadasz... A gdzie leży granica? Miejsca nad sufitem jest ze 130 cm ^^
ODPOWIEDZ