Żarówki 7,5W LED E27/E14/GU10 3000K/4000K 97 CRI

Archiwalne produkty
dsk
Posty: 331
Rejestracja: niedziela 03 lis 2013, 15:42
Lokalizacja: Kraków

Post autor: dsk »

Bocian, czy jest możliwość zamówić u Ciebie lampę ścienną, żeby miała wtyczkę do gniazdka i zamocowanie jej polegało na wetknięciu lampy do gniazdka? Świetnie by mi pasowała w jednym miejscu taka lampa.
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3149
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

dsk, niestety taki montaż nie jest możliwy.
Sometimes darkness can show you the light
dsk
Posty: 331
Rejestracja: niedziela 03 lis 2013, 15:42
Lokalizacja: Kraków

Post autor: dsk »

Szkoda.
Barba
Posty: 41
Rejestracja: piątek 07 gru 2012, 13:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Barba »

Ale nie widzę przeszkód aby samemu zamontować przewód z wtyczką. Ja tak muszę zrobić bo już mam ściany na gotowo.
dsk
Posty: 331
Rejestracja: niedziela 03 lis 2013, 15:42
Lokalizacja: Kraków

Post autor: dsk »

Ja chciałbym lampę włożyć do gniazdka, bez przewodu. Taką lampę kiedyś widziałem i takie coś właśnie by mi się przydało.
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3149
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

dsk, to jest za ciężka konstrukcja, dodatkowo na giętkim ramieniu, aby mogła stabilnie trzymać się za samo gniazdo zasilania AC.
Sometimes darkness can show you the light
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3149
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

Doszły nowe opcje barwowe.
Sometimes darkness can show you the light
BUCKS
Posty: 41
Rejestracja: poniedziałek 26 paź 2015, 14:24
Lokalizacja: Pyrlandia City

lampa LED rozkleiła się

Post autor: BUCKS »

Kupiłem w zeszłym roku m.in. kilka lamp 7,5W i już druga sztuka rozkleiła się.

O ile w pierwszym przypadku po złożeniu całości lampa jakoś trzyma się o tyle w drugim przypadku nawet po złożeniu widać, że nie trzyma i samoczynnie odstaje, by po jakimś czasie samoczynnie się rozłożyć tzn. spada cały radiator z kloszem i trzyma się tylko na dwóch kabelkach.
Mowa o sytuacji, gdy lampa LED zwisa ku dołowi i rozkleja się siłą grawitacji.

Zakładam, że w wyniku temperatury oryginalny klej puścił.
Czy inni mają podobny problem?
Pytanie do Bociana i reszty czym najlepiej to skleić, aby rozwiązać ten problem i lampa była bezpieczna w użytkowaniu?
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3149
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

BUCKS, problem polega na różnej rozszerzalności cieplnej aluminium i adaptera z tworzywa sztucznego. Przerabiałem już 4 różne rodzaje klejów a finalnie od niedawna używam specjalnego spoiwa Dow Corning o wytrzymałości temp. 180st C, przeznaczonego właśnie do łączenia materiałów o skrajnie różnym współczynniku rozszerzalności. Podeślij proszę mi te źródła a zostaną poprawione.
Sometimes darkness can show you the light
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3149
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

Wprowadziłem nową. szóstą generację diod Citizen (aktualizacja danych w pierwszym poście).
Sometimes darkness can show you the light
Feniks1000
Posty: 8
Rejestracja: sobota 02 gru 2017, 20:14
Lokalizacja: Przywidz

Post autor: Feniks1000 »

Witam

Wysłałem zapytanie na PW w sprawie kilku żarówek. Kiedy mogę się spodziewać odpowiedzi?
Feniks1000
Posty: 8
Rejestracja: sobota 02 gru 2017, 20:14
Lokalizacja: Przywidz

Post autor: Feniks1000 »

Żarówki dostałem. Dziękuję. Moja subiektywna opinia. Oddawanie barw jest super. Czerwień, zieleń są wyraźnie żywsze. Świecą nawet jaśniej, niż te co miałem wcześniej (ale te stare mogą być już nieco wypalone). Ponadto barwa Twoich 3000K jest jakby zimniejsza niż tych co miałem 3000K, ale to też może wynikać z ich wypalenia (tych starych), czy gorszego Ra. Żeby było jasne, absolutnie mi to nie przeszkadza.
Wygląd jest lepszy w rzeczywistości niż na zdjęciach.

Teraz kilka pytań
1. Jeśli żarówka jest bańką do dołu, to czy po jakimś czasie nie będzie się gromadził kurz. Jak się go pozbyć?
2. Czy można by zrobić żarówkę o jeszcze lepszym wyglądzie? Tak żeby radiator był osłonięty, lub chociaż pomalowany na biało?
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3149
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

Feniks1000 pisze: 1. Jeśli żarówka jest bańką do dołu, to czy po jakimś czasie nie będzie się gromadził kurz. Jak się go pozbyć?
2. Czy można by zrobić żarówkę o jeszcze lepszym wyglądzie? Tak żeby radiator był osłonięty, lub chociaż pomalowany na biało?
Wystarczy raz na jakiś czas odkręcić klosz razem z metalową obejmą, wyczyścić klosz i wkręcić go z powrotem. Zapewne można zrobić takie źródło o lepszym wyglądzie, szerokiej palecie kolorów obudów etc. ale póki co nie planuję takich kombinacji.

PS. Co do odbioru temperatury barwowej wygląda to tak, że jak odpalimy obok siebie dwa źródła, jedno o przykładowo temperaturze barwowej 3000K i średnim CRI na poziomie 70-80 i drugie również 3000K ale CRI powyżej 90, to to drugie będzie zawsze w odbiorze nieco chłodniejsze od tego z niższym CRI.
Sometimes darkness can show you the light
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3149
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

Doszła nowa opcja barwowa:
2700K CRI typ. 97
Sometimes darkness can show you the light
Max100
Posty: 6
Rejestracja: sobota 03 lis 2018, 14:47
Lokalizacja: Wlkp.

Post autor: Max100 »

Czy można prosić o wykres/widmo spektrum światła tych żarówek dla 3000K? Może być odnośnik do danych producenta.

Chciałbym też prosić o opinię na temat żarówek Philips na gwint GU10 o CRI 97, 3000K/4000K.

Philips MASTER LED ExpertColor LED ExpertColor 5.5-50W GU10 930 36D, 3000K CRI97
http://www.lighting.philips.pl/prof/zro ... EU/product

MASTER LED ExpertColor LED ExpertColor 5.5-50W GU10 940 36D, 4000K CRI97
http://www.lighting.philips.pl/prof/zro ... EU/product

Są to na razie jedyne gotowe żarówki jakie znalazłem o wysokim CRI>95. Nie odpowiada mi za bardzo rodzaj gwintu GU10, bo wszystkie lampki mam na E27, ale żarówek CRI97 na E27 jest bardzo mało. Sam zasilacz, wewnątrz tak małej żarówki, też jest bardzo mały. Słyszałem jednak na innym forum, że mają ładne (w sensie jakości oddawania barw) światło.

PS. W linkach podane są właśnie wykresy o które pytałem. Jeśli zapytanie o te Philipsy jest w niewłaściwym miejscu, proszę o przeniesienie.
Ostatnio zmieniony sobota 03 lis 2018, 21:23 przez Max100, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ