Aliexpress - jak kupować żeby nie "wtopić" ?

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
mappy
Posty: 100
Rejestracja: środa 31 gru 2014, 21:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mappy »

Nie. Od nowego roku "trzepią" bardziej.
Awatar użytkownika
Rysiu.
Posty: 1461
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2009, 22:30
Lokalizacja: południe

Post autor: Rysiu. »

darol, dolar mniej i nie dodali by VAT bo o ile dobrze pamiętam do 22$ nie doliczają a przy zaznaczonym polu "gift" dwa razy więcej, jak się mylę to nich mnie ktoś poprawi.
Ostatnio zmieniony wtorek 11 kwie 2017, 05:53 przez Rysiu., łącznie zmieniany 1 raz.
UF C2: XM-L2 T6 3C @8AMC; XM-L U2 1C @10AMC; XM-L2 T6 3C@10AMC; XM-L2 U3 7A@10AMC
kamil1636
Posty: 25
Rejestracja: niedziela 29 lis 2015, 18:41
Lokalizacja: jarosław

Post autor: kamil1636 »

Dzięki za odpowiedź. Myślałem, że są może jakieś inne sposoby. No nic 2 pary Mrice e300a idą w kosz - nie polecam tego sprzętu.
Mi się udało z celnikami . Zamawiałem w lutym interfejs diagnostyczny do Citroëna za ponad 63 $ i doszło bez problemu.
Awatar użytkownika
darol
Posty: 283
Rejestracja: wtorek 03 gru 2013, 20:16
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: darol »

Ponieważ większość słyszała o granicy "22 czegoś", może warto uściślić na łamach forum ten przepis. Wygląda na to, że na ten moment nie istnieje granica bez vatu.
Powtarzając za http://zakupyzchin.pl/zakupy-na-aliexpress-a-clo-vat/ "...Natomiast do 22 EUR zwolnione z cła i VATu zwolnione są wszystkie paczki.*
* Ponadto ustawa wskazuje, że zwolnienie to nie będzie dotyczyło towarów importowanych w drodze zamówienia wysyłkowego"
Czyli w/g tego artykułu każda paczka zamówiona obecnie przez internet może być ovatowana.
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Jak jest gift to do 22E nie ma vatu :P
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
marekwoj
Posty: 487
Rejestracja: wtorek 17 lip 2012, 14:40
Lokalizacja: Jaktorów (k. Żyrardowa)

Post autor: marekwoj »

Kupiłem na Ali 2 sztuki akumulatorów 26650, dziś przyszła paczka a w niej 1 sztuka. Zrobiłem zdjęcie, zważyłem paczke, film z otwarcia - dokumentacja jest, ale zastanawiam się co dalej. Potrzebuję 2 akumulatorów, więc nie chcę refundu 50%, pojedyńczo wychodzi 2$ więcej. Najlepiej byłoby aby dosłali drugi, ale paczka szła długo, zostało 12 dni na ewentualny spór. Czy mogę jakoś "wymusić" aby dosłali drugi i przedłużyli ochronę o kolejne 2 miesiące ? Bo miesiąc raczej na pewno będzie za mało.

Nie pisałem jeszcze do sprzedawcy, chcę się zorientować jakie mam możliwości.
Awatar użytkownika
Joachim
Posty: 281
Rejestracja: środa 30 mar 2011, 09:18
Lokalizacja: Opoczno

Post autor: Joachim »

Niedawno zamawiałem na Ali dwie anteny magnetyczne do duobandera. Przyszła jedna. Zaczekałem tydzień, w nadziei, że druga była włożona do osobnej paczki, ale nic nie przyszło. Napisałem do sprzedającego wiadomość, nie załączałem żadnego filmu, żadnych zdjęć, bo nie pomyślałem nawet o ich robieniu. Odpisał, że wysyła drugą. Przyszła po dwóch tygodniach.

Tam na Ali jest dość długi czas na wystawienie komentarza. Sprzedawcy raczej nie chcą negatywów, więc ewentualne reklamacje załatwiają uczciwie, przynajmniej jak dla mnie, jak do tej pory.
Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 149
Rejestracja: środa 01 cze 2011, 17:08
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: @GUTEK@ »

Pisz do sprzedawcy, że przyszła jedna i żeby dosłał drugą sztukę lub otwierasz spór oraz żeby przedłużył ochronę zakupu. Jak zacznie coś kręcić, bo też się tacy zdarzają to wtedy wysyłasz zdjęcia i film. Oni się tak boją sporów, że jeśli ci zależy na otrzymaniu przedmiotu lepiej napisać do sprzedawcy niż otwierać spór. Także zwykle napisanie kończy się odpowiedzią: "sorry my friend, we will resend for you".

Ostatnio kolega świetną wiadomość dostał po zakupie: "Hi, my far away friend Krzysztof"
Awatar użytkownika
darol
Posty: 283
Rejestracja: wtorek 03 gru 2013, 20:16
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: darol »

Wybierał ktoś opcję "epacket" ? Gdzieś znalazłem, że może to obsługiwać EMS. Czy to oznacza, że kurier przywiezie mi przesyłkę ?
dzik86
Posty: 22
Rejestracja: piątek 31 gru 2010, 13:57
Lokalizacja: szczecin

Post autor: dzik86 »

Rekord na Ali :mrgreen:

Zamówione złożone 26 lutego '18 na 3szt Liitokala 26550 w cenie 38zł/całość :o
Dostałem dopiero 08 maja '18 - dostawa była chyba dorożką :mrgreen:

Kilka dni wcześniej Ali zrobiło mi zwrot pieniędzy, bo jednak trochę za długo czekałem, jak teraz wygląda zwrot tych pieniędzy z powrotem do sprzedawcy?
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ptja »

dzik86 pisze:/.../jak teraz wygląda zwrot tych pieniędzy z powrotem do sprzedawcy?
Wiadomość do nich, podają identyfikator, Ty wpłacasz (wybierasz "zwrot" albo "zapłata za towar", nie pamiętam dokładnie). Zdarzyło mi się chyba 2 razy na ebay i tak się to odbyło.
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
marekwoj
Posty: 487
Rejestracja: wtorek 17 lip 2012, 14:40
Lokalizacja: Jaktorów (k. Żyrardowa)

Post autor: marekwoj »

Pojawiła się (albo była i wczesniej, ale nie zauważyłem) na Ali przedsprzedaż. Ceny bardzo atrakcyjne, np Lii-500 za 11,5$. Teraz wpłacam nieco ponad 1$, reszta 11.11.

Chciałem kupić, ale znikła możliwość płatności przez Przelewy24 :( Wiem, że wcześniej bywały już problemy z tą płatnością, więc zastanawiam się czy to jakieś chwilowe problemy, czy po prostu przedsprzedaży nie da się zapłacić przez P24 ? Może ktoś wie ?
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Odkopuję.

Pytanie do Was - zakup na ali za 15 dolarów. Zakup wykonany 5 lutego czyli w trakcie święta u majfrendów. Święto trwa do 10 lutego. 10 lutego majfrend odpowiedział na moje pytanie o wysyłkę - już wysyłają zamówienia z okresu świątecznego. Od 10 lutego majfrend przestał odpowiadać na pytania. Towar nie został wysłany od 6 dni. Wszystkie zakupy robione pomiędzy 5 a 11 lutego wysłane 11 lub 12 lutego. Wszystkie już z numerami śledzenia prócz wspomnianego rodzynka. Do końca "procesowania" pozostały 4 dni. Walczyć jeszcze z majfrendem czy pisać do ali czy po prostu anulować zamówienie ?
ILPT
Mociumpel
Posty: 2094
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

Jak Ci super nie zależy na tym co zamawiasz, poproś o przedłużenie dostawy o jakiś czas np. 15 dni - daj im szansę. Jeśli w ciągu 2-3 dni nie odpowiedzą załóż spór.
Ja już jestem wyrozumiały w tych kwestiach - zazwyczaj pierwszy raz to 10-15 dni potem tydzień i dopiero spór bym wszczynał.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

A można założyć spór kiedy towar nie został jeszcze wysłany?Bo z tego co widzę, są tylko opcje na przedłużenie czasu przetwarzania i na anulowanie zamówienia.
ILPT
ODPOWIEDZ