CZARNA LISTA sprzedawców z Allegro

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

CZARNA LISTA sprzedawców z Allegro

Post autor: Calineczka »

...no dobra, chyba czas pokazać światu naciągaczy, oszustów etc itd...czyli sprzedających wciskających kit. Nie interesuje mnie udowadnianie, czy robi to w sposób zamierzony, czy z niewiedzy. Jak wciska kit ludziom-trafia na ta listę. Lista będzie kontrolowana przez adminów, żeby przypadkiem jakichś osobistych wycieczek nie było. Admini postaraja się takowych nie robić :mrgreen:
Słucham propozycji... :twisted: ...kogo na pręgierz?

osobiście z dzisiejszego przeglądania aukcji:


1.sklep_wawa za nadużywanie marki Luxeon, sprzedawane latarki nie mają takich diodek !!!
2.daniel2709 za nadużywanie marki Luxeon, sprzedawane latarki nie mają takich diodek !!!

3.borovik1 za wciskanie bajek o 700 lumenach z CREE R2 (na zdjęciu XR-E na oko)
Ostatnio zmieniony wtorek 06 kwie 2010, 20:42 przez Calineczka, łącznie zmieniany 2 razy.
SzymonHK
Posty: 171
Rejestracja: wtorek 03 mar 2009, 09:40
Lokalizacja: Grójec

Post autor: SzymonHK »

Generalnie to bardzo słuszna idea, ale proponowałbym pewną procedurę, jakąś korespondencje wyjaśniającą ze sprzedawcą, bo niektórzy naciągają klientów w żywe oczy, a niektórzy poprostu nie mają pojęcia co sprzedają. Jeśli taki delikwent jeden lub drugi po uświadomieniu nie zmieni treści aukcji to wtedy na czarną listę absolutnie.
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Wiesz, słuszna idea, ale ja osobiście nie mam czasu i chęci na nawracanie. Niemniej pomysł pochwalam, masz czas-jak najbardziej.
Staram się, jak coś sprzedaję, opisywać to rzetelnie. I chciał bym, by inni robili podobnie. Jak czegoś nie jestem pewny-nie piszę bajek.
Myślę, że delikwenta można usunąć z naszej "prywatnej" forumowej czarnej listy jeśli...publicznie, na forum przeprosi wszystkich oszukanych klientów. Chyba, że macie inne pomysły?
Z tego co wiem, niektórzy koledzy próbowali korespondować z różnymi sprzedawcami właśnie z misją uświadamiającą......bez rezultatów (pozytywnych)
Fifi
Posty: 24
Rejestracja: czwartek 27 lis 2008, 22:41
Lokalizacja: inąd

Post autor: Fifi »

Proponowałbym podlinkowanie każdego sprzedawcy, przyklejenie tematu, na końcu każdej opinii napisanie swojego nicka np. <Fifi> oraz usuwanie na bieżąco postów i podklejanie wszystkich opinii do postu Calineczki. W ten sposób temat będzie przejrzysty. Potem proszę usunąć też mój post.
SzymonHK
Posty: 171
Rejestracja: wtorek 03 mar 2009, 09:40
Lokalizacja: Grójec

Post autor: SzymonHK »

Wiesz, tak pod mój osąd to 70-80% sprzedawców latarek, ledów i akcesoriów wciska kit, a z tego połowa taki, że spokojnie nie da się czytać (vide latarki taktyczne, ledy 70000mcd, itp) bo nóż się otwiera, ale wolałbym mieć świadomość żę taki sprzedawca dostał ostrzeżenie, że delikatnie mówiąc zachowuje się nieetycznie.
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

...pewnie, jakiś porządek tu zaprowadzimy. Każdego sprzedawcę będę uroczyście 'wciągał" do swojego, pierwszego posta, z linkiem do Allegro.
Myślę, że niektóre sprawy wymagały by udowodnienia. W latarkach widać np. gołym okiem, że dioda to chiński wynalazek a nie luxeon, ale np. akumulator AA o pojemności 3500mAh dla uczciwości należało by zakupić i przetestować. W razie potrzeby oferuję się ze swoimi testerami ogniw i skalibrowanym luksomierzem.
SzymonHK
Posty: 171
Rejestracja: wtorek 03 mar 2009, 09:40
Lokalizacja: Grójec

Post autor: SzymonHK »

Właśnie o coś takiego chodzi, skoro oni nie są uczciwu wobec klientów, to nie znaczy że mamy stosowac ich metody. Nie wszyscy znają się na wszystkim i może kogoś ostrzeżemy przed wyrzucaniem pieniędzy w błoto. (Chociaż podobno lubimy dawać się nabierać - przykład to używane samochody z przebiegiem 5tkm rocznie od staruszki w Raichu.)
wloczykijCM
Posty: 48
Rejestracja: sobota 07 mar 2009, 16:36
Lokalizacja: Kraków

Post autor: wloczykijCM »

To dobry pomysł z tym wątkiem.
Osobiście utopiłem trochę (ok 100 zł się uzbierało przez rok) pieniędzy na diody 5mm...
Nie znałem się na temacie i wierzyłem chocby częsciowo w rzetelnośc danych podanych przez sprzedawców na allegro. W ten sposób kupiłem diody jasne od kilku sprzedawców i na wszystkich tych diodach się zawiodłem.
Myślę, że podawanie takich parametrów jak 70 000 mcd przy diodzie 5mm to już jest mocne przegięcie! TYmczasem te diody swiecą gorzej niż diody 30 000 mcd ze sklepu optoelektronika w Krakowie.

Przykład przegięcia totalnego to jest opis diod Kingbright...
Ostatnio (pare miesięcy temu) kupiłem te diody jako 70 tys mcd, a teraz wartosc ich jasnosci urosla do 76 tys mcd!!! dobry nawóz stosują!

http://www.allegro.pl/item599705272_dio ... _1szt.html

Te same diody sprzedaje Prezes z Wrocławia...

Oczywiscie te diody za jasne uchodzic nie mogą. O ile się nie mylę na stronie producenta najjasniejsze to 20 tys mcd..
Ostatnio zmieniony wtorek 07 kwie 2009, 16:34 przez wloczykijCM, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 860
Rejestracja: środa 14 lis 2007, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Dominik »

2.prezesBM - DiausElektronik - Diody Led za sprzedaż 5mm diod led o parametrach nie mających nic wspólnego z opisem !!!

Generalnie sprzedaje złom elektroniczny opisując go tak aby się sprzedał.

3.daniel2709 sprzedaż latarek "Luxeon", kóre z Luxeonem nie mają nic wspólnego !!!
Obrazek
wloczykijCM
Posty: 48
Rejestracja: sobota 07 mar 2009, 16:36
Lokalizacja: Kraków

Post autor: wloczykijCM »

Mateusz055 sprzedaje te diody kingbright pod takimi samymi nieprawdopodobnymi parametrami w opisie.
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Daniel2709 zaraz trafi na czarna listę. Prosił bym, abyście przed zgłoszeniem sprzedawców tych super ledów poprosili ich ładnie o notę katalogową (datasheet) owych super-modeli i zachowali korespondencję. Taki akt dobrej woli. Potem wieszamy... :evil:
Dar.El
Posty: 101
Rejestracja: wtorek 22 kwie 2008, 11:54
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dar.El »

Witam
Większość nie posiada żadnych not katalogowych. Kupiłem swego czasu od prezesBM diody LED 5mm super jasne i mogę potwierdzić, całkowity szajs oprócz zielonych. Kupiłem na próbę jeszcze u innych i mogę napisać: zapomnijcie o dobrych LEDach 5mm na allegro. Dziś przejrzałem ofertę żarówek LED na allegro i ogarnęła mnie czarna rozpacz, co ludzie kupują :!: i jak są wkręcani.
Czarna lista nie ma sensu, 99% sprzedawców powinno się na niej znaleźć. Część świadomie oszukuje a część nie ma pojęcia co sprzedaje.
Proponuje utworzyć "białą listę", czyli u kogo można kupować.
foxx
Posty: 134
Rejestracja: wtorek 20 sty 2009, 15:07
Lokalizacja: Czeski Cieszyn ;)

Post autor: foxx »

Dominik pisze:2.prezesBM - DiausElektronik - Diody Led za sprzedaż 5mm diod led o parametrach nie mających nic wspólnego z opisem !!!

Generalnie sprzedaje złom elektroniczny opisując go tak aby się sprzedał.

3.daniel2709 sprzedaż latarek "Luxeon", kóre z Luxeonem nie mają nic wspólnego !!!
Obrazek
daniel sprzedaje i oto takie zajefajne AA akkusy :)
http://www.allegro.pl/item612614821_meg ... xcell.html
3800 mAh to dopiero! :)

kurcze na tym allegro to wszystko chinszczyzna az wstyd...
Tikka XP @ XP-G R5 NW | Akoray K106 @ XP-G R4 NW| Trustfire S-A2 | iTP EOS A3
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

http://www.allegro.pl/item813293391_ogn ... aranc.html

Sprzedajacy solidei

Jego nowe i nieuzywane ogniwa 18650 maja jeszcze slady po laczeniu w pakiety, wiec jak moga byc nowe i nieuzywane skoro ktos je z czegos wymontowal wczesniej?
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
Awatar użytkownika
swietlik
Posty: 489
Rejestracja: sobota 22 lis 2008, 22:39
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: swietlik »

Fluxor, mogły być wymontowane z już wyprodukowanych pakietów do zasilania laptopów, które jeszcze nie zostały sprzedane. To oczywiście tylko moje przypuszczenie, ale coś mi się kojarzy, że nie tak dawno była akcja wymiany akumulatorów w laptopach jakiejś firmy, z uwagi na wadliwe akumulatory i to chyba były właśnie ogniwa Sony. Czyli możemy mieć do czynienia z ogniwami, które miały być zutylizowane a zostały przysłane do 'dzika kraj'. Powtórzę, to tylko przypuszczenia.
ODPOWIEDZ