Oficjalne stanowisko w sprawie sklepu GearBest

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
marekwoj
Posty: 487
Rejestracja: wtorek 17 lip 2012, 14:40
Lokalizacja: Jaktorów (k. Żyrardowa)

Post autor: marekwoj »

Kubuś Puchatek pisze:Czerwony Convoy S2+, przyszła podróba
A jak to rozpoznać ? Kilka dni temu przyszedł do mnie niebieski S2+. Działa OK, zapakowany w ładne pudełko, wiec jak można sprawdzić czy to oryginał ?
ojtam
Posty: 11
Rejestracja: wtorek 06 wrz 2016, 02:37
Lokalizacja: Zielonka

Post autor: ojtam »

W skrócie trzeba było patrzeć na szczegóły, np. sprężynki mogły być słabsze i zardzewiałe, piguła wykonana z aluminium, napisy na latarce były nieco grubsze. O tym jak można było poznać podróbkę było m.in. w tym temacie. Ale wydaje mi się, że dziś tak łatwo nie można będzie tego sprawdzić, podróby będą raczej lepiej zrobione po tamtej aferze. Ostatnio na wyprzedaży black friday kupiłem z gearbestu szarego Convoya i też nie jestem do niego przekonany. Aczkolwiek z tego co podałem to tylko napisy wydają się być nieco mniej starannie zrobione.
Awatar użytkownika
JacaGlaca
Posty: 181
Rejestracja: poniedziałek 26 sty 2015, 10:12
Lokalizacja: z fotela.

Post autor: JacaGlaca »

Ile ważne są punkty na Gearbest? W sieci jedni piszą, że przez pół roku od ich otrzymania, inni że punkty zgromadzone przed 31 grudnia 2015 ważne są do 31 marca 2016.
Mactronic Black Eye @Noctigon XP16 V2 XP-L V6 3C LED /Nanjg 105c 2,1A
BLF Special Edition X6 CREE XM-L2 U2-3C 1A/3C
BLF A6 CREE XPL 1600LM 7/4modes EDC
Kubuś Puchatek
Posty: 62
Rejestracja: niedziela 19 lip 2015, 13:31
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: Kubuś Puchatek »

marekwoj pisze:
Kubuś Puchatek pisze:Czerwony Convoy S2+, przyszła podróba
A jak to rozpoznać ? Kilka dni temu przyszedł do mnie niebieski S2+. Działa OK, zapakowany w ładne pudełko, wiec jak można sprawdzić czy to oryginał ?
W moim przypadku: brak pudełka, inny kształt "dupki" latarki, inny driver, włącznik. Różnicę widać mając obok siebie oryginał i podróbkę.
Robinson
Posty: 45
Rejestracja: środa 28 wrz 2016, 15:44
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: Robinson »

Kubuś Puchatek pisze:Czerwony Convoy S2+, przyszła podróba
Hmm, to gdzie polecacie kupić latarkę do użytku domowego (na 18650 lub 26650) w cenie do 150-200zł.
I czy warto kupić w Chinach czy raczej nie?
Jakie modele brać pod uwagę?
Ostatnio zmieniony czwartek 06 wrz 2018, 17:20 przez Robinson, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Pewne źródło dla Convoya https://convoy.aliexpress.com/store/330 ... 4c4d8Tpw9w W kraju na popularnym portalu możesz kupić to samo nawet 2x drożej.


Jeżeli chcesz rozpoczynać kolejną debatę co, gdzie i jak to proponuję założyć inny temat. Ten wątek tyczy się GearBest i rozdmuchania sprawy już chyba nie aktualnej. Ale każdy ma swoje zdanie w tym temacie.
ODPOWIEDZ