Latarka patrolowa do 150zł

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Laufer
Posty: 4
Rejestracja: piątek 24 lis 2017, 12:40
Lokalizacja: Cieszyn

Latarka patrolowa do 150zł

Post autor: Laufer »

Cześć wszystkim,

Piszę ponieważ potrzebuje latarki dla siebie. Latarkę będę używał głównie w patrolówce.
Zastanawiałem się nad convoy c8 jednak wydaje mi się że wiązka światła jest zbyt wąska a nie ma regulacji. Ewentualnie czy można jakoś przerobić ta latarkę? (Nie znam się na tym) Najchętniej kupiłbym latarkę z regulacją wiązki jednak za taką cenę zdaję sobie sprawę że nic sensownego nie kupię. Co możecie polecić do 150zl?
Ostatnio zmieniony piątek 24 lis 2017, 15:27 przez Laufer, łącznie zmieniany 1 raz.
plecho1
Posty: 880
Rejestracja: środa 03 cze 2015, 12:20
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: plecho1 »

Jak chcesz dobrego zooma to np. coś takiego Fenix FD 41. Szerzej ale bliżej zaświeci Convoy S2 lub S2+, coś pośredniego to Convoy M1 lub M2. Może być jeszcze coś takiego, będzie podobnie daleko jak C8 ale zauważalnie szerzej http://www.kaidomain.com/p/S026927.KDLI ... ight-Black
Szwagier na patrolach używa EDC X1 w wersji na jednej XM-L2 i ogólnie jest zadowolony.
Agauy
Posty: 140
Rejestracja: piątek 12 maja 2017, 07:51
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Agauy »

Mnie się przyjemnie chodzi z C8 XP-L HI, choć niektórzy mają inne preferencje.
Ale jak chcesz regulację, Brinyte B158B kupiony w chinach:
* świeci dalej niż C8
* potrafi świecić w miarę szeroko
* jest bdb jakości. Jak Convoy. ;)
* trzeba trochę kręcić żeby zmienić zasięg; nie szczególnie długo, ale jeśli potrzebujesz szybkiej reakcji - nie ma szans
* interface użytkownika to horror, żeby zmienić tryb musisz wyłączyć latarkę. Jeśli możesz, zmień sterownik lub oprogramowanie.
* jak każda latarka soczewkowa - jeśli ustawisz szeroko, nie widzisz nic w oddali. Jeśli ustawisz średnio/wąsko - nie widzisz nic pod nogami.

DODANE:
Po chwili zastanowienia stwierdzam, że jakość B158B jest wyższa niż C8. Lepsze PCB, lepszy włącznik.
Peak Eiger Ultra XP-G2 S2
Laufer
Posty: 4
Rejestracja: piątek 24 lis 2017, 12:40
Lokalizacja: Cieszyn

Post autor: Laufer »

Czy w ogóle oplaca się kupować latarkę z zoom'em do 150zl?
B158B - w sumie pasowałaby mi, ma to czego oczekuje w dobrej cenie, tylko ten sterownik nie bardzo mogę znaleźć jak on działa... Czy ktoś z forum podjąłby się przerobienia tego?
Nie widziałem w realu jak świeci convoy c8 i ciężko mi stwierdzić czy ta wiązka światła nie będzie zbyt skupiona na bliskiej odległości... Mogę jedynie zdac się na opinie i testy na internecie
marekwoj
Posty: 487
Rejestracja: wtorek 17 lip 2012, 14:40
Lokalizacja: Jaktorów (k. Żyrardowa)

Post autor: marekwoj »

Ja niedawno kupiłem sobie Convoy-a S2 (bez plusa) z diodą XP-L HI. Bardzo fajny rozkład światła, coś pośredniego między S2+ i C8
Laufer
Posty: 4
Rejestracja: piątek 24 lis 2017, 12:40
Lokalizacja: Cieszyn

Post autor: Laufer »

ciągle szperam w internecie i natknąłem się na latarkę ArmyTek viking. Właśnie taka wiązka światła mnie interesuje, niestety budżet nie pozwala na jej zakup. Czy da się tak przerobić convoy c8 żeby świeciła podobnie?
Agauy
Posty: 140
Rejestracja: piątek 12 maja 2017, 07:51
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Agauy »

Pooglądaj trochę fotek Emisara D1, powinien być w miarę podobny. 40$, rewelacyjna latarka.
Albo przyjedź kiedyś wieczorem na górny ślask, będziesz mógł zobaczyć na żywo.
Peak Eiger Ultra XP-G2 S2
Laufer
Posty: 4
Rejestracja: piątek 24 lis 2017, 12:40
Lokalizacja: Cieszyn

Post autor: Laufer »

Chyba jestem zdecydowany na Convoy c8 z reflektorem OP. Myślę że latareczka elegancko się sprawdzi w patrolowce
Kyle
Posty: 432
Rejestracja: poniedziałek 11 lis 2013, 10:39
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: Kyle »

Laufer pisze:Czy w ogóle oplaca się kupować latarkę z zoom'em do 150zl?
W tak niskim zakresie cenowym, moim zdaniem nie.
ODPOWIEDZ