Zamówienie z Gearbest nie przyszło, zwrot kasy?

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
deusexe
Posty: 31
Rejestracja: wtorek 09 gru 2008, 19:51
Lokalizacja: Kołobrzeg

Zamówienie z Gearbest nie przyszło, zwrot kasy?

Post autor: deusexe »

Zamówiłem dwa Convoye S2+ 30.11.2017 i termometr laserowy (dwie oddzielne paczki) termometr przyszedł 15.01.2018 a druga paczka do dzisiaj niestety nie. Obie były wysłane tego samego dnia wg. track shipment. Czy jest szansa na zwrot kasy? Płaciłem Paypalem. Dwa tygodnie temu pisałem do nich jaki jest status zamówienia niestety brak odezwu...
przemas22
Posty: 21
Rejestracja: sobota 15 sty 2011, 23:46
Lokalizacja: Osięciny

Post autor: przemas22 »

Poczekaj jeszcze troche mi przychodziły max 2 miesiące. A z paypay masz kase bez problemu. Ja dostawałem zwroty nawet jak zgłosiłem uszkodzony towar który doszedł. Ale zgłaszałem prosto do paypaya bo z gearbesta nic mi nie odpisali na reklamacje
kemor90
Posty: 129
Rejestracja: czwartek 18 sie 2016, 23:13
Lokalizacja: Ryki

Post autor: kemor90 »

Nawet jak wysłane tego samego dnia to nie mamy gwarancji, że dojdzie w podobnym czasie. Może przyjść w skrajnie różnych terminach. Paczki z listopada, października potrafiły teraz 2 miesiące, jak nie lepiej iść więc nie masz się co zbytnio przejmować. Dożo zamówień na koniec roku jest.

Przesyłka rejestrowana? Jaka poczta?
Co masz w śledzeniu?
deusexe
Posty: 31
Rejestracja: wtorek 09 gru 2008, 19:51
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post autor: deusexe »

W obu przypadkach darmowa wysyłka: Shipping method: Netherlands Post surface mail. Nierejestrowana
Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 149
Rejestracja: środa 01 cze 2011, 17:08
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: @GUTEK@ »

Ja czekam na 3 przesyłki kupione w okolicach 11.11 w GB i wysłane pocztą nierejestrowaną - CJAHAN.
Wcześniejsze i późniejsze już przyszły a tych nie ma. Z tego co w necie szukałem to wiele osób nie dostało jeszcze tych przesyłek, więc liczę że nie zaginęły chyba że im cały kontener podpierniczyli.

Także 30.11 to ja bym jeszcze spokojnie czekał, zwłaszcza że to przesyłka nierejestrowana.
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »



Zaginęły gdzieś po drodze... :mrgreen:
Andrzejkr
Posty: 17
Rejestracja: piątek 29 lis 2013, 10:49
Lokalizacja: Radom

Post autor: Andrzejkr »

Wczoraj dotarły dwie przesyłki. Obie z pierwszej połowy listopada. Spokojnie czekam na kolejne 9.
WertyX
Posty: 55
Rejestracja: niedziela 14 sie 2016, 10:27
Lokalizacja: znowu w drodze

Post autor: WertyX »

30.11.2017 wysyłka.
Określają dostawę do 35 dni roboczych.
Też mają święta i nowy rok itp.
Termin planowej dostawy mija około 26-28 stycznia - trzeba by dokładnie sprawdzić gdzie, kiedy i jakie dni mają wolne.
Jeszcze są w terminie.
Przepraszam za brak ogonków w polskich literkach. Zazwyczaj piszę z telefonu i może coś umknąć.
deusexe
Posty: 31
Rejestracja: wtorek 09 gru 2008, 19:51
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post autor: deusexe »

Uff dotarły dzisiaj :)
kemor90
Posty: 129
Rejestracja: czwartek 18 sie 2016, 23:13
Lokalizacja: Ryki

Post autor: kemor90 »

Dobrze, że paczka nie zaginęła :)
Jednak trzeba mieć cierpliwość w tych zakupach z Chin, czasem potrafią naprawdę długo iść
Herbivorous
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 10 sty 2021, 17:18

Re: Zamówienie z Gearbest nie przyszło, zwrot kasy?

Post autor: Herbivorous »

Witam,

Od razu dziękuję za przyjęcie do grona forumowiczów :)
Mam problem z Gearbest z jedynym zamówieniem, jakie u nich złożyłem i nie wiem dokładnie jak mieć pewność że uzyskam zwrot pieniędzy, a kwota jest dla mnie znacząca. Sprzedający sklep to Viomi Official Store (Xiaomi de facto - myślałem że są poważni no chyba że ktoś inny operuje pod taką nazwą). Po kilku dniach po płatności dostałem informację, że nie mogą zrealizować tego zamówienia i wkrótce drugą, poniższą wiadomość że nie mają tego towaru na stanie:

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Kliknąłem cośtam "Refund" żeb ywsytąpić o zwrot na platformie Gearbest i do dzisiaj status jest "Refunding", a zaraz miną 2 miesiące. 17 listopada dostałem wiadomość: "Hello, we have already applied for a refund for you, and the money will be returned to you by the platform." czyli że powinienem otrzymać zwrot. Płaciłem wirtualną karta Revolut i słyszałem że nawet jak ona nie istnieje już to pieniążki zwracają na konto Revolut, więc myślę, że to nie w Revolucie tkwi problem.
25 listopadam zapytałem kiedy mogę oczekiwać zwrotu to mi powiedzieli żeby czekać cierpliwie. Po kolejnym miesiącu się przypomniałem i nie dostałem odpowiedzi.

Czy wiecie może co powinienem zrobić? Będę bardzo wdzięczy za wszelkie wskazówki. To mój pierwszy taki problematyczny przypadek. Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam,
Łukasz
Awatar użytkownika
Rysiu.
Posty: 1461
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2009, 22:30
Lokalizacja: południe

Re: Zamówienie z Gearbest nie przyszło, zwrot kasy?

Post autor: Rysiu. »

Herbivorous pisze: niedziela 10 sty 2021, 17:33 Płaciłem wirtualną karta Revolut
Możliwe że to tu jest problem, przy płatnością normalna kartą zwrot miałem w ciągu 7dni. Skontaktuj się z revolutem i opisz sprawę może coś u nich nie zaskoczył, na czacie dość szybko odpowiadają
W razie czego to masz jeszcze możliwość chargeback wtedy gb będzie sobie rozmawiał z revolut a ty odzyskasz kasę tylko z tym się trzeba pośpieszyć bo jest chyba 120 dni na tą operację
UF C2: XM-L2 T6 3C @8AMC; XM-L U2 1C @10AMC; XM-L2 T6 3C@10AMC; XM-L2 U3 7A@10AMC
ODPOWIEDZ