Jaki poręczny PB / ew. ładowarka.

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
pierotez
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek 17 lip 2017, 15:21
Lokalizacja: polana nad rzeką

Jaki poręczny PB / ew. ładowarka.

Post autor: pierotez »

Napiszę że głównym odbiorcą energii z power banku będzie smartfon h. mate 10. Inaczej, głównie w takim bateria pada w najmniej nieoczekiwanej chwili :kwasny:
Będą też światełka: latarki, czołówka na rower, tablet z nawigacją.
Naczytałem się trochę o polecanych Li 100/200, Li 500, Tomo V8 - 4, ENB 4, jeszcze Millery ML102/202,
O zagrożeniach niekompatybilnosci: link. O ładowarkę Koppla z Ikei która wszystko naśladuje i jeszcze więcej?!

Polećcie fajny sposób parokrotnego (więcej niż raz) ładowania w/w urządzeń z PB schowanego w plecaku. Pudełko nie musi grzeszy wyglądem ala Xiaomi, fajnie by było aby dbało o ogniwa na których działa.
Ostatnio zmieniony piątek 14 gru 2018, 15:37 przez pierotez, łącznie zmieniany 1 raz.
rafalklis
Posty: 888
Rejestracja: niedziela 15 lut 2009, 23:53
Lokalizacja: Busko Zdrój
Kontakt:

Post autor: rafalklis »

Chyba powerbank od Xiaomi byłyby najlepszym wyborem. Celuj w pojemność powyżej 10 000, ponieważ mniejsze mają słaba wydajność. Warto też, aby miał dwa wyjścia, żeby ładował dwa urządzenia jednocześnie.
hoka
Posty: 733
Rejestracja: piątek 15 lis 2013, 01:39
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: hoka »

Tak jak kolega wyżej pisze celuj w Xiaomi jeśli nie zależy Ci na czymś pod ogniwa.
Jest nowa wersja powerbanku 20000mAh z zaktualizowanym QC. Nazywa się "xiaomi powerbank 20000 2c"
pierotez
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek 17 lip 2017, 15:21
Lokalizacja: polana nad rzeką

Post autor: pierotez »

Powodem dla którego omijałem xiaomki 20k była cena w jakiej znajdowałem 150 zeta lub ~50$, może macie sprawdzone linki na ali, gb.
O ładowarce z funkcją pb myślałem! Fajnie mieć możliwość przejścia na aku, o latarkach na rower też. Może przeszedł bym na te wydajne ogniwa (jak one się nazywają? ).
Tylko jak takie li 100/200 lub sl 102/202 nie dadzą rady naładować smarta to lipa te z funkcją rozładowania / testowania pewnie też w wysokiej cenie :roll:
Ostatnio zmieniony sobota 15 gru 2018, 16:57 przez pierotez, łącznie zmieniany 1 raz.
Mociumpel
Posty: 2093
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

Powerbank Xiaomi 20000 mAh mimo swej ceny wart jest swojej kasy z 2 powodów:
1. jako jeden z niewielu konsumenckich i o tej pojemności ma ją prawie taką jak deklaruje producent czyli ogniwo jest poprawne i oryginalne.
2. wydajność zrzutu prądu jest również na poprawnym bliskim deklarowanym parametrom - czyli przetwornik jest dobrej klasy

Co zaś do cen - no sorry ale poprawnie wpisany np."powerbank Xiaomi 20000" zrzuca Ci dowolna ilość fraz z cenami PONIŻEJ 50 dolarów - np. https://swiatbaterii.pl/power-bank-xiao ... owosc.html - pierwszy lepszy link więc nie bardzo rozumiem zarzut że "drogo" i "nie mogę znaleźć" ...

I trochę uwag - dobre ogniwo cylindryczne klasy 18650 o pojemności 3000+ to koszt w Polsce od oficjalnego dystrybutora (czyli oryginalne z gwarancją jakości - porównujmy sklepowe do sklepowego) to koszt 15-20 zł. Zakładając, że chciałbyś zmontować sobie Powerbank 20000 mAh z pudełka i ogniw np. https://allegro.pl/obudowa-powerbank-8x ... 32604.html (30 zł) + 8 x https://www.bto.pl/produkt/63133/samsun ... 0mah-liion (8 x 24,50 zł = 196 zł)to cena całkowita wyniosłaby Cię ok 220 zł.
Oczywiście można taniej i bez gwarancji (z Chin) wtedy cena będzie porównywalna ale bez gwarancji ;)
Porównywalny cenowo ale niżej moim zdaniem "uważany" np. https://www.electro.pl/ladowarki-przeno ... id-1154824 - mniejsza renoma choć pojemność ma (testowałem) - wolałbym jednak Xiajomka.
Narzekanie w tym porównaniu na Xiaomiego, który został uznany wg testów za bardzo przyzwoity z niewygórowana cena Powerbank uważam za mocne skąpstwo ;)
pierotez
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek 17 lip 2017, 15:21
Lokalizacja: polana nad rzeką

Post autor: pierotez »

Mociumpel i tu jestem przekonany ;)
Stówka, niech będzie górną granicą.
Najwyżej fajna ładowarka następnym razem.
Dzisiaj do tkmaxxa po fajny plecak z kieszonką na tego xiaoma :)

edyta,
Ile razy tą xiaomką zatankuje smartfona do pełna (bateria 2800***)?
Bezpiecznie i jakie urządzenia mogę podłączyć dwa na raz?
Awatar użytkownika
Goferjw
Posty: 187
Rejestracja: poniedziałek 20 paź 2014, 21:35
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: Goferjw »

Nie chcę tworzyć nowego tematu, może troszkę odbiegam od pierwotnego założenia tego tematu ale ... Poszukuję powerbanku z funkcją passtrough. Pisząc po ludzku aby pb był w stanie ładować i być ładowanym jednocześnie, szukam buforu dla kamery samochodowej. Kosmicznej pojemności nie potrzeba, cena też fajnie jakby była na jakimś przyziemnym poziomie.
Ostatnio używane
S41, EC03, H03
pierotez
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek 17 lip 2017, 15:21
Lokalizacja: polana nad rzeką

Post autor: pierotez »

Ta! tadada!

Późno, ale lepiej niż wcale. Późno tak bo posiłkowałem się paluchem żonki która dostała taki PB do kupionej bielizny triumpha.

Obrazek

Mam nadzieję że dostałem ten właściwy - 2000 mah 2c!
Słuchajcie jak zacząć go używać? W/g karteluszki instrukcji muszę go naładować. Są 3 porty usb, jeden kabelek usb-mikro usb, jest włącznik na obudowie ale nic co do czego.
Za to ostrzeżenie o niewłaściwym użytkowaniu i o ewentualnym uszkodzeniu urządzenia którego chciałbym uniknąć.
Może w sieci jest jakaś przejrzysta instrukcja obsługi!?
Ostatnio zmieniony wtorek 23 kwie 2019, 21:14 przez pierotez, łącznie zmieniany 1 raz.
murgrabia1410
Posty: 909
Rejestracja: piątek 05 wrz 2008, 23:10
Lokalizacja: POLAND

Post autor: murgrabia1410 »

Mam Xiaomi 10000mAh QC2 z z funkcją passtrough. Ale żeby była to jakaś przełomowa rewelacja? Tak wielce reklamowany i zachwalany. Na mrozie definitywnie spada jego pojemność. Po przeniesieniu i ogrzaniu wraca np. jedna kreska stanu naładowania. Zwykły tracer 8400. Z wymienionymi ogniwami 3x18650. Bo te oryginalne to jakaś porażka. Ma takie same parametry. A może nawet ciut lepsze od xiaomi. Testowane na długich wyjazdach z GPS. Xiaomi ma nawalone w przetwornicy elementów. Jak w małym komputerku. A taki tracer jedynie główny IC + kilka elementów. A sprawność? Porównywalna, a może ciut lepsza. Z Xiaomi nie jestem zadowolony + cena.
pierotez
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek 17 lip 2017, 15:21
Lokalizacja: polana nad rzeką

Post autor: pierotez »

No dobra xiaomka 20k 2c sprawdzona :)
H. Mate 10 ładowany z 30 do 95% w 3h - chyba nieźle!
Czy ładowarką sieciową od mejta będę mógł ładować ten PB?
Ostatnio zmieniony środa 24 kwie 2019, 15:09 przez pierotez, łącznie zmieniany 1 raz.
murgrabia1410
Posty: 909
Rejestracja: piątek 05 wrz 2008, 23:10
Lokalizacja: POLAND

Post autor: murgrabia1410 »

Jak chcesz dłużej użytkować tego xiaomi, to raczej ładuj go normalną ładowarką 5V/2A. Jeżeli zależy ci na czasie. To ładuj przez QC: 9V 2.0A. W sumie co nie podłączysz będzie ok. Tylko różne czasy ładowania.
pierotez
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek 17 lip 2017, 15:21
Lokalizacja: polana nad rzeką

Post autor: pierotez »

A więc jaką normalną bez qc ładowarkę 5V/2A polecisz do tej xiaomi?
Awatar użytkownika
Papier79
Posty: 125
Rejestracja: piątek 15 lis 2013, 11:24
Lokalizacja: Strzelin

Post autor: Papier79 »

pierotez pisze:A więc jaką normalną bez qc ładowarkę 5V/2A polecisz do tej xiaomi?
Ja polecam od np. Samsunga, Mam tą oryginalną 5V/2A i porządnie ładuje :)
murgrabia1410
Posty: 909
Rejestracja: piątek 05 wrz 2008, 23:10
Lokalizacja: POLAND

Post autor: murgrabia1410 »

Xiaomi 10000 ładuje przeważnie philips 5V/2A. Ale również innymi. Co mi wpadnie do ręki. Nawet ładowarką o wydajności 500mA lub laptopem. Na tej ładowarce od Huawei powinny być parametry napięcia i prądu ładowania. W ogóle ta ładowarka ma 9V?
pierotez
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek 17 lip 2017, 15:21
Lokalizacja: polana nad rzeką

Post autor: pierotez »

W sumie głupie pytanie, kupić w/g wartosci. Brać nie z QC aby przedłużyć działanie?
ODPOWIEDZ