Taśma LED z wysokim CRI (aliexpress?)

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Awatar użytkownika
Wojto
Posty: 718
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 23:04
Lokalizacja: Mcz

Taśma LED z wysokim CRI (aliexpress?)

Post autor: Wojto »

Witajcie.

Znalazlem na Aliexpress taśmy LED z wysokim CRI i zastanawia mnie, czy naprawdę one mają wysokie CRI. Ktoś z was kupował albo wie czy są tam jakieś przyzwoite?
Przykładowe linki:
CRI>90
https://s.click.aliexpress.com/e/cnGPRQS5
https://s.click.aliexpress.com/e/bBxdkUZj
CRI>95
https://s.click.aliexpress.com/e/cWkgoUEd
Kusi mnie, żeby zastosować je gdzieś w domu jeśli by dobrze świeciły.
Warto?

Kolejne pytanie dotyczy ogóle taśm LED - czy nadadzą się one do oświetlenia akwarium?
Jeśli tak, to jaki typ SMD? (5050 etc. wiecie o co chodzi)

Dziewczyna aktualnie posiada belkę LED z typowymi chipami 3W, świecą one dobrze, lecz trochę zbyt punktowo i mają dosyć słabe CRI (takie mam wrażenie)
Awatar użytkownika
Issac
Posty: 819
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 15:33
Lokalizacja: Jestem

Post autor: Issac »

Wojto, i jak kupiłeś jakieś ?

Czy macie jakieś doświadczenia ?
milkoo
Posty: 61
Rejestracja: środa 12 paź 2016, 10:54
Lokalizacja: WP

Post autor: milkoo »

Zdajesz sobie sprawę, że wartości podane w ofercie mogą być z księżyca? Ocena subiektywna użytkownika takiego produktu również nie jest miarodajna.
Gdybyś chciałbyś mieć pewność co do rzeczywistej wartości współczynnika oddawania barw to tylko badanie laboratoryjne może Ci to zagwarantować.
Jeśli w czymś Ci to pomoże, to dysponuję pomiarami taśm z wysokim CRI produkowanych przez Neonica.

NEONICA taśma LED 5730 High CRI ok. 87CRI.
NEONICA taśma LED 2216 High CRI ok. 93CRI.

Zapewne każda inna partia będzie mieć nieco inne wartości. Nie mniej jednak na podstawie ww. widać, że nawet to teoretycznie powinno być bardziej pewne (chińczyk vs PL) jest trochę naciągane - karty katalogowe w obydwu przypadkach podają wyższe wartości.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Witajcie.

Budzę temat. Proszę Was o pomoc i wskazanie, u kogo obecnie można kupić dobrą taśmę na bazie ledów, z CRI w okolicach 90, o barwie ciepłej, zasilanie 12V. Patrząc na sklep Neonica, zachęca ALE sprzedają tylko wielokrotność rolki 5m. W moim wypadku będę potrzebował około 6 metrów. Macie jakiś namiar na sprawdzonego sprzedawcę ?
ILPT
Mociumpel
Posty: 2095
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

A w Fose można zamawiać jako detalista ? Bo przy rejestracji wymagają NIPu.
ILPT
Mociumpel
Posty: 2095
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

A tego nie wiem ;) ostatecznie ja ci sprzedam ale to na PW.
milkoo
Posty: 61
Rejestracja: środa 12 paź 2016, 10:54
Lokalizacja: WP

Post autor: milkoo »

skaktus pisze: Patrząc na sklep Neonica, zachęca ALE sprzedają tylko wielokrotność rolki 5m. W moim wypadku będę potrzebował około 6 metrów
Gdybyś zdecydował się na NEONICA taśma LED 2216 High CRI o barwie 4000K, to wydaje mi się, że mógłbym Ci pomóc. Na dniach dotrze do mnie od nich przesyłka. Nie wykorzystam całości. Zostanie mi ok. 2m taśmy, które mogę odsprzedać w cenie zakupu. Możliwe, że uda mi się dla niej wykonać również pomiary jakości światła.
lorak
Posty: 195
Rejestracja: piątek 09 lis 2012, 18:17
Lokalizacja: Nowosielce

Post autor: lorak »

skaktus, w Fose możesz zamawiać jako detalista. Ja zamawiałem bez rejestracji - pisałem emaila. Kupowałem małą ilość, raptem 2m taśmy i profil. Jeżeli chodzi o jakość światła jest super dla ledów o wysokim CRI bo taką taśmę kupowałem.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Aktualizacja. Zakupiłem taśmy na Ali, wczoraj przyszły. Za 10 metrów taśmy o barwie 3000K opisanej jako CRI 90 zapłaciłem 96 zł z wysyłką rejestrowaną do PL. Od zakupu do otrzymania taśmy minęło nieco ponad 15 dni - wynik rewelacyjny. Co do samej taśmy - bardzo dobra barwa światła, bez naleciałości czerwieni itd. Oddawanie barw również bez zastrzeżeń, lepiej niż się spodziewałem, w porównaniu do modułów Bociana na ledach 5630 brak widocznych / bardzo dużych różnic. Przy zasilaniu jednostronnym 5m taśmy pobiera 3,8A co przy 12V daje równie i deklarowane 45W z 5 metrów - mało kiedy Chińczyk pisze prawdę. Przy zasilaniu z obu stron, przy 12V 5 metrów taśmy pobiera 4,89A co daje nam 58W. Taśma mocno się nagrzewa, zatem wskazane jest przyklejenie jej do profilu z aluminium. Osobiście polecam, dla ciekawskich link do sklepu: ALI
ILPT
kisi
Posty: 743
Rejestracja: poniedziałek 26 lis 2007, 08:41
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: kisi »

skaktus, cena taka sama jak w Neonice, więc zakup w Chinach nieopłacalny. Lepiej kupić w PL i wspierać lokalny rynek. Ja swoje zabawki kupię w Neonice i zobaczę na czym polega jakość profesjonalna taśmy. Akurat nie potrzebuję dużej mocy bo robię oświetlenie do oglądania TV
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

kisi pisze:skaktus, cena taka sama jak w Neonice, więc zakup w Chinach nieopłacalny. Lepiej kupić w PL i wspierać lokalny rynek. Ja swoje zabawki kupię w Neonice i zobaczę na czym polega jakość profesjonalna taśmy. Akurat nie potrzebuję dużej mocy bo robię oświetlenie do oglądania TV
Może wiek już nie ten, ale nigdzie na stronie Neonica nie widzę taśm o CRI90+ 3000K w cenie 9,6 zł za metr :wink: Najtańszą jaką znalazłem w wersji CRI90+ kosztuje 15,99 zł, gdzie moc na 1 metr to 4,8W
ILPT
kisi
Posty: 743
Rejestracja: poniedziałek 26 lis 2007, 08:41
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: kisi »

fazi
Posty: 278
Rejestracja: wtorek 31 lip 2012, 23:15
Lokalizacja: Mosina

Post autor: fazi »

kisi ale cena 35,99 netto jest za 1 metr a nie za 5 :roll:

Pzdr[/b]
kisi
Posty: 743
Rejestracja: poniedziałek 26 lis 2007, 08:41
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: kisi »

fazi, Skoro sprzedają na rolki to cena jest za rolkę, bo mniej nie kupisz.
Hmm... faktycznie. Co za głupota - podają cenę za 1m, jednostką jaką wkładasz jest 1m a płacisz za minimum 5m... bezsens.

Tak nawiasem pisząc, jak z jakością tych LEDów jest? Warte to tej ceny ?
ODPOWIEDZ