Które ogniwa 18650 wybrać?

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
cayen
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 08 sie 2017, 15:36
Lokalizacja: Poznań

Które ogniwa 18650 wybrać?

Post autor: cayen »

Cześć, mam dwa Convoye s2+ ale tylko jedno ogniwo, więc postanowiłem się zaopatrzyć w zapasowe. Wstępnie wybrałem te 3 ogniwa chyba że ktoś poleci coś innego lub poradzi żeby odrzucić coś z tych.
PANASONIC
Sanyo
LG
Chciałem wziąć 2x Sanyo i po jednej z pozostałych żeby dobić do Smarta, różne żeby łatwiej mi było je rozróżnić ale tak sobie teraz myślę, że może jednak wziąć jeden konkretny model w 4 sztukach jakbym w przyszłości chciał tego użyć do jakiejś latarki na więcej niż 1 ogniwo.
JacK2
Posty: 29
Rejestracja: czwartek 07 sty 2021, 12:44

Re: Które ogniwa 18650 wybrać?

Post autor: JacK2 »

Leżaki magazynowe to nie brzmi dobrze w przypadku lit-jon. Jak są przywrócone do 90% to może być różnie, wiesz ile być może lat leżały i w jakich warunkach, przecież chyba w -20C nikt ich nie trzymał? Kiedy produkowane? Z tym nie ma żartów jak dostanie nagle latem przebicia w kieszeni. Do smartfona nikt nie kupi używanej baterii czy leżaka magazynowego bo mu zależy na bezpieczeństwie i długim, pewnym działaniu.

Zwykle też jest tak, że latarkę sprzedasz ale ogniwa zostają do kolejnej. Nauczyło mnie wieloletnie doświadczenie by na ogniwach nie oszczędzać przesadnie. Odpowiednio zadbane i dobrane posłużą wiele wiele lat. Warto też kupować z pewnych źródeł i świeże bo życie jest pełne niespodzianek.

Te nie są też wysokoprądowe i w przyszłości do niektórych latarek ich nie poużywasz z satysfakcją. A i leżaka to czasami strach wsadzać w taki sprzęt. :D
cayen
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 08 sie 2017, 15:36
Lokalizacja: Poznań

Re: Które ogniwa 18650 wybrać?

Post autor: cayen »

JacK2 pisze: niedziela 10 sty 2021, 18:03 Leżaki magazynowe to nie brzmi dobrze w przypadku lit-jon. Jak są przywrócone do 90% to może być różnie, wiesz ile być może lat leżały i w jakich warunkach, przecież chyba w -20C nikt ich nie trzymał? Kiedy produkowane? Z tym nie ma żartów jak dostanie nagle latem przebicia w kieszeni. Do smartfona nikt nie kupi używanej baterii czy leżaka magazynowego bo mu zależy na bezpieczeństwie i długim, pewnym działaniu.

Zwykle też jest tak, że latarkę sprzedasz ale ogniwa zostają do kolejnej. Nauczyło mnie wieloletnie doświadczenie by na ogniwach nie oszczędzać przesadnie. Odpowiednio zadbane i dobrane posłużą wiele wiele lat. Warto też kupować z pewnych źródeł i świeże bo życie jest pełne niespodzianek.

Te nie są też wysokoprądowe i w przyszłości do niektórych latarek ich nie poużywasz z satysfakcją. A i leżaka to czasami strach wsadzać w taki sprzęt. :D
A te Panasonic mogą być czy polecisz coś lepszego? Chciałbym wydać max w okolicach smarta tj. te 40-50zł za minimum dwa dobrej jakości ogniwa na lata.
JacK2
Posty: 29
Rejestracja: czwartek 07 sty 2021, 12:44

Re: Które ogniwa 18650 wybrać?

Post autor: JacK2 »

https://diodek.pl/kompendium-wiedzy-o-a ... -26650/12/

Nie siedzę na bieżąco w cenach itd. bo kupuję na lata i mam spokój,
ale:
Wysoko prądowe w niskiej cenie jak być chciał kiedyś zmienić latarkę i mieć jakiś komfort i nie wywalać starych ogniw https://allegro.pl/oferta/akumulator-in ... 4291fbf951

Nie wiem jak z 'pewnością" ogniwa ale sprzedawca jest już sporo lat na rynku i nie powinno być niespodzianek.
cayen
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 08 sie 2017, 15:36
Lokalizacja: Poznań

Re: Które ogniwa 18650 wybrać?

Post autor: cayen »

Używając wysokoprądowych ogniw w latarce 2.8A nie ma żadnego negatywnego wpływu na ogniwo lub latarkę? Jedyne co tracę to pojemność względem standardowych ogniw mających max. 10A takich jak np. Sanyo GA, LG MJ1 czy 8A Samsung 35E?
Awatar użytkownika
Miotacze_Fotonów
Posty: 30
Rejestracja: piątek 01 sty 2021, 23:40

Re: Które ogniwa 18650 wybrać?

Post autor: Miotacze_Fotonów »

cayen pisze: wtorek 12 sty 2021, 03:37 Używając wysokoprądowych ogniw w latarce 2.8A nie ma żadnego negatywnego wpływu na ogniwo lub latarkę? Jedyne co tracę to pojemność względem standardowych ogniw mających max. 10A takich jak np. Sanyo GA, LG MJ1 czy 8A Samsung 35E?
dokładnie
"Mieć rację godzinę wcześniej niż inni: przez godzinę być uważanym za element aspołeczny." ~Antoine de Rivarol
ODPOWIEDZ