Latarka do 100-200zł szeroki kąt naturalne światło do lasu

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Mociumpel
Posty: 2094
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Re: Latarka do 100-200zł szeroki kąt naturalne światło do lasu

Post autor: Mociumpel »

Daj to na zewnątrz na większym obszarze - na ścianie widać lekki wzrost ale na obszarze będzie lepiej widać przyrost - ale i tak po mojemu bez luksmiarki (może byc aplikacja w telefonie) czasem trudno "wyczuć/zobaczyć" o ile się zwiększa.
Zrób tak - znajdź pomieszczenie z białym sufitem dość spore - nie określam może być 10m2 może i 20m2 - kwestia aby to nie była komórka 2x2m.
potem odpal aplikacje na telefonie np. to https://play.google.com/store/apps/deta ... eter&hl=en (po kalibracji na -93% i porównaniu z przeciętna normalna luksmiarką UT383 daje porównywalne wyniki dla światła słonecznego - dla innych świateł wymagana inna kalibracja - sensor telefonu niestety nie ma auto zmiany na światło LED - ale lepsze to niż wskazania gołe z aplikacji bez "wzorcowania") połóż latarkę na dupce np. na taborecie, ławie czy coś i skieruj ją do góry i świeć w sufit, telefon połóż 20-30 cm obok telefonu ale PONIŻEJ czubka latarki, czujnikiem do góry (aby łapał światło odbite od sufitu) i włączaj kolejne tryby - jeśli w trybie turbo ilość zmierzonego światła wzrośnie co najmniej 2x to oznacza że przyrost w TURBO jest znaczący, jeśli nie to gdzieś jest problem - niestety bez oglądnięcia latarki to jak badanie zdalne przez lekarza urazu wewnętrznego ...
murgrabia1410
Posty: 909
Rejestracja: piątek 05 wrz 2008, 23:10
Lokalizacja: POLAND

Re: Latarka do 100-200zł szeroki kąt naturalne światło do lasu

Post autor: murgrabia1410 »

Z tą latarką jest mnóstwo filmów na youtube. Przyświeć nią jakiś obiekt tak na 50 metrów. Z filmów widać że tryb 100% świeci 2-3 razy mocniej od 40%. Natomiast świecąc na rękę czy podłogę. Faktycznie prawie różnicy nie widać. Tzn. widać ale nie powala na kolana. Na większym dystansie widać kopa w 100% = 5 amper.
yololatarka
Posty: 9
Rejestracja: wtorek 23 mar 2021, 16:21

Re: Latarka do 100-200zł szeroki kąt naturalne światło do lasu

Post autor: yololatarka »

Ok, tak zrobię, dzięki!
murgrabia1410
Posty: 909
Rejestracja: piątek 05 wrz 2008, 23:10
Lokalizacja: POLAND

Re: Latarka do 100-200zł szeroki kąt naturalne światło do lasu

Post autor: murgrabia1410 »

Zapomniałem doprecyzować z tym prądem z ogniwa. Przy trybie 100% ze sterownika leci 5A na diodę. Ale pomiar z akumulatora (na dupce latarki) może przekroczyć 10A. Natomiast gdy ogniwo osiągnie napięcie 3,6-3,7V (w niektórych zgłaszanych przypadkach 3,9V). Trybu 100% brak. Sterownik odcina tą opcję. M3 z usb-C podobno ma ulepszony sterownik?
yololatarka
Posty: 9
Rejestracja: wtorek 23 mar 2021, 16:21

Re: Latarka do 100-200zł szeroki kąt naturalne światło do lasu

Post autor: yololatarka »

Mój m3 jest jakiś wadliwy. Te procenty które wpisałem są jednak prawidłowe. Tryb 3 i 4 to jest 90% i 100 procent. Znalazłem podobny komentarz w internecie.

"More like 1%-10%-90%-100% brightness! :-( The 40% brightness in 6-klick Combi Mode is like 90%-95% of 100% Turbo mode. What!? I experience almost no noticeable difference of an increase of brightness going from 40% MODE TO 100% MODE IN 6-KLICKS MODE. They might have built this torch with wrong parts on the pcb driver with the 40% mode, ran out of parts to assemble? I don't knowm built quality is very good otherwise. But 40% mode is annoyingly to powerful. -2 Stars because too powerfull 40% mode and missing specifications of torch/LED, no attachment Clip. Built quality very good."

Ciekaw jestem tylko czy widzę prawdziwe Turbo. Właściwie jeśli ma tylko u mnie skopane procenty to jakoś przeżyję. Ciekaw jestem czy to wadliwy model czy dali jakiś eksperymentalny sterownik.
Już nie oddam bo z Chin i świeci. Szkoda tylko że nie wiem czy świeci tak mocno jak prawdziwy M3. A może świeci bardziej? 🤔
Chociaż wątpię ponieważ normalnie na Turbo wytrzymuje 2-3 minuty a u mnie spokojnie 8 i pewnie więcej.
No nic, niezły fart jak na pierwszą latarkę. Jakby ktoś się zastanawiał to zdjęcia dałem wnętrzności.
ODPOWIEDZ