Wybór latarki XHP 100 czy Sofirn SP36 Pro

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
DNV
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 18 lip 2021, 13:24

Wybór latarki XHP 100 czy Sofirn SP36 Pro

Post autor: DNV »

Witam wszystkich mam dylemat z wyborem latarki na prezent ogólnie mam swoją latarkę XHP 100 zakupiona z AliExpress a dokładnie tą z linku https://a.aliexpress.com/_uHQ16d i naprawdę zrobiła na mnie wrażenie mocą światła . Ale w niewiele większej cenie jest Sofirn SP36 Pro https://a.aliexpress.com/_vL7MP7
i właściwie nie wiem którą wybrać . Czy Sofirn SP36 Pro będzie świecił jeszcze mocniej ? Proszę o pomoc w wyborze . Dziękuję
Załączniki
FF558331-868D-454D-9C29-32DBE49256DF.jpeg
2E5ACE6E-2E83-46F9-94C9-3CB84632B299.jpeg
Mociumpel
Posty: 2095
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Re: Wybór latarki XHP 100 czy Sofirn SP36 Pro

Post autor: Mociumpel »

Sofirn to znana wśród latarkowców marka i sprawdzona pod względem ilości lumenów - są mocno wiarygodne - w trybie turbo też choć na krótko - test np. tu https://www.chinahandys.net/sofirn-sp36 ... e-im-test/
Ta druga to raczej tzw. wynalazek i do tego nieznany na świecie (może poza chinami) - trudno cokolwiek o niej powiedzieć - mając do wyboru latarkę znaną o mocnych realnych parametrach plus porównywalna cenę ... i tak wskazałbym na coś poręczniejszego np. www.banggood.com/Astrolux-EC01-XHP50_2- ... 27843.html i to w tej dokładnie wersji (są kupony gdzie można zbić cenę do 150 zł ale nie chce mi się szukać)
Jej zaletą jest przede wszystkim niewielki rozmiar, spora moc krótkotrwała i mocna bateryjka plus ładowanie wbudowane.
No ale to moja sprawdzona latarka prezent dla innych.
Serkules
Posty: 323
Rejestracja: sobota 19 sty 2008, 21:16
Lokalizacja: Świdnica Śl.

Re: Wybór latarki XHP 100 czy Sofirn SP36 Pro

Post autor: Serkules »

Witam,

Przede wszystkim nazwa LEDa XHP ma sugerować, że jest to produkt firmy Cree a największe ich emitery z tej serii to XHP70.
W przypadku Sofirn mamy dobrze znane i sprawdzone SST40 firmy Luminus.

Nie widzę nigdzie informacji o ilości lumenów latarki XHP. Podany zasięg 1000m (kilometr!!!) to można sobie między bajki włożyć. Taki zasięg uzyskuje się albo na dość dużych soczewkach (sam emiter jest bardzo duży, więc trudniej go skupić) albo na dość dużych reflektorach a nie na takim prostym zoomerze. Poza tym jak pokazały testy na Budget Light Forum, zoomery bardzo dużo światła marnują wewnątrz obudowy, więc efektywnie mamy znacznie mniej światła.

Wbudowane i nierozbieralne akumulatory w latarce w tej cenie nie wróżą dobrych parametrów. Sumarycznie to 6600mAh czyli tyle, ile dobrej klasy pojedyncze ogniwo 26650. Do tego jeśli choć jeden akumulator padnie to latarka jest bezużyteczna. Bez ingerencji w jej budowę nie da się ogniw wymienić. Jeśli pojemność ogniw jest tak wiarygodna jak reszta opisu to nie spodziewałbym się nawet 6000mAh.

Jedyna ciekawa funkcja to praca jako power bank, choć przy tak małej pojemności ogniw może nie udać się naładować do pełna jednego smartfona.

Zgodzę się z kolegą Mociumpel. Warto rozważyć coś solidniejszego, np. polecanego Astroluxa EC01, którego sam od półtorej roku katuję w pracy i w podróżach. Do tego dobrej klasy ogniwo 21700 i mamy znacznie lepszą, znacznie mniejszą i lżejszą latarkę w podobnych pieniądzach. W innym moim poście masz opisanych parę prostych przeróbek, które poprawiają funkcjonalność tej i tak świetnej latarki Astrolux EC01 mod by Serkules

Można też poszukać lepszych latarek, ale tutaj już trzeba zwiększyć budżet na zakup.
Thrower to nie wszystko - czasem trzeba światła blisko ;)
ODPOWIEDZ