Zakupy w Chinach w nowej rzeczywistości

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
gregorek
Posty: 45
Rejestracja: środa 28 kwie 2010, 22:20
Lokalizacja: Warszawa

Zakupy w Chinach w nowej rzeczywistości

Post autor: gregorek »

Czy ktoś już kupował po wprowadzeniu obowiązkowej odprawy celnej? Coś tam kupiłem na Ali.. i został doliczony podatek VAT. Z tego co wiem PP doliczy sobie jeszcze 8.50 pln. za odprawę. Mam F-VAT ??? od chińczyka gdzie jest zawarty podatek VAT (23%). No i co dalej, przychodzi przesyłka i płacę 8.50 pln za odprawę celną , czy też nie ufają chińczykowi że zapłacił VAT i po raz kolejny ściągają go z mojej skromnej osoby.
marekwoj
Posty: 487
Rejestracja: wtorek 17 lip 2012, 14:40
Lokalizacja: Jaktorów (k. Żyrardowa)

Re: Zakupy w Chinach w nowej rzeczywistości

Post autor: marekwoj »

Kupowałem pod koniec czerwca ale doręczenie było na początku sierpnia. Trzy przesyłki z drobiazgami za kilkanaście zł. Listonosz wrzucił do skrzynki, żadnych dodatkowych opłat nie było. Być może miało znaczenie że zakup był w czerwcu? Chociaż z tego co czytałem opłata 8,50 miała być dla każdej przesyłki doręczonej po 1 lipca.
gregorek
Posty: 45
Rejestracja: środa 28 kwie 2010, 22:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zakupy w Chinach w nowej rzeczywistości

Post autor: gregorek »

Moja doszła wczoraj, zakupy za ok. 350 pln. Oczywiście chińczyk do zamówienia doliczył VAT. Przesyłka trafiła do mnie przez Budapeszt i PP nie doliczyła żadnych opłat. Zakup był 28 lipca. Widać z tego że chyba bracia Węgrzy za odprawę nic nie liczą albo main friend ma jakiś dziwny kanał transportowy na przesyłki. Dzisiaj zamówiłem jakieś pierdółki za ok. 40 pln. i zobaczę co będzie.
rafalklis
Posty: 888
Rejestracja: niedziela 15 lut 2009, 23:53
Lokalizacja: Busko Zdrój
Kontakt:

Re: Zakupy w Chinach w nowej rzeczywistości

Post autor: rafalklis »

Już miałem kilka paczek. VAT doliczany jest podczas płacenia na Aliexpress. Listonosz/kurier dostarcza przesyłkę bez żadnych dodatkowych opłat.
Porównuję ceny sprzed roku. Wzrosły około 30%. Jednak też dolar jest po 3,90 zł, a bywał po 3,60 zł.
Tomek11
Posty: 137
Rejestracja: wtorek 20 sie 2013, 12:51
Lokalizacja: W-w

Re: Zakupy w Chinach w nowej rzeczywistości

Post autor: Tomek11 »

Wzrost z powodu VAT czy generalnie cena netto o 30% ?
Scenic
Posty: 361
Rejestracja: niedziela 20 lip 2014, 14:54
Lokalizacja: Polska

Re: Zakupy w Chinach w nowej rzeczywistości

Post autor: Scenic »

Te 8.5 zł niby miało być doliczane a zamawiałem 4 paczki z Chin [wartość około 25 Euro ] i nić oprócz [Vat z ali] nie było doliczone przy odbiorze.

2 paczki do paczkomatu + 2 listonoszem. Czas oczekiwania 2-3 tygodnie...

Może te 8.5zł doliczają jak wartość przekroczy 150Euro i jest doliczane cło>?

Tylko moje paczki miałby przekierowanie w Polsce ,ze niby dostawa i odbiór był z Polski.. dlatego tej opłaty nie było przy odbiorze.
Sam nie wiem...

Niestety ale VAT + niski kurs złotego zrobił swoje. Mega tanio z Chin niestety dało się jeszcze kupić z 2--5 lat temu. Teraz ciągle się opłaca ale już nie tak bardzo..
Awatar użytkownika
wwd
Posty: 240
Rejestracja: poniedziałek 25 paź 2010, 12:58
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Zakupy w Chinach w nowej rzeczywistości

Post autor: wwd »

Zamawiałem słuchawki na ali ale wysyłka z Francji i nie było opłat. Pytałem listonosza i potwierdził że poczta często dolicza 8.5zł pewnie gdy wysyłają z Chin.
ODPOWIEDZ