Śledzenie naszych przesyłek

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Awatar użytkownika
Rysiu.
Posty: 1461
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2009, 22:30
Lokalizacja: południe

Post autor: Rysiu. »

Zdajesz sobie sprawę że istnieje coś takiego jak logistyka i nikt nie będzie jechał tylko z twoją przesyłką bezpośrednio :roll:
UF C2: XM-L2 T6 3C @8AMC; XM-L U2 1C @10AMC; XM-L2 T6 3C@10AMC; XM-L2 U3 7A@10AMC
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

Wiem. A dzięki Poczcie Polskiej wiem jak działa w praktyce. Tylko jeszcze nie wiem kto jutro tą przesyłkę odbierze :sad:
Awatar użytkownika
Rysiu.
Posty: 1461
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2009, 22:30
Lokalizacja: południe

Post autor: Rysiu. »

Pewnie standardowo awizo, ja swojego listonosza od roku nie widziałem zastanawiam się też czy istnieje bo czasami nawet awizo nie ma więc jestem zmuszony patrzeć na śledzenie :neutral:
UF C2: XM-L2 T6 3C @8AMC; XM-L U2 1C @10AMC; XM-L2 T6 3C@10AMC; XM-L2 U3 7A@10AMC
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Hejka.

Orientujecie się czy przesyłka o numerach LE ... CN jest z śledzeniem czy bez ? Pierwszy raz mam z początkiem LE.

Pozdrawiam
ILPT
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Podbijka.Przesyłka o numerze jak ktoś ciekawy LE525198435CN stoi sobie od 10 dni. Jakieś sugestie ?
ILPT
marekwoj
Posty: 487
Rejestracja: wtorek 17 lip 2012, 14:40
Lokalizacja: Jaktorów (k. Żyrardowa)

Post autor: marekwoj »

Czy w przypadku opłat dodatkowych (cło i VAT) był widoczny jakiś status w śledzeniu? Moja przesyłka weszła do PL w Lublinie, odesłana zaraz do Warszawy i od tygodnia nic więcej. Nastawiać się na opłaty?

Do tej pory nigdy nie czekała więcej niż 2-3 dni w Warszawie, zaraz szła do doręczenia.
Awatar użytkownika
Sosenia
Posty: 426
Rejestracja: środa 01 gru 2010, 14:38
Lokalizacja: ZG

Post autor: Sosenia »

Niekoniecznie. Czasami tak znikają, nie wiadomo gdzie, a potem nagle zostają doręczone. Jak trafi do urzędu celnego to na pewno będzie informacja o tym w "śledzeniu".
S2+: XM-L2 U2-1B 2.1A || XM-L2 T6-4C 2.1A || (MOD) XP-E2 Red 1.4A || 365nm Nichia UV
S2 XP-L HI 2.8A || BLF Q8 || Skilhunt H03 NW || Astrolux C8 XP-L HI 3B || KDLITKER C8.2 XHP35 HI NW || L6 XHP70 N2-3A || L2 XP-L HI V2-1A
Panjarek
Posty: 170
Rejestracja: środa 05 kwie 2017, 20:35
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Panjarek »

Jakieś sugestie
Czekać.
Ostatnio moja przesyłka utknela na kilka ładnych dni w sortowni i nagle pojawiła się w skrzynce pocztowej.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam

Chyba się zbliżamy do absurdu, w kwestii kontroli obywatela...
Ostatnio się orientowałem w sprawie zakupu złota (monety, sztabki). Na handel złotem "nie ma vatu", jednak nasz ukochany... wymyślił, że jest stawka Vat o wartości "0", co wiąże się z rejestrowaniem wszystkich transakcji (do niedawna można było kupować anonimowo).
Dziś oczekiwałem na jedną przesyłkę, która miała status Wer Komorniki, bo druga miała Wer Warszawa. Żona mi zadzwoniła, że przyszła paczka. Jakież było moje zdziwienie, gdy czekała paczka, która do teraz ma status "Wer Warszawa", a ta którą miałem "pod nosem"....
Obrazek
Powiem szczerze, chyba wraca rzeczywistość z "Misia"... :|

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
hehukuweke
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 03 gru 2017, 23:13
Lokalizacja: z daleka

Post autor: hehukuweke »

Witam wszystkich Jedno pytanie naprawdę mnie martwi. Czy ktoś natknął się na tego rodzaju transfer paczek https://pkge.net/pl/couriers/dhl do innych krajów? Chcę tylko wysłać córce paczkę w Peru, ale nie wiem, które usługi są dobre. Czy ktoś ma jakieś rekomendacje? Dziękuję bardzo za uwagę.
Mocarny
Posty: 399
Rejestracja: wtorek 07 maja 2019, 18:10
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Mocarny »

Witaj! :)
Zobacz to
hoka
Posty: 733
Rejestracja: piątek 15 lis 2013, 01:39
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: hoka »

@Pyra to nic, opłaciłem na poczcie polskiej priorytetową przesyłkę do Japonii, która miała dojść w 5 dni. Po miesiącu zniknęła bez śladu, a na rozpatrzenie reklamacji trzeba czekać 3 miesiące. Nie mamy Pana paczki i co Pan zrobi?
Marcin S.
Posty: 435
Rejestracja: piątek 12 wrz 2008, 10:11

Post autor: Marcin S. »

Wysłaliśmy PP paczkę do córki do Norwegii. Po miesiącu statusu "opuściła kraj" wróciła z protokołem otwarcia. Dzielni ochroniarze na granicy znaleźli w niej "opakowanie pod ciśnieniem" i ochronili samolot przed niewątpliwym zamachem terrorystycznym za pomocą suchego szamponu w spreju...

Pzdr.
M.
hoka
Posty: 733
Rejestracja: piątek 15 lis 2013, 01:39
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: hoka »

To akurat i u mnie było zakazane, podobnie jak mięso i baterie litowo-jonowe ale na to ostatnie nikt nie zwraca uwagi gdy są w urządzeniu.
Marcin S.
Posty: 435
Rejestracja: piątek 12 wrz 2008, 10:11

Post autor: Marcin S. »

Ciekawe, że mogę bez problemu nadać walizkę z dezodorantem czy tam czymkolwiek w spreju (o baterie już się pytają), ale w paczce już nie poleci.

Pzdr.
M.
ODPOWIEDZ