Ładowarka 250W 10A Charsoon Antimatter - klon iCharger 106B+

czyli nasze opinie, odczucia i wnioski o światełkach
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

Ten serwerowy wymiata. 56A za 35zł wysyłka gratis. Gdzie jest haczyk? Pewnie wyje jak głupi?
Awatar użytkownika
Issac
Posty: 819
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 15:33
Lokalizacja: Jestem

Post autor: Issac »

Manekinen, jop - jak suszarka. Kiedyś wyrwałem za 60zł 100A 12V della, trzeba było zmostkować dwa piny 1W rezystorem i udało mi się pociągnąć ponad 1kW 3xświecami żarowymi (zanurzonymi w wodzie)
plecho1
Posty: 880
Rejestracja: środa 03 cze 2015, 12:20
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: plecho1 »

W tych serwerowych nie trzeba sztucznie obciążać rezystorami jak w tych od stacjonarnych. Gdzieś na forum jest o tym temat.
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Szukałem i faktycznie ceny podskoczyły kosmicznie. Delle były po 28 zł + KW. A teraz 4 x więcej.
Znalazłem takie coś. Myślicie że da radę ?
Szukając po sieci wnioskuje że podłączenie go do sieci to kabel np. od zasilacza komputera PC trzeba będzie obrobić i podłączyć pod konkretne gniazda.
Na wyjściu to pewnie wybrać dwa gniazda, podczepić kabel i zamontować gniazda do bananów, po czym podpiąć Charsoon-a.
Dobrze myślę ?
Awatar użytkownika
tiuro
Posty: 311
Rejestracja: niedziela 11 sty 2015, 19:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tiuro »

Jak ktoś nie potrzebuje wykorzystywać full mocy to polecam zasilacz IBM 16V 4,5A na portalu aukcyjnym za 14 PLN.
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Tylko do zasilacza o którym kolega mówi trzeba dokupić koniczynkę (kabel) więc wyjdzie z 20 zł w zależności od sklepu ;) Ewentualnie z odzysku coś, jak ktoś dłubie w elektronice.
karoka
Posty: 162
Rejestracja: sobota 25 lut 2017, 13:06
Lokalizacja: Mała wieś

Post autor: karoka »

A czy można też taką ładowarkę użyć jako zasilacza do testów sterowników zamiast ciągle używać ogniw ?
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Ktoś może polecić jakiś bocznik aby rozładowywać akusy większymi prądami ?
Awatar użytkownika
Issac
Posty: 819
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 15:33
Lokalizacja: Jestem

Post autor: Issac »

Drut oporowy, albo długi, albo zanurzony w oleju lub żarówki 6V
kubaswiatelka
Posty: 473
Rejestracja: środa 18 kwie 2012, 22:17
Lokalizacja: Gorzyce Wielkie

Post autor: kubaswiatelka »

karoka pisze:A czy można też taką ładowarkę użyć jako zasilacza do testów sterowników zamiast ciągle używać ogniw ?
Właśnie sprawdziłem na imax b6. Na wszystkich programach ładowarka od razu przerywa ładowanie tzn. dioda zapala się i od razu gaśnie i wyskakuje błąd na ładowarce. Jedyny program który jakoś tam świeci to NI MH. Z tym że dioda zapala się i po kilku sekundach gaśnie i znowu się włącza. Czyli właściwie i tak lipa :P

Edit. A przepraszam. Pytałeś o sterowniki. To tego jeszcze nie sprawdziłem ale z samą diodą to tak jak napisałem :)
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

W trybie Foam Cut można regulować napięcie i natężenie na wyjściu.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
plecho1
Posty: 880
Rejestracja: środa 03 cze 2015, 12:20
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: plecho1 »

Na rektorze 250W można to pewnie tu też.
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

Ładowarka ma tryby foam cut i motor cośtam, ale to nie będzie działać, ona monitoruje ciągłość obwodu i od razu odcina wyjście jak coś jest nie tak. Do testowania diod jak najbardziej, ale ze sterownikami napewno nie.
plecho1
Posty: 880
Rejestracja: środa 03 cze 2015, 12:20
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: plecho1 »

Na tym ustawieniu dla docierania silników sprawdzałem jak działa jeden sterownik który kupiłem od jednego z forumowych sprzedawców i dało się to odpalić tylko najpierw trzeba było wszystko połączyć. Miało być bez ograniczeń ale max poszło 3,5A. Ładowarkę ustawiłem na 3,8V i na 5A, zasilacz to Dell 12V 18A.
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Issac pisze:Drut oporowy, albo długi, albo zanurzony w oleju lub żarówki 6V
A jak by użyć sprali grzejnej co się montuje w prodiżach ? Gdzieś w piwnicy mam prodiż o mocy około 400 W. Będzie dobrze ?
ODPOWIEDZ