HaikeLite Q30 - teoretyczne 12000 lumenów (YouTube)

czyli nasze opinie, odczucia i wnioski o światełkach
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1732
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

HaikeLite Q30 - teoretyczne 12000 lumenów (YouTube)

Post autor: Dziubek »

Witajcie.
Zapraszam na mój kanał YT gdzie znajdziecie świeżo wrzuconą recenzję latarki HaikeLite Q30. Model mało popularny, ale myślę że warto zerknąć. Chociaż na te testy w terenie.
Bestia bardzo mocna, bardzo fajna i bardzo gorąca :)

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=f_JnZyv ... e=youtu.be[/youtube]
GanzConrad
Posty: 879
Rejestracja: wtorek 14 paź 2014, 20:44
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: GanzConrad »

Dziubek, ponieważ czasami oglądam Twoje filmiki, ale głównie cenię sobie Twój wkład w stronkę, którą tworzysz, pozwól, że wtrącę 3 grosze, bo kolejny filmik i tym razem zdecydowanie za długi i postępów brak...

Pierwsza połowa filmiku nie ma nic wspólnego z recenzją, to jest zwykła instrukcja obsługi.
"Testy" w terenie - jeden z bardziej bezsensownych wynalazków Youtuba nie mający nic wspólnego z rzeczywistością, choćby ze względu na ułomności i ustawienie kamery, czułość matrycy, aż po ustawienie monitora itp, itd...

- wykres długości świecenia : co się dzieje w 175 minucie i co jest na osi Y? Czy test jest wykonywany przy startowej mocy 20%?
- skąd info o 8-9k Lumenów?
- Cyt : "światła multum" - i co ja mam zrobić z tą informacją?
- 14:43 - od nowa, to samo co było przed chwilą...
- jedynie porównanie do innych latarek wnosi jakąkolwiek informację
- i to "słuchajcie"... liczyłeś ile razy?

Czego mi zabrakło:
- DTP? miedź? Jaka pasta lub sprawdzenie odprowadzania ciepła?
- pomiar prądu
- domyślam się że diody to podróbki, ale może chociaż info o ich podłączeniu, sterowniku?

Nie cierpię linków do spolszczonych stron, więc zawsze przeklikuję na oryginalny angielski i nie wiedzieć czemu na stronie angielskiej latarka jest po 226,99zł, a pod linkiem z opisu filmiku jest za 372,73 :roll: Czy masz na to jakiś pomysł?
poniżej obydwa linki:
https://www.gearbest.com/led-flashlight ... id=1433363

https://www.youtube.com/redirect?v=f_Jn ... 3D78116954
Mocarny
Posty: 399
Rejestracja: wtorek 07 maja 2019, 18:10
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Mocarny »

GanzConrad, a teraz popatrz na moje recenzje i też napisz co w nich dodać/poprawić, bo mało takich odważnych jak ty, a cenię sobie konstruktywną krytykę :razz:

Skoro już zacząłeś, pozwolę sobie odpowiedzieć na niektóre twoje pytania (bo nudzi mi się, wszedłem na forum patrzeć czy nikt nie komentuje mojej recenzji...) i dorzucić trochę od siebie.

1. Recenzje Dziubka są bardziej do słuchania niż oglądania, odpalasz, robisz inne rzeczy, słuchasz. Całkiem przyjemnie. Raczej nie do patrzenia na ekran, przynajmniej w tej połowie bez testów w terenie. Nie wiem czy to wada. To po prostu cecha tych recenzji.

2. "Słuchajcie". To fakt.

3. Wykres świecenia: w 175 minucie latarka wzmogła wszystkie swoje siły na taki ostatni finalny podryw, coś jak było w Simpsonach https://youtu.be/lpk1VIVDwiU?t=15
A tak serio to nie wiem, myślę, że warto by test powtórzyć dla pewności, że to raczej zawsze tak jest a nie wyjątkowo.

4. Oś Y to % światła, tak jak masz napisane, "Relative output". Test zaczął się od zapewne...nie wiem, bo nie było na wykresie napisane właśnie. Ale zakładam, że Turbo. Dałbym też pojemność ogniw do opisu wykresu, no i fakt, jeśli masz sprzęt do tego to daj ile prądu pobiera z ogniwa. Ja na przykład nie mam takiego sprzętu, dlatego w moich recenzjach zamiast tego daję np...zdjęcia mąki, cegły, saszetek do butów. Wiecie, zawsze coś.

5. Diody to podróbki? Ale że czemu?

6. Kiedyś miałeś takie obracane coś i na tym pokazywałeś latarkę. Fajne to było, dodaj to znowu :wink: Ale powiedziałeś wtedy, że chcesz wiedzieć tylko czy to dobry pomysł a nie co ulepszyć. Więc to dobry pomysł, ale ci nie powiem co ulepszyć :wink:

7. Testy w terenie: Mają sens tylko jak porównasz z innymi latarkami, jak to było na końcu. Albo podasz odległości itp. Ten drugi test od tej tam 14:43 minuty czy jakoś tak był duuużo lepszy. Ten pierwszy ze spacerkiem to bym wywalił wcale na zawsze.
Obrazek


8. Nie mów: "Tryb pierwszy z czterech, drugi z czterech, trzeci z czterech", tylko po prostu "Ma cztery tryby, pierwszy, drugi..."

9. Wideo za długie, do 8 minut i będzie dobrze.

10. Idę spać.
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1732
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Dzięki za uwagi. Ogólnie kanał tworzę sam (jedynie w terenie mam czasem pomocnika - pozdrawiam kolegę :)) i będzie wg. tego jak ja to widzę. Ogółem buduję go zgodnie ze swoją wizją. Może chybiona, może trafna, ile osób tyle zdań. Filmy i schemat nagrywania cały czas usiłuję jakoś ogarnąć metodą prób i błędów. Na chwilę obecną nie mam zamiaru nic zmieniać w filmach, ale nie ukrywam że coś tam planuję. To jak mówię na video, moje powtarzanie się i inne "wady" znam, nie jesteś pierwszy który mi to mówi, ale to cały ja. Mimo że staram się ograniczyć niektóre słowa, to jest silniejsze. Ideałem nie jestem i nie mam zamiaru być. Nie chcę też robić filmików pod publikę czy pisać wcześniej tekst na kartce który później przeczytam bo bym był oryginalny niczym Chińskie produkty. Czasami mam jakieś ściągawki, ale to pobieżne informacje dla mnie. Ktoś mi nawet podsuwał nie tak dawno ten pomysł z kartką, ale nie ma opcji abym go wdrożył w praktykę.

Testy w terenie są tak samo miarodajne w filmach jak zdjęcia. Nie ma jednego standardu na czas naświetlania, iso itd. to też masz rozstrzał. U mnie jest lekkie podbicie światła bo bez niego wiele latarek nie było by wcale widać. Nawet szanowany s2+ był by ledwo widoczny od średniego trybu. Poszukasz po sieci to zobacz ile zdjęć ma czas naświetlania z czapy. Latarka c8 a świeci jak L6. Cuda Panie (Chińczyków zdjęcia całkowicie pomijam, ich fantazja ponosi aż za bardzo). A najlepsze jest to że to co uważasz za bezsensowne, czyli testy terenowe, są najbardziej cenione w nagrywkach. Znaczna większość osób która ogląda moje filmy woli tą część. W sumie się nie dziwię, też preferuję popatrzeć jak latarka świeci w terenie niż słuchać o niej.

Serio pytasz z tą startową pozycją 20% ? Nie sądzę. Na osi Y masz ilość światła. Sterownik zbił z turbo i jasność zleciała na przysłowiowy pysk. W terenie już np. tego nie było widać. Przed 180 min. jakaś anomalia ze sterownikiem. Pomiar robiłem 2 razy, i mam to samo. Nie jestem elektronikiem i nie mam zamiaru głęboko wchodzić w szczegóły.
Info o lumenach mam z sieci, i są to dane orientacyjne. O ile pamięć mnie nie myli test flashoholics tak wykazał. Można by powiedzieć że są mało wiarygodne...ale w ten sposób można podważyć znaczną większość pomiarów w sieci. Jedynie sensowne wyniki uzyskamy w kuli Ulbrichta, ale to nie dla przeciętnych zjadaczy chleba. Nawet powątpiewam czy ktokolwiek z forum dysponuje osobiście takim sprzętem a mimo to wyniki lumenów podają. Jasne, domowa kula Ulbrichta czy odbicie od sufitu i pomiar gotowy. Jesteśmy hobbystami, nie popadajmy w skrajności.
Masz rację, o podłożu itp. , jednak w tym momencie też będę powielać instrukcję obsługi.
Pomiar prądu, sterownik (cokolwiek masz na myśli), rozbieranie latarki na części itp. już od dawna odpuściłem. Recenzje mają być proste i zrozumiałe dla początkujących. Zaawansowani jak Ty jak widać nie znajdą na moim kanale nic dla siebie, poza tym takie osoby też nie są moim "celem". Wyjątkiem rozkręcania mogą być Convoye, ale to prędzej na blogu w fotach będzie.

Jedyne co z linkami mogę zrobić to przerzucać na drugą swoją stronę. Tam mam kontrolę nad 404-kami, zmianami adresu itp. Jednak nie zawsze mam czas aby to zrobić. Teraz też wklejenie polskiego adresu GB wyszło przypadkiem, bo nie preferuję ich też. Dzięki, poprawiłem to.
Mocarny
Posty: 399
Rejestracja: wtorek 07 maja 2019, 18:10
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Mocarny »

Jedynie sensowne wyniki uzyskamy w kuli Ulbrichta
Zapomniałeś o mojej Komorze Mocarności
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1732
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Słuchajcie :twisted:
Dzięki za kolejne uwagi.
No fakt, nie myślałem o niej gdy pisałem ten tekst. Też muszę zbudować sobie kulę Ulbrichta dla ubogich, ale jakoś tak nie jest to dla mnie priorytetem aktualnie. Pudło ze styropianu już mam, tak więc można powiedzieć że projekt ruszył :)
Nie będę odnosił się do punktów, a odpowiem już ogólnie na wątek Mocarnego
Fakt, lepiej mnie słuchać niż oglądać (chociaż można to różnie interpretować teraz :))
Powtórzyć wykres ? Ależ proszę

Obrazek
Obrazek

Obracanie latarką wróci, będzie umieszczane pewnie w początkowej części filmów gdzieś w rogu. Najlepsze że do Q30 mam to nagranie, ale nie dodałem bo było w innym folderze niż materiały. Parę minut temu je znalazłem.
Testy w terenie i spacer zostają w najbliższych filmach. Zrobię jakąś ankietę, zobaczymy co na to inni. Nie mam zamiaru zmieniać nagle "całokształtu" moich filmów. I tyczy się to też z długością materiału. Pisałem że nie wykluczam zmian, ale to już stopniowo. Jednak realnie w 8 minutach test i omówienie raczej niemożliwe dla mnie. A przynajmniej nie widzę tego na chwilę obecną.
Z tą mową trybów to czy ja wiem czy to tak źle brzmi. Do przemyślenia. Dzięki za uwagi.
rotan
Posty: 107
Rejestracja: poniedziałek 14 paź 2019, 21:48
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: rotan »

Akurat na filmach Dziubka testy w terenie są miarodajne nawet bez porównywania z innymi sprzętami, a to z tego względu że w swoich filmach cały czas oświetla te same tereny, które regularnie oglądająca go osoba zna już jak własną kieszeń, w związku z czym bezproblemowo oszacuje sobie moc danej latarki (przynajmniej ja nie mam z tym żadnych kłopotów)
Fakt, znajdowanie jakichś miejsc będących w stanie pokazać pełny potencjał np. szperaczy, i pózniejsze podawanie odległości byłoby niezłym pomysłem, nawet w formie zwykłego zrzutu ekranu z Map Google, ale cała reszta jest jak dla mnie w porządku
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1732
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Ze szperaczami i rzutem z góry jak najbardziej się zgadzam. Niestety u siebie mam problem z takim terenem, lecz jest to w fazie "rozwoju". Jak coś takiego się znajdzie, i wejdzie do filmów, to pewnie wyjdzie jakiś materiał uzupełniający o takie rzuty z latarkami które już przerobiłem. Innymi słowy będzie update jak w przypadku moich wpisów z serii kompendium itp. Na szczęście latarki z dalekim zasięgiem dopiero przede mną, więc za dużo nie ma straconego. Mapami googla sugeruję się przy sprawdzaniu odległości na filmach, ale ok, mogę dodawać też zrzuty ekranu.
Zastanawiałem się kiedyś czy jest sens dodać film, czy zdjęcia, z miejsc gdzie nagrywam ale za dnia. Aby ludzie oglądający film "poznali" okolice. Jest to tylko luźna myśl. Kiedyś po części zrobiłem taki materiał, ale nie ujrzał światła dziennego finalnie.
Mociumpel
Posty: 2082
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

Moc czy zakres "polowy" dowolnej latarki widac najlepiej z góry w dół - czyli ze szczytu zbocza, wzniesienia lub mostu w dół - wtedy zarówno floodery jak i throwery pokazują pazura - dolna częśc spota nie przeszkadza tylko wraz z górną rozlewa się (floodery) pokazując szerokość świecidła a na odległość widać z wysoka zasięg. To tak a propos porównań ;)
Powyższe uświadomił mi pewien hodowca sadu gdzie na wzgórzu miał domek a pod wzgórzem sad - oglądanie tego co na dole z Astro FT03 na turbie na kilkuset metrach pokazało co ona potrafi ...
Ostatnio zmieniony czwartek 26 gru 2019, 17:40 przez Mociumpel, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Kurcze, chętnie bym obejrzał, ALE prawie 20 minut to za długo. Jednak bardziej sobie cenię słowo pisane, podzielone na działy, sprawdzam to co chce, odrazu.
ILPT
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1732
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Dzięki za radę Mociumpel
Skaktus Rozumiem, szanuję zdanie, jednak ja aktualnie idę w innym kierunku i nie planuję powrotu do pisemnych recenzji (poza Convoyami).
ODPOWIEDZ