FENIX 61r

czyli nasze opinie, odczucia i wnioski o światełkach
Torturro
Posty: 6
Rejestracja: środa 14 paź 2020, 18:03

FENIX 61r

Post autor: Torturro »

Kolejne rozczarowanie.

Zepsul mi sie po 15 latach Petzl,
kupilem Mactronica Vizio 400 rc - porazka.. (opic w innej recenzji)

Ok - Vizio na Alle - kupilem Fenix'a 61r..

Paski i klamry:
Klamry sluzace do skracania - zainstalowane sa z odwrotnej strony - plastikiem od strony glowy.
jelsli ktos nie ma wlosow albo sie goli na zero - to wyczuwalna roznica - a z poewnoscia kompromitacja - blad fabryczny na poziomie podstawowym.
Mozna przelowyc paski - traci sie logo firmy badz nie - zalezy od nowego ulozenia wybranego - niemniej wowczas wygiecie jklamry nie jkest anatomicznie po luku wzgledem gliwy - ale na zewnatrz - a naciecia - wyzlobienia - nie przylegaja do paska.
To mozna przezyc... dalej wazniejsze:

Po kontakcie ze sklepem: latarna NIE poda mi w zaden sposob informacji o nadechodzacym koncu baterii.
W celu sprawdzenia - musze ja ZDJAC z glowy i wylaczyc - i wlaczyc sprawdzanie poziomu baterii.
Teraz - milion temu kto mi ro powie jak mam zrobic jesli jestem w nocnym zjezdzie ze sciany..
to dyskwalifikuje te latarke jako aoutdorowa.
Nadaje sie do namiotu. Porazka.

W sieci informacje o nierzetelnym podawaniu mocno zawyzonych czasow swiecenie - to do sprawdzenia przede mna.

Instrukcja jest debilna, podaje: latarka poda czy bateria naladowana - zielone ciagle swiatlo - badz nie - czerwone ciagle swiatlo.
OK - albo jest debilna albo latarka jest felerna - mam oba swiatla swiecace razem - instrukcja powinna chociaz podac ze taka opcja tez wystepuje.

Wielkie rozczarowanie.
Mozna jeszcze napisac o wadze - 150 ok gram na czole - dla kogos przyzwyczajnonego do innej dystrybucji wagi np aku z tylu - to robi roznice.
Pozdawiam
ODPOWIEDZ