Porównanie Wizard C2 Pro White i Warm

czyli nasze opinie, odczucia i wnioski o światełkach
Mocarny
Posty: 399
Rejestracja: wtorek 07 maja 2019, 18:10
Lokalizacja: Kielce

Porównanie Wizard C2 Pro White i Warm

Post autor: Mocarny »

Witam, tym razem krótkie porównanie dwóch wersji Wizardów, czyli nowych i ulepszonych Wizardów C2 Pro, jak wcześniej są to wersje White oraz Warm, które znacznie różnią się od siebie od siebie barwą światła:

White to raczej zimny biały, a przynajmniej w taki zimny wpada.

Warm jest faktycznie warmowaty, czyli takie 4000K, może poniżej.

Nie ma opcji pomiędzy, a bardzo szkoda, bo brakuje czegoś jak wersja z diodą Nichia, coś około 4500K, ale z większą jasnością i bez wysokiego CRI. Większość osób które przymierzają się do kupna Wizarda na pewno mają dylemat którą wersję wybrać, mam nadzieję, że te zdjęcia ułatwią wam wybór :)

Niestety straciłem zapiski co do jasności poszczególnych trybów, więc teraz wstawię same zdjęcia, a jak tylko znajdę czas, znów wybiorę się w las, zrobić szczegółowe porównanie - temat będzie kontynuowany i rozwijany ;)

Ps. Zdjęcia można powiększać, klikając na nie a potem na nowej stronie otwierając samo zdjęcie w nowej karcie.

Obrazek

Obrazek

Tak jak mówiłem, różnica jest duża. O gustach się nie dyskutuje i nie zamierzam nikogo przekonywać co do którejś wersji, ale powiem wam co myślę. Wg mnie jeśli czołówka ta ma służyć też w zimę, w śniegu, czyli mówiąc wprost kupujesz czołówkę w góry (a latarka w górach przeważnie jest używana zimą, bo latem późno robi się ciemno), to zdecydowanie polecam wersję ciepłą. Dużo mniej męczy wzrok, nie razi tak po oczach.
Obrazek
Z resztą testowałem oba egzemplarze w Tatrach tej zimy i jestem zupełnie przekonany, że wersja Warm sprawdzi się w takich warunkach znacznie lepiej.

Skoro już doszliśmy do tego, że zimą Warm jest lepszy, to teraz jeszcze porównania Warm z Wizarda wersji poprzedniej i nowej, C2:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Różnice jakie zauważyłem:

- Poprzedni Wizard jest delikatnie mniej żółty
- Poprzedni Wizard delikatnie gorzej oddaje barwy (moje subiektywne odczucia)
- Nowy Wizard ma tint shift, czyli barwa im bliżej brzegu światła tym robi się coraz bardziej żółtawa

Ale z tego co słyszałem, diody we wszystkich wersjach Wizardów różnią się trochę barwą i odcieniem, więc to że moja nowa wersja Warm jest bardziej żółta od poprzedniej nie oznacza, że czyjaś wersja będzie taka sama.

A jeśli chodzi o wersję White, zrobię jeszcze zdjęcia w terenie. Z tego co mogę teraz powiedzieć, to mój egzemplarz jest niestety zimniejszy od poprzedniej wersji Wizarda White, i o ile poprzednia wersja była na granicy neutalno-zimnego światła, ta nowa już tą granicę przekroczyła. :(
Podsumowanie
Po kilku dniach intensywnego testowania dwóch nowych wersji Wizarda, czyli C2 Pro White i Warm jestem w stanie obie je polecić. Bliższa mojemu sercu stała się wersja Warm, głównie przez swoje dobre oddawanie barw i to, że czołówki potrzebuję w góry i do lasu.
Z drugie strony są osoby lubiące zimne barwy, wtedy wersja White będzie odpowiednia, bo jest cieplejsza niż typowe barwy zimne, ale jednak w zimną wpada.
Latem różnice między wersjami są mniej widoczne i oczywiste, nie zamierzam przekonywać was, że jedynym słusznym wyborem jest Warm.

Dzięki za czytanie, jak przynudzałem to...to trudno, zdjęcia przynajmniej ładne wyszły.
ODPOWIEDZ