Tania latarka ledowa 1W

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
murgrabia1410
Posty: 909
Rejestracja: piątek 05 wrz 2008, 23:10
Lokalizacja: POLAND

Tania latarka ledowa 1W

Post autor: murgrabia1410 »

Na aledrogo sprzedawane są latarki. Z "niby" diodą power LED 1W. Cena to śmieszne 19,90 zł. Wiadomo, za taką cenę to nie będzie latarka, tylko kaganek. Może miał ktoś styczność z tym wynalazkiem? Jak to świeci? Co to jest? Jakieś porównanie do żarówki kryptonowej 2,4V 0,75A? Nie banujcie mnie za taki temat :oops: Ale nie wszystkich stać na drogie rozwiązania.
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

kolego, może chociaż jakis link zamieścisz?
Zamiast kupowac g...wno z Allegro kup sobie może coś z dealextreme, jak by co pomozemy
murgrabia1410
Posty: 909
Rejestracja: piątek 05 wrz 2008, 23:10
Lokalizacja: POLAND

Post autor: murgrabia1410 »

Nie wiem czy, tutaj można wstawiać linki i robić reklamę. Więc wstawię tylko zdjęcia tego wynalazku.
ObrazekObrazek
Jest to lampka z aledrogo za 19,90zł. Jaka tam jest wstawiona dioda led? I ile ma rzeczywiście mocy? Osobiście zauroczyła mnie lampka Trelock LS735 w pewnym sklepie. Ale to już wyższa półka cenowa i ogólnie inna bajka.
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 860
Rejestracja: środa 14 lis 2007, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Dominik »

Przez chwile to te lampki miewają nawet ponad 3W - zależnie od sortu przy 4,5V niektóre miewają po 800mA => 3,6W co prawda efekt ten występuje tylko przez około10 minut bo potem napięcie znacznie spada na przykład tak :
Obrazek

Lampka z driverem vs Lampka bez drivera :mrgreen:
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

dioda led noname, może 0,5W, prawdopodobnie o brzydkim odcieniu niebieskiego, z plamkami w beamshocie....napylona na stara.Ohyda;-)
ODPOWIEDZ