Balder SE-2 naprawa

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
Vigo
Posty: 908
Rejestracja: niedziela 14 sie 2011, 20:38
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Vigo »

zlyzka pisze:Tak, mam coś takiego. Sugerujesz, żeby ogniwo dotykało bezpośrednio do płytki drivera? Jeśli starczy ogniwa na długość to może być rozwiązanie. Tylko, że dystans ma ze 3-4mm.

Przyszło mi do głowy - bo nowa dioda przyszła w chłodniejszej temperaturze (co mi nie pasuje) - ale boję się ją ruszać, a widzę że driver jest jakby na kablu, się rusza lewo-prawo - jak go wyjąć bezpiecznie, żeby podmienić na sprawny driver który otrzymałem?
Tak, pod tym plastikiem jest pole stykowe na płytce drivera o które bezpośrednio oprze się plus ogniwa.

Odkręć tubę baterii od głowicy, będzie łatwiejszy dostęp.
Ten plastikowy, biały krążek można łatwo wykręcić, powinien mieć po obu stronach mosiężnego styku, symetrycznie rozmieszczone dwa otworki, wystarczy dorobić pasujący rozstawem ramion kluczyk z grubego drutu w kształcie litery "U", który wkładamy w otworki i wykręcamy.

Spróbuj usunąć ten biały dystans, metoda mniej inwazyjna niż lutowanie i wymiana drivera (na to zawsze będziesz miał czas), plastik z odbojnikiem można w każdej chwili wkręcić z powrotem, zatem warto spróbować może zadziała.


___
zlyzka
Posty: 156
Rejestracja: poniedziałek 24 wrz 2012, 08:38

Post autor: zlyzka »

Vigo, wyjęcie dystansu powodowało luźne latanie baterii, więc nic z tego.

Nightmare - nie wiedziałem, że to takie proste;) Operacja udana, obydwie piguły świecą po zamianie driverów. Czy jakość lutu ma duży wpływ na pracę latarki? Użyłem tej samej cyny, trochę zabrudziło się od białej pasty.
adek19
Posty: 87
Rejestracja: niedziela 23 gru 2012, 13:26
Lokalizacja: LU

Post autor: adek19 »

Witam,
mam pytanie zauważyłem taką rzecz w moim Balderze, włączam najwyższy tryb, pobór prądu jest jakieś 1.5A po czym lekko spada do jakiś 1.44A i w ciągu 10-15s jest skok prądu w dół na 0.95A i wyraźnie widać jak światło słabnie. Na początku myślałem że to wina akumulatorka (chociaż dalej nie wykluczam) bo stary ok 4 lata wyjety z baterii z laptopa ale dzisiaj sprawdziłem też na UF C8 z XM-L i tam nie ma takiego skoku, prąd spada ale bez skoków a na początku również jest ok 1.5A

Czy to normalne zachowanie w Balderze?
BALDER SE-2 || UltraFire C8 XM-L 2.8A ||
lucky
Posty: 345
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 20:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: lucky »

adek19 pisze:Czy to normalne zachowanie w Balderze?
Nie. Pomiarów wprawdzie nie dokonywałem ale nie zauważyłem by po 10-15 sekundach światło słabło.
Zacytuję fragment testu: http://budgetlightforum.com/node/9746

Kod: Zaznacz cały

Start = 4.2v and 630L

5 minutes = 4v and 590L

10 minutes = 3.89v and 550L

15 minutes = 3.82v and 554L

20 minutes = 3.73v and 520L

25 minutes = 3.63v and 450L

30 minutes = 3.58v and 460L

35 minutes = 3.5v and 406L

40 minutes = 3.39v and 346L
Jak widać z czasem światło może słabnąć ale nie w takim tempie by skok był po 10-15 sekundach. Różnicę 10minut pewnie ciężko byłoby zauważyć. Należy jeszcze dodać, że w teście wykorzystali akumulatorek o pojemności 1600mAh lub mniejszej czyli na akumulatorku o wysokiej pojemności można się spodziewać znacznie lepszych wyników.
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

adek19, w dwóch Balderach (BD-2 i SE-1) jakie testowałem podobny efekt występował. Zobacz tu: http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=6325
Pozdr.
Pikom
adek19
Posty: 87
Rejestracja: niedziela 23 gru 2012, 13:26
Lokalizacja: LU

Post autor: adek19 »

Sprawdzę jeszcze na lepszym akumulatorze ale chyba i tak będzie spadać tylko nie aż tak bardzo
BALDER SE-2 || UltraFire C8 XM-L 2.8A ||
ODPOWIEDZ