bez związku z wątkiem

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
krzycho_
Posty: 2187
Rejestracja: piątek 08 maja 2009, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: krzycho_ »

Keszi pisze:Jeżeli jeszcze aktualne to poproszę o jedną sztukę :)
Krzycho > Proszę o zapoznanie się z regulaminem.
elektroda.pl
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

Greg - sorki za mały offtop w Twoim wątku ;)

Keszi, kolega krzycho123 ma zapewne na myśli brak przywitania w pierwszym poście. Ja także podjąłem już działania i dałem Ci ostrzeżenie w związku z brakiem przywitania (już usuniete...). Wynika to z faktu, że w Twoim profilu nie widać żadnych wiadomości poza tą ostatnią, a zwłaszcza nie widać pierwszego postu z przywitaniem. Tak to jest, kiedy jedyną działalnością na forum danej osoby jest sklepik w którym nieaktualne wiadomości wędrują do Archiwum, gdzie nie są już liczone i wykazywane w profilu użytkownika...

Koniec offtopu w sklepiku Grega - w razie wątpliwości proszę o dyskusję w osobnym wątku lub na PW.
Pozdr.
Pikom
Yogi_
Posty: 111
Rejestracja: niedziela 24 lut 2013, 20:21
Lokalizacja: Braniewo

Post autor: Yogi_ »

O!... może automat tłumaczący "nowym", że się je... pomylili?


Pozdrawiam
Krzysiek
Pozdrawiam
Krzysiek
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Calineczka pisze:
greg pisze:Specjalnie dla Forowiczów
bardzo ciekawa uwaga! Dzięki Greg....niemniej wolę być zrozumiany przez odbiorcę a czas pewnie i tu nagnie reguły do języka stosowanego.... [...]
Przepraszam za OT.
Od końca też przepraszam za OT - w razie potrzeby proszę wydzielić i przenieść, gdzie trzeba ;)
Inny językoznawca jest już trochę innego zdania. Nie całkiem innego jednak nie mówi, że "forumowicz" jest niepoprawny. Zacytuję:
Skoro jednak forowicze uważają się za forumowiczów, to nie widzę powodu, żeby im tego zabraniać.
W słowniku można by przytoczyć obie formy, ze wskazaniem na forumowicza jako wariant wprawdzie częstszy, ale środowiskowy.
Źródło:
Porada językowa PWN Forumowicz - forowicz...

A co do porad pani dr Katarzyny Kłosińskiej, to ja biorę je z dużym dystansem, od kiedy w zamian za kolokwializm "kręcić kamerą" sugerowała "kamerowanie" a nie - moim zdaniem najlepsze - "filmowanie"... (ale to było bardzo dawno temu i nie umiem poszukać tej audycji) (za to bardzo lubię felietony i podcasty (nie wiem czy dobrze to słowo używam) prof. Bralczyka :) . Pamiętam, że ktoś go pytał o jakiś neologizm, czy to słowo istnieje, on na to, że jeżeli je Pan użył, to już istnieje... i tłumaczył dalej o sensowności istnienia takiego słowa i poprawności jego utworzenia.
ODPOWIEDZ