Lampka do oświetlania podwórka

Domowe, energooszczędne instalacje LED, HID, halogenowe etc. Światło w stacjonarnych aplikacjach codziennego użytku.
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Lampka do oświetlania podwórka

Post autor: Zbychur »

Zmontowałem dzisiaj halogen na podwórko dla kolegi. Za bazę posłużył Halopak 1000W :twisted:. W środku lampa Philips MasterColour CDM-TD 150W/942 i balast eletromagnetyczny kiedyś zakupiony na allegro. Jedyne co mogę powiedzieć to fakt, że w takim halopaku 150-tka na prawdę pokazuje pazur. Kilka fotek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tak sobie świeci. Do budynku jest jakieś 40m

Obrazek

Do pierwszego drzewa ze słupem ok 30m, do drzew z prawego brzegu zdjęcia ok. 50m

Obrazek

Obrazek


Różne oprawy już stosowałem ale przy tej najwięcej światła udało się uzyskać ze 150W. Nawet oryginalny naświetlacz dawał słabiej.
fxxx
Posty: 1575
Rejestracja: środa 04 sie 2010, 16:34
Lokalizacja: nowy sacz

Post autor: fxxx »

Też tak kombinuję, tylko nie wiem gdzie znaleźć halopak 750-1000W w normalnej cenie.

Palnik startuje Ci od razu po podłączeniu? Ja mam dwa układy magnetyczne i czasem trzeba poczekać z 10s aż lampa odpali, a lampy mam nowe.

Jak mi dojdą lampy 150W G12 to spróbuję reflektor 12 stopni, wrzucę foty :)

Normalnie to forum będzie mi musiało płacić rente! Złapałem tutaj już dwie choroby. Latarkową i gorszą metalohalogenową!
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Niektóre układy tak mają, ze trzeba czekać, zwłaszcza chińskie, czasem pomaga wyprowadzenie nowych przewodów bezpośrednio od układu a nie podłączanie się do tych już wypuszczonych. W pracy mam 2 x 150W pod wiatą bez drzwi, czyli warunki termiczne jak na zewnątrz. Zimą mierzyłem czas i czasem nawet dochodziło do 40 sekund, ale na układach Ansorg (niemieckie) paliły od razu w każdych warunkach. Jeśli idzie o dobre skupienie to fajnie 150W daje w małym reflektorze ze 35W takim wychylnym (kupionym tu na forum, ale nie pamiętam od kogo ;) ) i że tak powiem zasięg :mrgreen: całkiem całkiem. To tak jak z latarkami, wszystko zależy gdzie ma być użyty reflektor. Jeśli idzie o moją skrzynię to kupiłem w jakiejś hurtowni internetowej za 65zł chyba z przesyłką pobraniową, ale widziałem też po 50zł z przesyłką używki w jakimś sklepie muzycznym i ze sprzętem scenicznym. Oczywiście wymagało to małej przeróbki bo lampa była zakrótka do mocowania.
amisiek
Posty: 570
Rejestracja: poniedziałek 16 lip 2012, 18:50
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: amisiek »

CDm-T 150W/942 mocowane na kostce mieści się na styk w starszych halopakach 500W. To naprawdę daje radę. Zrobiłem też eksperyment z CDM-T 250/942 i jest jeszcze jaśniej :twisted:
Halopak 500W (9 tys lm z żarówki minus straty oprawy) praktycznie nie istnieje przy takim czymś (22 tys lm).
Chociaż rekord wśród konstrukcji o praktycznym zastosowaniu należy do lampy HQI-BT 400W/D wkręconej do starszej oprawy ulicznej Elgo Strada OUS-400. >33 tys lm dziennego światła o Ra>90 wychodzi z lampy :D Strada kupiona za stówę na All..., lampa za 50zł + trochę CIFu do wyczyszczenia optyki oprawy.
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Robiłem już 150-tki w 500 watowym halopaku i jest dobrze ale nieporównywalnie szerzej i jaśniej jest z tej tysiączki. Zdjęcia tego tak nie oddają, raz że w foto jestem słabym amatorem a dwa to aparat też leciwy. Poza tym sceneria po lekkim deszczu więc też trochę światła się gubi. Druga sprawa, świecąc w sufit z halopaka 1000 i 500 przy tej samej mocy lampy efekt o wiele lepszy na korzyść 1000W. Montowałem w pracy również gotowce z allegro za sto parę złotych, takie zintegrowane i też ładnie szeroko dają ale raz że w domowych warunkach ciężko 5kg gdzieś w pokoju powiesić a dwa to fakt, że dwie sztuki nie były w stanie doprowadzić lampy do optymalnej barwy (światło było zdecydowanie zimniejsze niż w innych, przełożenie lampy do innej oprawy naprawiało problem.
fxxx
Posty: 1575
Rejestracja: środa 04 sie 2010, 16:34
Lokalizacja: nowy sacz

Post autor: fxxx »

Te oprawy o której piszesz to mają 24 stopnie (LTS czarne). Mam do tego jeden reflektor 12 stopni :)

Przeróbka na mniejszą lampę to nie problem, gorzej jak trzeba wsadzać na styk.Będę próbował zmieścić 35W G12 w halopaku 150W, oczywiście część ceramiczna na zewnątrz. Bardziej będzie się to do akwarium nadawało bo szeroko świeci.
Awatar użytkownika
bulwa11
Posty: 305
Rejestracja: niedziela 04 wrz 2011, 00:43
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: bulwa11 »

amisiek pisze: Chociaż rekord wśród konstrukcji o praktycznym zastosowaniu należy do lampy HQI-BT 400W/D wkręconej do starszej oprawy ulicznej Elgo Strada OUS-400. >33 tys lm dziennego światła o Ra>90 wychodzi z lampy :D Strada kupiona za stówę na All..., lampa za 50zł + trochę CIFu do wyczyszczenia optyki oprawy.

Jezuuu ja chcę taką 'lampkę'. :eek: :twisted:

Natomiast nie żebym narzekał na 2x 150W CDM-T w 500W halopakach. Bardzo dobra sprawa na działce, choć nie wiem czy nie lepiej by było z oprawą asynchroniczną. Obecnie sporo światła leci w niebo nawet jak nakieruję halopaka prawie pionowo w dół. :cool:
Obrazek

Solarforce L2 XM-L T5 4B mod Grega || X1 XM-L2 T6 3C mod Grega || 3x MH 150W @CDM-T 942 || MH HQI-BT 400W/D
ODPOWIEDZ