Czołówka na CXA1512

Oświetlenie montowane na głowie
xsherlock
Posty: 119
Rejestracja: wtorek 25 sie 2009, 16:02
Lokalizacja: Warszawa

Czołówka na CXA1512

Post autor: xsherlock »

Taki mi pomysł do głowy wpadł ze da sie taką 20W czołówkę zbudować na CXA. Oczywiście te 20W to ona da moment nim sie zgrzeje ale taki nie wysilony led CXA1512, powiecmy 5-10W będzie miał swietne parametry i dobry lm z Wata.

W maritexie maja teraz takie reflektorki do tego leda. ze są bez zdjec na ich stronie to je postuje.

Obrazek
Obrazek

szczególnie kusząco wyglada ten reflektorek 45deg o średnicy 22mm.
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Lepsze parametry i znacznie mniejsze gabaryty miałaby konstrukcja na MK-R, do 200lm/W.

CXA na głowie... gabaryty, zasilanie... moim zdaniem pomyłka ;)
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Bez sensu pomysł wg mnie. Żeby zasilić CXA trzeba dużego napięcia więc albo przetwornica podwyższająca napięcie (mała sprawność) albo ogniwa tworzące źródło o odpowiednim napięciu (wielkość). W pierwszym przypadku zysk lm/W tracimy na sprawności przetwornicy, w 2gim mamy czołówkę o dużych gabarytach łącznych zapewniającą dobrą sprawność ale i tak mniejszą niż MK-R czy też XM-L(2)
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Cóż... Wady dość obiektywnie zostały już wymienione, to ja może zaletę podam. O ile się nie mylę to te diody mają dość dużą sprawność nawet przy ciepłej barwie, a to dla osób "ciepłolubnych". :)

Reflektorki (i ich zdjęcia na pewno) dobra sprawa. Ja się przymierzam (decyzja już podjęta), żeby w modowanej na XP-G Myo RXP założyć właśnie reflektor zamiast kolimatora Ledila 10*. Kolimator daje ładne skupienie, ale za mało (dla mnie) w spill. Przymierzałem rozkład światła z modowanego (też na XP-G) minimaga i bardziej mi na czoło pasuje niż to co na nim mam ;) Sorki za OT.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 22 kwie 2013, 18:21 przez marmez, łącznie zmieniany 1 raz.
xsherlock
Posty: 119
Rejestracja: wtorek 25 sie 2009, 16:02
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: xsherlock »

Na wariant MKR też jestem gotowy :)

Obrazek

Ale nie jestem pewien czy Z MKR jest aż tak różowo. Te 200 lm/w to one maja przy 1 W i w kolorze blado niebieskim. Tą którą mam z Maritexu to jest bin 970 lm i też jest 6200k
To jest dioda 13.7 W przy pelnym ogniu i przy standartowej pracy 5-10W bedzie bardziej wysilona niż CXA. zasialana jest 13V wiec przetwornica i tak musi być.

Ze światła potrzebuje na 10h wszysto zasilam z pakietu 8s 32.4V wiec straty do 13V czy do 47V chyba są porównywalne. Przetestuje ten nowy driver boost od MR dokładniej jak dojedzie do mnie. Bo ich step down MR2007 to jest bardzo słabo wydajny.

Dodatkowo jak narazie są tylko te 2 optyki do MKR i ta medium ma dość mocny spot w środku. nie wiem czy nie będzie wypal dziury w oczach.

Szkoda ze cree skasowalo PCT i nie można dokładnie sobie ocenić jaka bedzie efektywność tych 2 rozwiązań tylko trzeba to oceniać z wykresików ze specyfikacji.
ODPOWIEDZ