Oświetlenie roweru z DX.COM, prośba o poradę

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
Wotti
Posty: 7
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Oświetlenie roweru z DX.COM, prośba o poradę

Post autor: Wotti »

Witam serdecznie,
jako, że to mój pierwszy post na forum, proszę o wyrozumiałość:)

Troszkę przekopałem forum, i zdziwiłem się, że latarka to nie tylko latarka:D ale na tyle złożone urządzenie (i mnogość opcji), że już rozbolała mnie głowa i nie wiem co robić;)

Przegrzebując DX.com wynalazłem takie pozycje:
POPPas W-878
Mocowanie:
Universal Bike Mount
Tył (wiem że pewnie wiocha, ale ciekaw jestem jak to działa:) ):
UFO Laser
LUB
Owimin BRL-201

Tył proszę potraktować jako ciekawostkę;) Natomiast co do przodu, liczę na sporo światła, w miarę rozproszonego. I tu pojawia się największy problem, czy trzeba coś grzebać przy tej latareczce? Wolał bym, żeby to był zakup plug and play:)
Jeśli nie ta, to proszę o podobne cenowo propozycje, nie zależy mi na jak najjaśniejszej diodzie:)
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Witaj.
Przód to nieporozumienie :wink: uchwyt do najlepszych ponoć też nie należy.
Jeśli chcesz plug & play to pozostaje zwiększyć ciutkę budżet i kupić coś ze sklepiku na forum.
Obie tylne lampki hmm widoczność z 10m w ciemnościach :wink:
Jeśli chcesz być bardzo dobrze widoczny to DIY ew coś pokroju WALLe.
Wotti
Posty: 7
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wotti »

W jakim sensie nieporozumienie przód?:) Na tył faktycznie WALLE kupię bo już trochę przegrzebałem forum. Czym się kierować przy przodzie? Max to 60 zł co chcę wydać. Mam teraz "extra" lampkę "PowerBeam" z 5 diodami:D ale chyba ten POPPas i tak przebił by go na głowę;) Chcę być widoczny i wiedzieć gdzie jadę, ale nie musi urywać to tyłka:) tak w granicach rozsądku:)
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Dziura pod diodą nie wróży niczego dobrego. Na fotkach widziałem, że na pokładzie jest 4xAMC czyli pakujemy w diodę 1.4A, a to już sporo za dużo jak na diodę która opiera się jedynie na 1mm rancie.
Chyba, że włącznik jest tak kiepski i wprowadza duże straty.
Wejdź na fasttech.com i zobacz convoy S2. Jesli plug& play to wersja 2.1A dla 2.8A trzeba się pokusić o małe usprawnienia.
Wotti
Posty: 7
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wotti »

Czyli dochodzi koszt ogniwa i ładowary? Rozumiem że taka dioda na 3 AAA to bezsens?
Awatar użytkownika
Rysiu.
Posty: 1461
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2009, 22:30
Lokalizacja: południe

Post autor: Rysiu. »

Co do tylnych lampek to nie są aż takie złe. Jakieś pół roku temu kupiłem z ciekawości i przeceny o taką i nie jest aż taka słaba, co prawda przy WALLe-m wypada blado ale jest w zupełności wystarczająca.

EXIF; t:2s , F:3,5 , ISO 200

Walle
Obrazek

twór z DX
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Te laserowe linie są naprawdę bardzo dobrze widoczne w nocy zwłaszcza jak migają.
UF C2: XM-L2 T6 3C @8AMC; XM-L U2 1C @10AMC; XM-L2 T6 3C@10AMC; XM-L2 U3 7A@10AMC
Awatar użytkownika
dymcio111
Posty: 43
Rejestracja: czwartek 02 maja 2013, 12:53
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: dymcio111 »

Uchwyt lepiej kup ten http://dx.com/p/universal-bicycle-mount-8274
Ostatnio zamawiałem i dostałem ten, 20 dni czekałem. Mocno trzyma latarki. Na eBay ostatnio widziałem gdzieś taki za 0,99 $ i chyba z wysyłką free. Na bardziej przyzwoitą lampkę przednią musisz chyba raczej zwiększyć budżet.
Co do tylnej również polecam Mactronic Walle, kupiłem do 3 rowerów w domu, brat też ma Smart z mocną diodą na górze i 2ma słabszymi na dole i też to bardzo dobrze świeci, dodatkowo chyba miała drugi uchwyt że można było go przyczepić na tylny trójkąt ramy i mieć ją z boku koła.
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Również polecam ten uchwyt, sam posiadam. Jedyne do czego można się przyczepić to że nie złapiesz nim każdej kierownicy.
Dziś zmierzę moją kierownicę, to powiem Ci do jakiej średnicy może łapać, a do jakiej nie.
U mnie tylko w dwóch miejscach mogę umieścić ten uchwyt.
Awatar użytkownika
lord_craven
Posty: 415
Rejestracja: środa 27 lut 2013, 12:32
Lokalizacja: Leżajsk

Post autor: lord_craven »

Jak uchwyt ma być pewny i konkretny to wybór tak naprawdę jest tylko jeden, czyli Led Lenser: http://allegro.pl/led-lenser-uchwyt-row ... 11883.html (sprawdź sobie też inne aukcje tego sprzedającego).
Lampka na tył to Walle. A na przód się nie wypowiem, bo L2P jest w innych pieniądzach niż Twój przedział.
Mactroniki: HLS-K1 mod by ElSor, EPIC HLS-NL3, BPM-2SL Walle.
SF L2P mod by Greg i FandyFire UV-S5 mod by Dariusz70
19arek93
Posty: 37
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 16:26
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: 19arek93 »

Jeśli chodzi o w/w Led Lensera to używam go od paru dobrych miesięcy. L2P wchodzi stosunkowo łatwo, a potem można łapiąc za latarkę wciągać rower pod porządne wzniesienie. Drogo, ale jak ma być pewnie to warto.
L2P XM-L 2.8A od Grega
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Panowie, Wy skaczecie rowerami z 10m że z tego uchwytu za 2$ Wam lampki wypadają? :-|
Awatar użytkownika
lord_craven
Posty: 415
Rejestracja: środa 27 lut 2013, 12:32
Lokalizacja: Leżajsk

Post autor: lord_craven »

Lepiej zapłacić parę złoty więcej i kupić coś porządnego na dłużej niż kupować byle co a częściej.
Chociażby tylko do jeżdżenia po asfaltach wystarczyło by mi co innego niż Gregowa L2P, ale wolałem dopłacić i mieć coś na przyszłość (myślę o jakimś "góralu") jak i porządną EDC (choć dla mnie czołówki są szczytem poręczności).

Ale przez te rozważania to się robi coraz większy offtop.

Wotti, masz podane co każdy z nas uważa za słuszne. Wybieraj, dopytuj. Poradzimy w miarę możliwości.
Mactroniki: HLS-K1 mod by ElSor, EPIC HLS-NL3, BPM-2SL Walle.
SF L2P mod by Greg i FandyFire UV-S5 mod by Dariusz70
Kali
Posty: 62
Rejestracja: czwartek 06 gru 2012, 12:32
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Kali »

Używam od jakiegoś czasu zamiennika uchwytu led lensera - https://www.fasttech.com/products/1181500 . Jak na razie nie mam z nim żadnych problemów a cena jak widać bardzo przystępna ;-).
Wotti
Posty: 7
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wotti »

Więc tak,
Tył Walle
Przód, jestem zdecydowany na Convoy S2, wersja żeby przy niej nie grzebać:)
Natomiast kwestia aku.. czy takie 2packi z fastecha aku (za jakieś 5$) do Convoy S2 są dobrym wyborem? wystarczy mi żeby trzymały 2 sztuki łącznie 1h przy maxymalnym trybie. A ładowarka za 5$ najprostsza do tego (również z FT)?:) Boje się żeby nie spalić chałupy;)
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Ładowarkę bierz tą:
Wersja z powerbankiem http://www.fasttech.com/products/1421/1 ... r-version-
lub bez PB http://www.fasttech.com/products/1421/1 ... chargeable
Wg. opisu ładowarki są oparte o TP4057 czyli scalaki dedykowane do ładowarek li-ion, z regulowanym prądem ładowania rezystorkiem pomiarowym do max 1A i z małym błędem napięcia końcowego.
Coś mi świta, że ok 2% to było.
Akusy weź 4 sztuki od Woytazo i będzie dobrze.
ODPOWIEDZ