WALLe - mocna tylna lampa rowerowa

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
Awatar użytkownika
lord_craven
Posty: 415
Rejestracja: środa 27 lut 2013, 12:32
Lokalizacja: Leżajsk

Post autor: lord_craven »

bulwa11 pisze:Bierz Walle, sprawdzona i świetna
Dokładnie. Ja po pierwszym użyciu zauważyłem jaka nagle droga się zrobiła szeroka dla samochodów mnie wyprzedzających. Wcześniej zdarzały się przypadki wyprzedzania "na żyletkę", a teraz okazało się że jednak droga ma sąsiedni pas na który można zjechać ;)
Mactroniki: HLS-K1 mod by ElSor, EPIC HLS-NL3, BPM-2SL Walle.
SF L2P mod by Greg i FandyFire UV-S5 mod by Dariusz70
Awatar użytkownika
Tomek210
Posty: 317
Rejestracja: piątek 15 sie 2008, 02:54
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Tomek210 »

Kilka dni temu podjechałem do gdańskiego sklepu Baltrade zakupić kilka Eneloopów. Stojąc w kolejce wypatrzyłem stojak z masą tylnych lampek rowerowych, pomyślałem, że wreszcie jest okazja aby zakupić Walle/Superflash i zacząłem je testować...

Kilka minut później wyszedłem ze sklepu z czymś takim.

Walle/Superflash niestety, mimo o połowę niższej ceny nie wytrzymały porównania. Cosmo, przy swojej niepraktyczności - do ładowania trzeba ją będzie ściągać z roweru, co pewnie wyrobi uchwyt, ma też zaletę, która w moim przypadku zdecydowała - świetny design. Wyróżnia się spośród wszystkich innych lampek (dioda COB o której nigdy wcześniej nie słyszałem) i do tego bardzo ładnie świeci - równomierna ściana czerwieni za rowerem, nie skupione wiązki jak w innych.
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
bulwa11
Posty: 305
Rejestracja: niedziela 04 wrz 2011, 00:43
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: bulwa11 »

ciekawe, choć czasy działania jak dla mnie porażka ;)
Obrazek

Solarforce L2 XM-L T5 4B mod Grega || X1 XM-L2 T6 3C mod Grega || 3x MH 150W @CDM-T 942 || MH HQI-BT 400W/D
Awatar użytkownika
wikrap1
Posty: 355
Rejestracja: wtorek 30 lis 2010, 17:18
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: wikrap1 »

Taśma led w mlecznej listwie w sumie też ładnie wygląda :razz: No ale to też ciekawe na pewno.
SF L2 XM-L T5 4B
Armytek Wizard WR
czerwonobrody
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 16 maja 2013, 08:48
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: czerwonobrody »

Witam wszystkich na forum

Przymierzam się do zakupu Walle'ego i chciałem zapytać posiadaczy, czy ta lampka ma jakiś element odblaskowy, tzn. czy spełnia wymogi kodeksu drogowego o obowiązkowym wyposażeniu rowerów, czyli czerwonym świetle odblaskowym; czy też trzeba (by być w zgodzie z przepisami) doposażyć się w dodatkowy odblask?

Pozdrawiam
MardoQ
Posty: 145
Rejestracja: czwartek 19 cze 2008, 17:47
Lokalizacja: Heaven

Post autor: MardoQ »

czerwonobrody pisze:Witam wszystkich na forum

Przymierzam się do zakupu Walle'ego i chciałem zapytać posiadaczy, czy ta lampka ma jakiś element odblaskowy, tzn. czy spełnia wymogi kodeksu drogowego o obowiązkowym wyposażeniu rowerów, czyli czerwonym świetle odblaskowym; czy też trzeba (by być w zgodzie z przepisami) doposażyć się w dodatkowy odblask?

Pozdrawiam
Nie nie ma odblasku.
bulwa11 pisze:ciekawe, choć czasy działania jak dla mnie porażka ;)
A gdyby tak przerobić obudowę (zrobić nową) i dać 18650 ?
Awatar użytkownika
tty5150
Posty: 895
Rejestracja: piątek 15 cze 2012, 02:28
Lokalizacja: Sand City

Post autor: tty5150 »

Rozmyślam nad przerobieniem oświetlenia i rozważałem podczepienie walliego do wspólnego pakietu na 18650 a w miejsce baterii dać konwerter step down.

Ale na razie na eneloopach dziala znakomicie, na czas świecenia nie narzekam
19arek93
Posty: 37
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 16:26
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: 19arek93 »

Jedynie jedna rzecz powstrzymuje mnie przed zakupem Walle, lub któregoś z klonów. Chodzi mi dokładniej o zbyt dużą ilość światła jaka wydobywa się z tych lampek. Porównać to można do śmigania z XM-L'em puszczonym na 1.5A po oświetlonych, miejskich drogach rowerowych. Po co?!

Tak więc to czego mi brakuje w tych lampkach to regulacja siły świecenia. Nie wyobrażam sobie jazdy z Walle na tyle w grupie znajomych. Po prostu oślepia..
L2P XM-L 2.8A od Grega
Awatar użytkownika
Rysiu.
Posty: 1461
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2009, 22:30
Lokalizacja: południe

Post autor: Rysiu. »

19arek93 pisze:Nie wyobrażam sobie jazdy z Walle na tyle w grupie znajomych. Po prostu oślepia..
Wtedy taki delikwent zamyka kolumnę i wszyscy się czują bezpiecznie :wink:
UF C2: XM-L2 T6 3C @8AMC; XM-L U2 1C @10AMC; XM-L2 T6 3C@10AMC; XM-L2 U3 7A@10AMC
kubaswiatelka
Posty: 473
Rejestracja: środa 18 kwie 2012, 22:17
Lokalizacja: Gorzyce Wielkie

Post autor: kubaswiatelka »

A nie ma jakiejś regulacji żeby np. świecił bardziej w asfalt?? Czy ma takie rozproszenie że nic to nie da??
Awatar użytkownika
dymcio111
Posty: 43
Rejestracja: czwartek 02 maja 2013, 12:53
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: dymcio111 »

Przecież Walle ma regulacje kąta świecenia, można ustawić by świeciło bardziej w asfalt i nie oślepiało a dalej jesteśmy bdb widoczni
19arek93
Posty: 37
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 16:26
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: 19arek93 »

Tylko pytanie po co mam świecić w asfalt, skoro wystarczyłby słabszy tryb. Stąd moja opinia że lampka nie jest do końca przemyślana.
L2P XM-L 2.8A od Grega
kubaswiatelka
Posty: 473
Rejestracja: środa 18 kwie 2012, 22:17
Lokalizacja: Gorzyce Wielkie

Post autor: kubaswiatelka »

No niby tak ale ja Ci podałem jakieś tam rozwiązanie :P Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Pawel S.
Posty: 4
Rejestracja: niedziela 09 gru 2012, 20:04
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Pawel S. »

Długo się zastanawiałem nad zakupem tej lampki. Przeczytałem ten temat i podobne na innych forach. Kupiłem i jestem BARDZO ZADOWOLONY :mrgreen:

Uchwyt bardzo solidny, wygodnie się zakłada/zdejmuje i świeci adekwatnie do balderka znajdującego się z przodu roweru ;)

wg zaleceń ustawiłem WALLiego delikatnie w dół. Jeszcze nikt mi nie zwrócił uwagi że oślepia czy coś.
itp EOS A3
BALDER SE-2 500 LUMENS XM-L T6
mactronic WALLE
diyaudio.pl
bitupt
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 29 sie 2011, 20:15
Lokalizacja: Poznań

Post autor: bitupt »

Gdy przeżyje dwa lata w takiej postaci jak ją kupiłeś to potraktuj w kategoriach sukcesu.
O ile świeci ładnie to materiały z jakich jest wykonana są fatalnej jakości, wiem bo mam.
Praktycznie łamie się po tym okresie jak chińska zabawka.
ODPOWIEDZ