Mactronic BMP-170 SUP vs Solarforce L2P.

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
pabloss86
Posty: 6
Rejestracja: piątek 24 maja 2013, 00:03
Lokalizacja: Poznań

Mactronic BMP-170 SUP vs Solarforce L2P.

Post autor: pabloss86 »

Na wstępie witam wszystkich szanownych Światełkomaniaków :wink:

Od pewnego czasu przymierzam się do "oświecenia" mojego jednośladu i o ile z wyborem tylnej lampki nie było dużego problemu (Mactronic Walle), to mam dość duży dylemat z przednią. Na chwilę obecną mam na oku dwa tytułowe modele.

Przeczytałem baaardzo dużo stron z tematu dotyczącego Gregowej modyfikacji Solarforce'a i jestem pod mega wrażeniem, ale ostatnio też wpadła mi w oko nowość Mactronica pt. "Scream Superior", BPM-170 SUP.

Moje pytanie brzmi, czy ktoś z Was spotkał się może ww. Mactronic'iem i może podzielić się doświadczeniem/uwagami? Czy dobrze oświetla boki? Na jak długo w rzeczywistości wystarcza bateria/akumulator i czy mój dylemat jest w ogóle słuszny? :smile:


Z góry dzięki za wszelką pomoc i sugestie :smile:
Awatar użytkownika
lord_craven
Posty: 415
Rejestracja: środa 27 lut 2013, 12:32
Lokalizacja: Leżajsk

Post autor: lord_craven »

Pabloss86, cześć :)

Jak świeci Scream to sobie sprawdź w porównywarce Dominika (nie ma co prawda tam modelu który wymieniasz, ale są dwa inne co i tak da Ci dobry obraz, bo konstrukcyjnie są one zbliżone). Scream nie doświetla dobrze boków, bo za bardzo odcina światło, zaś L2P, jak na pewno wyczytałeś, na rower się dobrze nadaje i IMHO jest wygodniejszy bo masz możliwość zmiany ogniwa po wyczerpaniu.
Mactroniki: HLS-K1 mod by ElSor, EPIC HLS-NL3, BPM-2SL Walle.
SF L2P mod by Greg i FandyFire UV-S5 mod by Dariusz70
pabloss86
Posty: 6
Rejestracja: piątek 24 maja 2013, 00:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: pabloss86 »

Dzięki bardzo lord_craven, przydatna stronka :)

Jeśli w nowszym modelu Scream Superior jest taki sam rozkład światła jak w standardowym Scream, to raczej średnio się nadaje do jazdy na rowerze ze względu na kiepsko doświetlone boki.

Poczekam jeszcze, być może odezwie się jakiś posiadacz tego modelu i potwierdzi lub obali nasze domniemania.
MaciekB
Posty: 233
Rejestracja: poniedziałek 22 paź 2012, 10:43
Lokalizacja: Otwock

Post autor: MaciekB »

Mam L2P i BPM-170 (tą wersję 240 lumenów).

Porównując tylko rozkład światła L2P wygrywa znacząco.

Jak by nie kręcił tym zoomem w mactroniku zawsze jest coś nie tak.

Dlatego daj sobie lepiej spokój z tym mactronikiem.
xar
Posty: 75
Rejestracja: środa 12 wrz 2012, 12:41

Post autor: xar »

L2 (nie musi być L2P) od grega - dioda odpowiedni kolor, inny rozkład światła (podtaczany reflektor), przycisk reverse przydatny w nawigacji rowerowej, programowalne tryby, wbudowane elementy mogące przenieść te 2,8A, bardzo dobra latarka na każą okazję, nie tylko na rower. Najlepiej dozbierać kilka złotych, bo to zakup na dłużej i raz a konkretnie.
Awatar użytkownika
lord_craven
Posty: 415
Rejestracja: środa 27 lut 2013, 12:32
Lokalizacja: Leżajsk

Post autor: lord_craven »

pabloss86 pisze:Dzięki bardzo lord_craven, przydatna stronka
A proszę bardzo :)
xar pisze: Najlepiej dozbierać kilka złotych, bo to zakup na dłużej i raz a konkretnie.
Święte słowa ;)
Mactroniki: HLS-K1 mod by ElSor, EPIC HLS-NL3, BPM-2SL Walle.
SF L2P mod by Greg i FandyFire UV-S5 mod by Dariusz70
pieczyna
Posty: 17
Rejestracja: środa 03 kwie 2013, 10:19
Lokalizacja: Poznań

Post autor: pieczyna »

Pabloss86,


weź jeszcze pod uwagę latarkę Convoy S2, M2. Dużo tańsze, świetne wykonane. Światła w trybie 50% w zupełności wystarczy... :mrgreen: .

Uwierz mi i posłuchaj rady zadowolonego użytkownika... ;)


Pozdrawiam
pabloss86
Posty: 6
Rejestracja: piątek 24 maja 2013, 00:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: pabloss86 »

pieczyna, masz na myśli jakiś konkretny mod tej latareczki, czy po prostu "pierwszą-lepszą" z półki sklepowej?

xar, zastanawiałem się właśnie nad podstawową wersją Solarforce L2, ale im dłużej przeglądałem temat związany z modyfikacją L2P, tym bardziej się na nią napalałem :) Różnica w cenie między podstawową L2 a wersją full L2P jest dość duża i powoli zaczynam wątpić czy wykorzystam cały jej potencjał (mam na myśli mocniejszą diodę XM-L2 i zabezpieczenie termiczne). Tym bardziej, że do całości zestawu trzeba doliczyć jeszcze uchwyt na kierownicę, aku i ładowarkę :)

To co mnie w tym Mactronicu skusiło to fakt, że moc latareczki jest na poziomie zbliżonym do L2P na diodzie XM-L i cały zestaw (aku, ładowarka, ładowarka samochodowa, uchwyt, wymienne koronki) mogę mieć za 250zł :)

Coś czuję, że czeka mnie jeszcze trochę przemyśleń ;)
MaciekB
Posty: 233
Rejestracja: poniedziałek 22 paź 2012, 10:43
Lokalizacja: Otwock

Post autor: MaciekB »

Ale dokładasz parę złotych i masz zestaw który Ci posłuży długie lata. A z tym mactronikiem może być słabo.

Po pierwsze myślę, że jak to bywa z chińskimi konstrukcjami te 750lm jest zawyżone. I na 99% ma dziurę pod diodą...
pabloss86
Posty: 6
Rejestracja: piątek 24 maja 2013, 00:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: pabloss86 »

Tak więc Mactronic jest "made in china", a Solarforce nie?
Wiem, że to zabrzmi śmiesznie, ale dopiero wkraczam w świat światełek... czym jest dziura pod diodą? :oops:
MaciekB
Posty: 233
Rejestracja: poniedziałek 22 paź 2012, 10:43
Lokalizacja: Otwock

Post autor: MaciekB »

SF również made in china, ale kupując moda od grega z tej chińskiej latarki zostaje sama obudowa.

Dziura pod diodą, tak w uproszczeniu jest wtedy, gdy podłoże diody "wisi" w powietrzu i nie ma wtedy odpowiedniego odprowadzania ciepła.

Tak więc kupuj u grega: latarka 190zł + ładowarka 35zł + uchwyt 37zł + 13zł wysyłka = 292zł

+ do tego 4 ogniwa od woytazo za jakieś 30zł

Więc za 322zł masz komplet, który na 100% spełni twoje oczekiwania.
bogoles
Posty: 7
Rejestracja: czwartek 03 maja 2012, 14:19
Lokalizacja: Śląskie

Post autor: bogoles »

Tak więc kupuj u grega: latarka 190zł + ładowarka 35zł + uchwyt 37zł + 13zł wysyłka = 292zł

+ do tego 4 ogniwa od woytazo za jakieś 30zł

Więc za 322zł masz komplet, który na 100% spełni twoje oczekiwania.
Można zejść z kosztów, bo obecnie u Grega-cafla jest promo na Solarforce L2 i kosztuje 150PLN, więc 40PLN do przodu...
pabloss86
Posty: 6
Rejestracja: piątek 24 maja 2013, 00:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: pabloss86 »

Dokładnie bogoles, zapytanie już poszło do Grega :)

Ale dopóki nie złożę zamówienia temat uważam za otwarty dla potomnych ;)
bogoles
Posty: 7
Rejestracja: czwartek 03 maja 2012, 14:19
Lokalizacja: Śląskie

Post autor: bogoles »

Mam parę lampek na rower, np. Trelock 725 z którą jeździ żona, Magicshine 858 - tez bardzo fajna lampka, Gregową L2P i ta jest najbardziej "mobilna" bym powiedział, bo służy również jako EDC....no i daje wystarczająco światła..... :) . Pozostałe używamy z małżonką jak jeździmy okazyjnie na składakach w mieście - chodzi o to by być widocznym.
Ale gregową polecam.
pieczyna
Posty: 17
Rejestracja: środa 03 kwie 2013, 10:19
Lokalizacja: Poznań

Post autor: pieczyna »

[quote="pabloss86"]pieczyna, masz na myśli jakiś konkretny mod tej latareczki, czy po prostu "pierwszą-lepszą" z półki sklepowej?

Taj jak pisałem powyżej, Convoy S2, M2. Mam S2 i polecam, M2 poleca wielu użytkowników tego forum. Moim skromnym zdaniem, M2 - ciut za duża no rower, S2 jest zdecydowanie mniejsza, lżejsza i zgrabniejsza, ale co kto woli... ;)

Światła z S2 (2,8A na XM-L T6 3c) jest naprawdę...dużo :o

Za modowanego Convoy-a zapłacisz około 100 zł, 25 ładowarka 2 kanałowa, 10-15 uchwyt przyzwoity, i 3 ogniwa od woytazo za około 20 zł. Wyjdzie ciut powyżej 150 zł, tak więc patrząc na powyższą kwotę, możesz się nawet pokusić o 2... :mrgreen:

Oczywiście wybór należy do Ciebie ;)
ODPOWIEDZ