Nowy projekt lampki na rower

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
Awatar użytkownika
midi
Posty: 1208
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:04
Lokalizacja: Radom

Nowy projekt lampki na rower

Post autor: midi »

Witam, właśnie jestem na etapie projektowania i budowania lampki rowerowej, zaprojektuję 2 rodzaje , jedna 2x XM-L a drugą 3 lub 4xXM-L. W prezentowanej lampce znajdą się dwie diody XM-L z różną optyką, sterowanie oddzielnie każda z diod jednym switchem ( driver z Kostki V3 ) . Jako że mam do dyspozycji ploter CNC opracowałem swój uchwyt , mam kilka wariantów , wersja lekka lub masywna by dobrze oddawał ciepła ( tak jak to jest w tym projekcie ) . Głowica jest bardzo podobna do czołówki V3 jednak nieco się różni , za tą sprawą będzie możliwość zmiany pochylenia głowicy w sumie 360* . Niebawem skończę konstrukcję , można zastosować tu jedną z soczewek z odcięciem i lampka nada się na jazdę po drogach publicznych i jednocześnie będzie się nadawała do terenu gdzie dwie diody XM-L w pełnej mocy wraz z drugą soczewką dość skupioną stworzy całkiem ciekawe światełko.
Pozdrawiam serdecznie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, są tylko i wyłącznie moją własnością, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Ciekawy design, przypomina raczej korbę niż lampę ;) Świeci jak sądzę zacnie.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

midi pisze:sterowanie oddzielnie każda z diod jednym switchem ( driver z Kostki V3 ) .
Cześć. Te switche będą osobno od lampki, tak, aby można je było zamontować najbliżej ręki?

Bardzo ładna "korba" wygląda po prostu rowerowo :) Fajnie, że wysokość będzie można dzięki takiemu wysięgnikowi zmieniać. Napis Cube bardzo ładny, ale czy nie lepiej (dla maniaków lekkości rowerów) zrobić w środku tego elementu pustą przestrzeń? Na wytrzymałości nic nie stracimy bo najsłabszym elementem i tak będzie samo mocowanie do kierownicy.

Uchwyty będą na jedną średnicę kierownicy? W ogóle teraz jest już jakiś standard w średnicach kierownicy? czy dalej nie? :neutral:
Awatar użytkownika
midi
Posty: 1208
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:04
Lokalizacja: Radom

Post autor: midi »

Hej, jeśli ten projekt zostanie dopracowany to jak napisałem wcześniej uchwyt ma opcję z wybraniem środka ( lekki ) niema problemu to projekt na ploter więc jest powtarzalność a wybrać można naprawdę z niego sporo , średnice chwytu przy kierownicy w zasadzie dowolne na życzenie ( standard chyba jest w dwóch średnicach taka jak moja czyli większa i chyba calowa mniejsza ) .Sterowanie będzie obowiązkowo przy kciuku , będzie jeden switch do sterowania każdą z diod oddzielnie co pozwoli wreszcie na dostosowanie lampki do jazdy na drogach publicznych ( na jednej z diod z soczewką odciętą ) .
Pozdrawiam serdecznie.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, są tylko i wyłącznie moją własnością, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
ologda
Posty: 356
Rejestracja: wtorek 25 wrz 2012, 08:38
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: ologda »

Bardziej mi to przypomina manetkę gazu w samolocie:-)

midi, Zrób ,proszę ładnie, wersie na 4 diody XM-L2 , już mam niedosyt światła .

Świeci zacnie , wiem bo mam kostkę V3 , ale apetyt tak szybko rośnie...

Pozatym doszedłem do wniosku ,że w lesie, w nocy światła zawsze jest za mało .:-)
Ostatnio zmieniony piątek 05 lip 2013, 14:06 przez ologda, łącznie zmieniany 2 razy.
jaromas
Posty: 63
Rejestracja: piątek 06 sty 2012, 23:46
Lokalizacja: Wro

Post autor: jaromas »

Możesz wprowadzić opcję z 2 uchwytami - nie byłoby pewnie z tym problemu, a tacy jak ja - lubiący symetrię też zainteresowali by się tą lampką.
Ostatnio zmieniony piątek 05 lip 2013, 13:56 przez jaromas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Robota piękna. Szkoda tylko że pewnie cena końcowa będzie zabójcza i trzeba będzie obejść się smakiem :sad:
ILPT
Awatar użytkownika
Dariusz70
Posty: 1271
Rejestracja: niedziela 30 paź 2011, 20:05
Lokalizacja: Chochołów

Post autor: Dariusz70 »

Także się przyłącze do pochwał. Super lampka :padam: .
Najwięcej pracy wymaga to aby wyglądała lekko i pięknie a jednocześnie była solidna i miała wygar (już nie wsponmę o funkcjonalności).
Dariusz70
darek.l(małpa)interia.pl
Awatar użytkownika
midi
Posty: 1208
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:04
Lokalizacja: Radom

Post autor: midi »

Hej, jutro pokażę uchwyt w wersji light , lampka w rzeczywistości wygląda fajnie, wpada w oko, wyszedł mi dość ciekawy design . Co do nazwy to chyba nazwę ją Korba v2 , Greg będziesz miał swój wkład w ten projekt ;) . Wersja V4 ( 4 xXM-L ) będzie zbudowana chyba na tym samym montażu jednak druga identyczna głowica będzie pod tą jaka jest w wersji V2.
Projekt jest o tyle ciekawy że chyba wprowadzę go do sprzedaży , ceny jak to ceny, zależą od czasu poświęconego na zbudowanie takiej lampki, jeszcze` jedna maszyna typu CNC i może dam radę je nieco obniżyć, problem taki że każda maszyna tego typu kosztuje nie małe pieniądze a takie zakupy muszą się zwrócić by to miało sens.
Wracając do lampki to docelowo będzie chyba w błyszczącym białym lakierze lub będzie to połączenie czerni z bielą .
Pozdrawiam serdecznie.

[ Dodano: 6 Lipiec 2013, 20:24 ]
Witam, oto fotki lekkiego montażu .
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam serdecznie.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, są tylko i wyłącznie moją własnością, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
krytix
Posty: 40
Rejestracja: piątek 12 lis 2010, 15:46
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Post autor: krytix »

Fajny design uchwytu. Dodatkowo atutem na pewno jest to, że lampka oparta na niezawodnej czołówce V3 :) Dobra robota.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Jaką cenę przewidujesz tego ustrojstwa ? Myślałeś może o sprzedaży samego body ? ;)
ILPT
Awatar użytkownika
midi
Posty: 1208
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:04
Lokalizacja: Radom

Post autor: midi »

Hej, mam już białe uchwyty, chyba kapsle po bokach zrobię na czerwono pod kolorystykę roweru, docelowo cała lampka będzie chyba na biało , lakier pierwsza klasa, nie rożni się od tego na moim rowerze. Wczoraj troszkę pojeździłem z nowa lampką i wpadłem na pomysł z trybami, teraz mam po 5 na każdą głowicę z możliwością całkowitego wyłączenia głowicy skupionej ( 20 * ) . Tak więc docelowo będą dwie grupy sterowania, pierwsza tak jak jest czyli po 5 na każdą głowicę z oddzielnymi nastawami każdej z diod a druga grupa to sterowanie oboma soczewkami na raz czyli 5 trybów zmienianych razem dla obu diod. Zmiana grupy będzie następowała w taki oto sposób, po włączeniu lampki ( przytrzymanie guzika około 1s lampka się włącza ale my nadal trzymamy wciśnięty guzik przez dajmy na to 5s po tym czasie lampka wyłącza się i po ponownym włączeniu mamy jedną z grup sterowania. Samą konstrukcję bardzo przemyślałem i powinna być to dobrze dopracowana lampka, jest płynna regulacja góra dół bez możliwości samoistnego przestawiania głowicy,, sterowanie pod kciukiem to wygoda, na głowicy też może być. Co najważniejsze tak mała lampka przy jeździe z prędkością 10km/h nie przegrzewa się, jest letnia i osiąga nie więcej jak 36-37*C ( jest temperatury dłoni ) szybka jazda 20-25Km/h ustala temperaturę po niżej temp. dłoni . Tak więc uchwyt-mocowanie dobrze odbiera ciepło , do zadziałania ochrony termicznej na postoju potrzeba 6-7min. więc z pełną mocą można spokojnie śmigać bez obaw na obniżenie jasności. Muszę zważyć całą lampkę bo nawet nie wiem ile waży , jest naprawdę mała w stosunku do mocy którą oferuje. Co do ceny to na razie ją pominę bo nie jest to jeszcze gotowy produkt, ustalę koszty całości i wtedy będzie dostępna na mojej stronie w ofercie oświetlenia rowerowego. Na koniec kilka fotek.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam serdecznie.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, są tylko i wyłącznie moją własnością, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
ologda
Posty: 356
Rejestracja: wtorek 25 wrz 2012, 08:38
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: ologda »

A na jakim etapie jest projekt 4 XM-L2 ?:-)

pozdrawiam
Największa latarka świata( fotka)
4metry wysokości

Idę w stronę światła
mantech
Posty: 166
Rejestracja: czwartek 30 gru 2010, 20:20
Lokalizacja: warszawa

Post autor: mantech »

Czołem,

To ja powybrzydzam trochę :)

Uchwyt mógłby być trochę krótszy(niższy),łby śrub wpuszczane w obejmę a otwory w uchwycie wiercone nieprzelotowo.

Pozdrawiam
Roman
Awatar użytkownika
midi
Posty: 1208
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:04
Lokalizacja: Radom

Post autor: midi »

Hej, lampka 4xXM-L ma już prawie swoje body, czekam na driver . Co do wyglądu uchwytów to mam ich kilka rodzajów, pełen z jednej strony i wybrany od spodu, ze śrubami nie przelotowymi , z okrągłymi otworami, nie wygięty jak te na zdjęciach. Nie pokazuję większości bo nie mam na to czasu , za wiele tego i sam się w tym gubię czasami :-| . Lampka którą pokazywałem wcześniej już siedzi na rowerze znajomego, na szybko zrobiłem drugą sztukę, w sobotę jadę na tygodniowy urlop i zabieramy rowery więc lampki muszą być :wink: . Nie zrobiłem sterowania pod kciuk bo nie starczy mi czasu, jednak soczewki wstawiłem inne niż wcześniej, mnie medium +/- 30* najlepiej pasuje więc wsadziłem sobie do mojej lampki takie dwa, płynne pochylanie lampki powala na nie oślepianie kierowców na drogach wiec to nie problem. Swoją sztukę zrobiłem czarno białą , była by cała biała ale akurat środek miałem już gotowy , malowany na czarno. A oto fotki
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A jeśli chodzi o długość uchwytu to tu akurat mi to pasuje, długi uchwyt pozwala na dowolne ustawienie położenia lampki , może być nisko lub wysoko, jak kto woli, nie będzie problemu oczywiście jak koś się uprze bym zrobił krótszy lub według wskazań bo każdy ma swoje zdanie :wink: . Pozdrawiam serdecznie.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, są tylko i wyłącznie moją własnością, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
ODPOWIEDZ