Czołówka dla myśliwego

Oświetlenie montowane na głowie
caninus
Posty: 20
Rejestracja: sobota 09 lut 2008, 20:25

Czołówka dla myśliwego

Post autor: caninus »

Proszę Swiatłych o pomoc w wyborze czołówki

Wymagania:

-18650
-1 tryb tylko on- i off-
-flood przez dyfuzor
-spot

Ograniczeń cenowych raczej nie ma choć bez przesady...Lupine nie potrzebuję

a-ha
Zebre,H7 mam...

Dziękuję <soczek> <soczek> <soczek> <soczek> <soczek> <soczek> <soczek>
Awatar użytkownika
bandit
Posty: 638
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 10:47
Lokalizacja: Tychy

Post autor: bandit »

Jedynie Midi. Z tego co mi wiadomo, to nie ma czołówki która by spełniała Twoje oczekiwania.
Editt
Jak już masz zebre ( na 18650 ? ), dorób do niej dyfuzor , jeśli nie była oryginalnie flood i z głowy.
Jedynie tryby będą "przeszkodą".
Awatar użytkownika
ologda
Posty: 356
Rejestracja: wtorek 25 wrz 2012, 08:38
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: ologda »

Największa latarka świata( fotka)
4metry wysokości

Idę w stronę światła
Awatar użytkownika
bandit
Posty: 638
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 10:47
Lokalizacja: Tychy

Post autor: bandit »

http://www.light-test.info/index.php?op ... 54&lang=pl
Zawsze jest jeszcze taka ciekawostka :)
caninus
Posty: 20
Rejestracja: sobota 09 lut 2008, 20:25

Post autor: caninus »

Fajna ale zbyt skomplikowana...
Idac w nocy za dzikiem z giwerą na ramieniu,gps-em od psa nie bede miał czasu na procedurę klikania,dwuklikania etc.

[ Dodano: 16 Wrzesień 2013, 09:45 ]
Gdzie można kupić tego NAO ?
Awatar użytkownika
ologda
Posty: 356
Rejestracja: wtorek 25 wrz 2012, 08:38
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: ologda »

http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=7606

Więc ta , nie ma dwuklikania:-)i ma 900 lm,latarka Midiego na 2 XM-L2 daje koło 1800lm.

Petzl NAO ma 350 lm , pytanie czy 350 Tobie wystarczy??

Latarka jakaby nie była , musisz ją jakoś włączyć
Największa latarka świata( fotka)
4metry wysokości

Idę w stronę światła
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Nao kupisz "wszędzie", na allegro popatrz. Jak chcesz sprawdzony sklep, to ja polecam Skalnik Wrocław, za to gorąco odradzam alpin-cośtam.

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 16 wrz 2013, 19:13 przez marmez, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ebola
Posty: 973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2012, 22:39

Post autor: Ebola »

Nao na allegro można kupić lekko powyżej 4 stów, np tu:

http://allegro.pl/petzl-czolowka-nao-z- ... 26037.html

W sklepach stacjonarnych będzie pewnie trochę drożej. A myślę iż 350lm w lesie w zupełności wystarczy. Więcej mogłoby tylko oślepiać.
Awatar użytkownika
bandit
Posty: 638
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 10:47
Lokalizacja: Tychy

Post autor: bandit »

Jedynie zasilanie może być pewną niedogodnością. Nie można łatwo wymienić na inny 18650. Ale Polak potrafi, trochę inicjatywy i jest to też do zrobienia. Bez potrzeby kupowania drogich oryginałów dedykowanych do petzla.
350 lumenów jest jak najbardziej wystarczające do chodzenia. Czasem to i tak za wiele.
Co innego do jeżdżenia. Tam przyda się więcej lumenów.
Awatar użytkownika
ologda
Posty: 356
Rejestracja: wtorek 25 wrz 2012, 08:38
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: ologda »

350 lumenów jest jak najbardziej wystarczające do chodzenia
Tak tylko do chodzenia ,:-)
Jak będziesz chciał zobaczyć dlaczego 30 metrów dalej za drzewami słyszałeś jakiś dziwny odgłos to -pozostaje się domyślać :-)
Największa latarka świata( fotka)
4metry wysokości

Idę w stronę światła
Awatar użytkownika
Ebola
Posty: 973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2012, 22:39

Post autor: Ebola »

Ta aukcja co podałem wyżej jest to bani, bo tam jest sama latarka bez paska i aku.

Tu poniżej w tej samej cenie (429zł i przesyłka wliczona w cenę).

http://allegro.pl/czolowka-petzl-nao-su ... 36325.html

A co do zasilania to fakt, tu petzl przesadził. Bo o ile ładowanie z USB to fajna sprawa, to brak możliwości zastosowania tradycyjnego akumulatorka to spory minus. Pomijam fakt że awaryjnie można użyć dwóch AAA, bo ilość i czas świecenia na pewno będzie bardzo awaryjny.

ologda, a myślisz że jak dasz 1800lm w krzaczorach to zobaczysz co znajduje się 30m dalej? Bo ja sądzę że wtedy wiele nie zobaczysz, i to przez dłuższy okres czasu :razz:
Awatar użytkownika
Dariusz70
Posty: 1271
Rejestracja: niedziela 30 paź 2011, 20:05
Lokalizacja: Chochołów

Re: Czołówka dla myśliwego

Post autor: Dariusz70 »

caninus pisze: Wymagania:

-18650
-1 tryb tylko on- i off-
-flood przez dyfuzor
-spot
Włączę się w dyskusję.
Ostatnio modyfikowałem czołówki UltraFire A6 na dodatkowe oświetlenie Quada (nocne zawody w ciężkim terenie).
Założenia identyczne. Dodatkowo możliwość on/off w grubej rękawicy i ładowanie z instalacji quada.

Ta czołówka ma aluminiową pigułę dokręcaną przez pierścień aluminiowy. Można dobrze odprowadzić ciepło na aluminiową obudowę.
Orginalny driver umiejscowiony w zasobniku na ogniwa, został zastąpiony przez taki driver zainstalowany w czołówce. Dołożone dwa AMC - 2,1A w diodę.
Na zasobniku na ogniwa został zainstalowany uszczelniony włącznik hebelkowy. Ogniwa zostały zabezpieczone PCB .

Dodatkowo możliwość ładowania/zasilania z instalacji 12V + ładowarka sieciowa.

Czołówka ma średnie skupienie. XM-L zasilane 2,1A świeci bardzo przyzwoicie.
Dwa dobre ogniwa 18650 pozwalają na 3h ciągłej pracy.

Zdjęcia wrzucę wieczorem.
Dariusz70
darek.l(małpa)interia.pl
Awatar użytkownika
ologda
Posty: 356
Rejestracja: wtorek 25 wrz 2012, 08:38
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: ologda »

Ebola, W krzakach zmniejszysz sobie ilość światła na jaką chcesz , a jak będziesz na innym terenie a nie wielkie krzaki :-) to zwiększasz moc .
Jak masz do dyspozycji 350 lm ,to nawet jak będziesz przechodził przez polanę , czy ścieżkę leśną i tak odległości widzenia nie zwiększysz .
Dlatego ze swego doświadczenia ( a chodziłem w nocy zarówno z latarką V1 i V3 Midiego) polecam produkt mający zapas mocy .
Największa latarka świata( fotka)
4metry wysokości

Idę w stronę światła
Awatar użytkownika
Ebola
Posty: 973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2012, 22:39

Post autor: Ebola »

ologda pisze:Ebola, W krzakach zmniejszysz sobie ilość światła na jaką chcesz , a jak będziesz na innym terenie a nie wielkie krzaki :-) to zwiększasz moc .
Jak masz do dyspozycji 350 lm ,to nawet jak będziesz przechodził przez polanę , czy ścieżkę leśną i tak odległości widzenia nie zwiększysz .
Dlatego ze swego doświadczenia ( a chodziłem w nocy zarówno z latarką V1 i V3 Midiego) polecam produkt mający zapas mocy .
To to fakt, zapas mocy czasem może się przydać, ale czy w myślistwie jest niezbędny? Tego nie wiem, nigdy nie polowałem. Ale zdaje mi się że jak autor odpaliłby w lesie taki reflektor jak V3 to wszystkie zwierzęta pouciekałyby gdzie pieprz rośnie, a to podczas polowania wskazane nie jest :razz:

A może autor niech wypowie się co mu najbardziej przeszkadzało w Zebrze, że szuka czegoś innego. Wtedy będzie łatwiej wybrać coś optymalnego.
caninus
Posty: 20
Rejestracja: sobota 09 lut 2008, 20:25

Post autor: caninus »

W łowiectwie potrzebujemy wolnych rąk do patroszenia zwierzyny czy poszukiwania postrzałka z psem gdzie w jednej recę smycz (otok) a w dwóch pozostałych giwera...
Jak widzicie rąk za mało :-)
Nie potrzebuję szperacza bo jeśli mam otwarty teren to mam Suzuki Jimny z halogenami na dachu.
Miałem kilka latarek od midiego ale to były czasy... 5 lat temu (chyba) i przy cenach które widzę na stronie wolę mieć cos "firmowego".Nie zaprzeczam że te latarki są fajne bo pewnie tak jest ale chcę coś innego.
Jak będę chciał "mega moc" to kupię to http://dx.com/p/rustu-d35-5-x-cree-xm-l ... 650-193509
Tak.Pewnie padną głosy że to "z ryżu" i gorsze.Może tak ale po 180 pln nie bedę rozpaczał a jak wydam 500-1100 pln i nie spełni moich oczekiwań to moge być zawiedzioy.
Ta NAO jak najbardziej mi pasuje.Ma jedna wadę...jest biała :-)
Zapytałem na forum bo to Wasza pasja i siedzicie w nowinkach.
Może coś jeszcze?
Oczywiście poinformuję o wyborze i Wam podziękuję.
ODPOWIEDZ