Modyfikacja Tiross TS-745

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
Bknz
Posty: 73
Rejestracja: wtorek 17 wrz 2013, 15:45
Lokalizacja: Kanzas

Post autor: Bknz »

szalony pisze:18500 to wymiar - 18mm srednicy i 50mm długosci. Naładujesz ją kazdą ładowarka do li ion.
Czyli TechnoLine BC-700 naładuję bezproblemu?
szalony
Posty: 16
Rejestracja: czwartek 29 sie 2013, 11:18
Lokalizacja: pomorze

Post autor: szalony »

Kolego; Wyraźnie napisałem " każdą ładowarka do Li ion " a nie do ni-Mh
czyli np WF-139 czy inne trust fire np
http://allegro.pl/ladowarka-trustfire-t ... 25865.html

TechnoLine BC-700 to ładowarka obsługująca akumulatory NiCd i NiMH w standardzie AA lub AAA
Bknz
Posty: 73
Rejestracja: wtorek 17 wrz 2013, 15:45
Lokalizacja: Kanzas

Post autor: Bknz »

Czy do diody którą posiadam XR-E Q3 mogę podłączyć taki sterownik ??
http://www.fasttech.com/products/1612/1 ... t-driver-c

czy nie ma ktoś na zbyciu sterownika który podaje do 1A na diodę, z trybem Strobo ??
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
Tak, ten driverek będzie dobry, jednak popracował bym nad odprowadzaniem ciepła.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Bknz
Posty: 73
Rejestracja: wtorek 17 wrz 2013, 15:45
Lokalizacja: Kanzas

Post autor: Bknz »

Nie będę zakładał nowego tematu, bo dioda może pójdzie do omawianego TS.
Powiedzcie mi jak możecie co to jest za Dioda bo ni jak mi to do niczego nie jest podobne. Niby miało być to XP-G ale nie jest nim na pewno. Z info jakie udało mi się znaleźć w sieci to wkładane były niejakie XP-E R5 ale nigdzie nie podają jakie parametry ma ta dioda i ile mA można max jej podać.

Obrazek

Wygląda ona dokładnie tak jak tan na załączonym linku
http://flashlightwiki.com/File:Cree_xp-e.jpg

a tak wygląda XP-G
http://flashlightwiki.com/File:Cree_xp-g.jpg
Awatar użytkownika
pier
Posty: 1467
Rejestracja: poniedziałek 21 lut 2011, 09:02
Lokalizacja: Biłgoraj-Sól

Post autor: pier »

Tak to jest XP-E.
[URL=http://www​.cree.com/~/.../XLampXPE.pdf]Tutaj[/URL] Masz niezbędne informacje.
Bknz
Posty: 73
Rejestracja: wtorek 17 wrz 2013, 15:45
Lokalizacja: Kanzas

Post autor: Bknz »

Dzięki za pomoc.

Pytanie tylko jest jeszcze jaki model XP-E to mógłby być ?? Można to jakoś rozszyfrować??

Lampka to UltraFire ZB006
- Driver w diodę podaje 1.02A

Jest to dokładnie taka lampka, tylko podają iż jest w niej doda XP-E R5 i nigdzie w specyfikacjach nie mogę znaleźć info o tym modelu R5 ;/
http://www.fasttech.com/product/1133700 ... -lumen-led

Z linka który podałeś nie wynika żadna informacją o max Amperach jakie można puścić w diodę. Jedynie podają że Light output - White Up to 291 lm @ 3.5 W

Mam sterownik Nanjg 4xAMC ale zastanawiam się czy jej nie usmaży ;/

Pomóżcie rozwikłać ten problem...
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Dla tej diody 1A to max prąd, więcej nie warto, szczególnie że masz dziurę pod diodą oraz marnej jakości podłoże.

[ Dodano: 5 Październik 2013, 10:36 ]
Jaki to model xp-e nie da się rozpoznać ze zdjęcia.

Tak tak, w tym przypadku z dziurą to nawet ten 1A to za dużo.
Ostatnio zmieniony sobota 05 paź 2013, 11:13 przez maciex93, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

1A z dziurą ? Góra 400 mA...
ILPT
Bknz
Posty: 73
Rejestracja: wtorek 17 wrz 2013, 15:45
Lokalizacja: Kanzas

Post autor: Bknz »

No to słabo ;/

Chcę zastosować podkładkę z monety 1gr. co by lepiej odprowadzała ciepło z diody, bo teraz robi się ciepła obudowa po ok. 4min od łączenia na max trybie.

Czyli lepiej poszukać coś na XP-G albo XM-L2 T6 3C / U2 1C - od Grega :)

[ Dodano: 5 Październik 2013, 11:20 ]
skaktus pisze:1A z dziurą ? Góra 400 mA...
Mierzyłem wczoraj, według instrukcji zamieszonej na forum.
Miernik ustawiony na 10A - pokazywał 1-1.02A

[ Dodano: 5 Październik 2013, 11:28 ]
Więc raczej nie przekłamywał :)

[ Dodano: 5 Październik 2013, 11:29 ]
Przy 1 A na tą diodę uzyskuje się z niej z 300-400LM
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

To że leci prąd 1A to nie znaczy że taki ma lecieć. Przy 1A latarka powinna po chwili być wyczuwalnie ciepła. Dla przykładu moja mała mini 02 na xml przy prądzie 1A po chwili jest gorąca. Mając dziurę pod ledem max prąd to 400 - 500 mA. Inaczej upalisz leda w kilka chwil.
ILPT
Bknz
Posty: 73
Rejestracja: wtorek 17 wrz 2013, 15:45
Lokalizacja: Kanzas

Post autor: Bknz »

Rozumiem Cię dokładnie, dlatego tak jak pisałem wcześniej chcę wcisnąć tam oszlifowaną monetę aby ciepło było odbierane z całej powierzchni pada.

W tej chwili po 4min robi się ciepła, nie gorąca ale zdecydowanie ciepła.
Powiedz mi po zastosowaniu lepszego odprowadzenia ciepła można pokusić się o danie jej 1.4A bo mam taki sterownik?
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Napisałem odpowiedź a mimo to brak postu...hmmm.

Raz jeszcze 1,4A pod warunkiem że piguła pod ledem będzie miała minimum 1 mm a najlepiej 2. Do tego powierzchnie będą wypolerowane, znajdzie się tam też pasta termo a led będzie mocno dociśnięty. Nie wiem jaki masz gwint na pigule ale sądzę że on będzie tutaj głównym problemem i to on spowoduje że 1A to będzie max dla tej konstrukcji.

Nie ukrywajmy - masz bubla.
ILPT
Bknz
Posty: 73
Rejestracja: wtorek 17 wrz 2013, 15:45
Lokalizacja: Kanzas

Post autor: Bknz »

skaktus pisze:Napisałem odpowiedź a mimo to brak postu...hmmm.

Raz jeszcze 1,4A pod warunkiem że piguła pod ledem będzie miała minimum 1 mm a najlepiej 2. Do tego powierzchnie będą wypolerowane, znajdzie się tam też pasta termo a led będzie mocno dociśnięty. Nie wiem jaki masz gwint na pigule ale sądzę że on będzie tutaj głównym problemem i to on spowoduje że 1A to będzie max dla tej konstrukcji.

Nie ukrywajmy - masz bubla.
Bubel-sprzedany na forum niby jako XP-G ;/

Już Ci pokazuję jak wygląda piguła-bo za bardzo nie wiem o co Ci chodzi z tym 1-2mm ??
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Jak widzisz dioda jest przylutowana do blaszki z aluminium - to jest MCPCB. Pod MCPCB jest dziura a powinna być blacha o grubości 1 - 2 mm tak aby odprowadzić ciepło.

Gwint jest krótki i kiepski, dlatego moim zdaniem 1A dla tej piguły to max. Mam podobną latarkę na XPE Q5 i dla niej max to 800 mA, inaczej ciepło generowane jest w takich ilościach że gwint nie daje rady z odprowadzeniem ciepła na obudowę.

PS-Na jakim forum kupiłeś latarkę ? Jak na światelka.pl to warto było by wspomnieć kto sprzedaje takie cuda z XPG które XPG nie widziały.

PS-Tak wygląda piguła z prawdziwego zdarzenia - gwint na całej długości, pod ledem jest metal.

Obrazek
ILPT
ODPOWIEDZ