Tanie oswietlenie roweru do jazdy w lesie

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
klik
Posty: 102
Rejestracja: poniedziałek 12 lis 2012, 22:14
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: klik »

A tak z ciekawości - ile A idzie w jedną diode w X2?

wg Fasttech w max jest tam 2,3A - czyli całkiem sporo jak na tak małą obudowę i na dodatek 2 diody
Tomek11
Posty: 137
Rejestracja: wtorek 20 sie 2013, 12:51
Lokalizacja: W-w

Post autor: Tomek11 »

artur_n pisze:Moim zdaniem C8 nadaje się na światła długie a nie jako światło główne do jeżdżenia na rowerze. Jest zbyt za bardzo skupione. Ale S2 jak najbardziej ma dobry rozkład światła na rower.
W stosunku do S2 ma dużo większy odbłyśnik i soczewkę. To chyba lepiej rozprasza światło.
Nie testowałem jeszcze. Oczywiście będzie na rowerze tak ustawiona aby skoncentrować strumień ok 30m przede mną. Ale to teoria. Jak sprawdzę to napiszę.
Muszę tylko odebrać aku od woytazo ..
Ostatnio zmieniony wtorek 08 paź 2013, 17:29 przez Tomek11, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Na rowerze nie potrzeba zasięgu na 50m, wystarczy max 20m ale ważniejsze jest szerokie i równomiernie oświetlenie. W C8 jest skupiony promień i patrzysz non stop w ten skupiony promień, potem zerkasz na bok, i nic nie widzisz bo oczy się przyzwyczaiły do mocnego "środka".
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

klik pisze:A tak z ciekawości - ile A idzie w jedną diode w X2?

wg Fasttech w max jest tam 2,3A - czyli całkiem sporo jak na tak małą obudowę i na dodatek 2 diody
Idzie i więcej. Na wakacjach w sierpniu kiedy było ponad 30 st latarka wytrzymała godzinny powrót do domu na rowerze. Była gorąca ale bez przesady. A teraz to w nocy po jeździe godzinnej jest co najwyżej ciepła.
ILPT
*michal*
Posty: 140
Rejestracja: piątek 31 sie 2012, 17:58
Lokalizacja: SG

Post autor: *michal* »

A ja polecam zakupy przez sklep internetowy fasttech.com. Nie jedną latarkę już tam kupiłem(choć wcześniej kupowałem customy czyli przynajmniej +30 +50zł do ceny ze sklepu) i nie widze żadnej potrzeby poprawiania termiki i czego kolwiek. Używam parę customów jak i zwykłe te kupione z fasttech i wszystko działa do tej pory. Pewnie z 200h już wyświeciłem(oczywiście w trybie najwyższym) i mimo to latarki bez żadnych przeróbek świecą nadal i nie odbiegają niczym od customowych jakie posiadam. Moje oko nie widzi różnicy. :cool: . Ba nawet nie interesuje mnie co się w środku dzieje - skoro latarka świeci to po co ją rozkręcać ? :cool:

Wtedy za Convoy S2 lub C8 wyjdzie Cię to jakieś 62zł.
https://www.fasttech.com/products/0/100 ... e-edc-led-
Dokupujesz sobie ładowarke za około 17zł :
http://www.fasttech.com/products/1421/1 ... charger-eu
do tego uchwyt za około 4zł :
https://www.fasttech.com/products/1630/ ... r-bicycles

Za całość płacisz około 83zł i dokupujesz jakieś ogniwa 18650 i mieścisz się w 100zł a nawet może Ci nieco zostać(np. zamiast ładowarki 2 kanałowej kupujesz 1 kanałową)

Rejestracja i założenie konta paypal jest łatwe i wszystko przebiega bez problemu i nie płacisz za wysyłkę z Chin bo jest ona darmowa. Czyli same korzyści :cool:

[ Dodano: 9 Październik 2013, 15:54 ]
belushi
Posty: 381
Rejestracja: poniedziałek 27 wrz 2010, 15:45
Lokalizacja: Rzeszow

Post autor: belushi »

Michał, każdy robi jak uważa, to tak jak z autem, nie patrzysz na styki, dowiadujesz się o nich jak stoisz na poboczu i dzwonisz po assistance ;)

B
*michal*
Posty: 140
Rejestracja: piątek 31 sie 2012, 17:58
Lokalizacja: SG

Post autor: *michal* »

belushi pisze:Michał, każdy robi jak uważa, to tak jak z autem, nie patrzysz na styki, dowiadujesz się o nich jak stoisz na poboczu i dzwonisz po assistance ;)

B
No dokładnie. Oczywiście w żaden sposób nie chcę by maniacy światełek czuli się urażeni ale takie jest moje zdanie przynajmniej na temat Convoy S2 i C8. :cool: . Moim zdaniem nie ma sensu ruszać tych lampek. I oczywiście polecam tam gdzie jest taniej. :-)
belushi
Posty: 381
Rejestracja: poniedziałek 27 wrz 2010, 15:45
Lokalizacja: Rzeszow

Post autor: belushi »

Ja również nie jestem hasydem latarkowym, ale jest różnica, uwierz mi ;)
Większość (w tym ja) wie gdzie się kupuje S2 tanio a i tak podjechałem sobie do Dariusza i kupiłem sztukę jedną, co przyniosło wymierne efekty, Darek nie jest już dla mnie tylko nickiem, mam fajnie przerobioną S2 i traska zacna zrobiona, w sam raz na wolny sobotni dzionek ;)

B
*michal*
Posty: 140
Rejestracja: piątek 31 sie 2012, 17:58
Lokalizacja: SG

Post autor: *michal* »

A niech będzie może za dużo wypiłem :twisted: . W każdym bądź razie Convoy'e ą godne polecenia. :cool:
Awatar użytkownika
profaner
Posty: 47
Rejestracja: czwartek 03 paź 2013, 09:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: profaner »

Ja mam mega mętlik w głowie :-)
Skłaniam się ku FandyFire z Fasttecha, ogólnie wydaje mi się, że temat troszeczkę (podkreślam troszeczkę) rozpoznałem, głownie w dziedzinie ... kosztów :)

Bardzo kręci mnie ta odbajerzona latarka Convoy S2 od Dariusza, niestety finansowo to dla mnie ciężkie do przełknięcia. Ogromnie szanuję i podziwiam to co robią wszyscy którzy modyfikują te latarki tylko Convoy S2 w fastechu kosztuje 18 dolarów a ta wersja która najbardziej mi się podoba u Dariusza kosztuje 120 zł. Prawie dwukrotnie więcej.
Wcale nie chodzi mi o to, że uważam że on ma jakiś wysoki narzut jedynie o to że trochę mnie dziwi przeróbka latarki podwajająca jej wartość.
Chociaż na 90% na rower kupie FandyFire to myślę, że kiedyś się skuszę na taka przerobioną przez Darka S2. Całość przeróbki S2 wydaje mi się bardzo ciekawa aż nawet chciałem samemu coś podłubać tyle, że znowu jest to nieopłacalne - taniej i lepiej zrobi to Dariusz. :)
Ostatnio zmieniony czwartek 10 paź 2013, 08:52 przez profaner, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Ja mam X2, szwagier ma S2. Barwy ledów podobne - jego jest bardziej neutralna. Prądy podobne (w X2 na jednego leda leci około 2,6A u niego w leda 2,8 A) W porównaniu obu latarek na max mocy X2 świeci dalej i mocniej. Dzięki zasilaniu z 4 akumulatorów świeci dłużej od S2. Na rower X2 jest w sam raz.
ILPT
Tomek11
Posty: 137
Rejestracja: wtorek 20 sie 2013, 12:51
Lokalizacja: W-w

Post autor: Tomek11 »

skaktus pisze: Na rower X2 jest w sam raz.
Co za czasy. Kiedyż żarowe na 6V było szczytem marzeń .... :)
Awatar użytkownika
profaner
Posty: 47
Rejestracja: czwartek 03 paź 2013, 09:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: profaner »

Co za czasy. Kiedyż żarowe na 6V było szczytem marzeń ....
Powiedz jeszcze " za moich czasów to tylko karbidówka Panie" :)

skaktus jeszcze raz dzięki za pomoc - nie wiem czy jesteś jedynym użytkownikiem X2 na forum, ale na pewno najaktywniejszym :)
U mnie proces decyzyjny trochę trwa :) może to przez poznańską duszę :)
belushi
Posty: 381
Rejestracja: poniedziałek 27 wrz 2010, 15:45
Lokalizacja: Rzeszow

Post autor: belushi »

Poznaniak to szkot wywalony z Krakowa za skąpstwo ?? Tak to było ? ;)
A X2 cenowo nie odbiega od Dariusza S2.
A jak policzysz diodę, driver, szkło i ze 2 godziny pracy nad latarka to wychodzi, ze chłopak zarobi na tym pewnie ze 20zł.
Jakbyś kupił latarke za 200 zł to przeróbka byłaby 1/10 ceny latarki ;) Wszystko zależy od bazy.
Stricte na rower kupiłbym pewnie którąś X2, Uniwersalnie ?? Pewnie zostałbym przy S2.

B
Awatar użytkownika
profaner
Posty: 47
Rejestracja: czwartek 03 paź 2013, 09:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: profaner »

A jak policzysz diodę, driver, szkło i ze 2 godziny pracy nad latarka to wychodzi, ze chłopak zarobi na tym pewnie ze 20zł.
Pewnie charytatywnie tego nie robi ale gdybym ja chiał złożyć jego wersję za 120 zł to za same części zapłaciłbym jakies 100-110 zł nie licząc pasty i szkła :) Dlatego raczej gdy będę chciał S2 to kupię od niego :). Rozwiązanie ma być typowo na rower dlatego zostanę przy X2.
Poznaniak to szkot wywalony z Krakowa za skąpstwo Tak to było ?
Łojtam Łojtam
ODPOWIEDZ