Latarka z allegro

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
gutierez
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek 21 paź 2013, 20:28
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Latarka z allegro

Post autor: gutierez »

Witam,czy oplaca sie kupic ta latarke . Szukam czgos malego i mocnego,niedrogiego.Lepiej kupic z zoomem czy bez,jakie wady i zalety?
link
Ostatnio zmieniony poniedziałek 04 lis 2013, 19:23 przez gutierez, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
pier
Posty: 1467
Rejestracja: poniedziałek 21 lut 2011, 09:02
Lokalizacja: Biłgoraj-Sól

Post autor: pier »

Link nigdzie nie prowadzi.
gutierez
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek 21 paź 2013, 20:28
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Post autor: gutierez »

Poprawione.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
Nie opłaca się kupić tego czegoś.
Resztę odpowiedzi znajdziesz na forum, nawet głęboko nie musisz szukać.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
kambal
Posty: 90
Rejestracja: czwartek 08 lis 2012, 23:47
Lokalizacja: Ostrołęka/Białystok

Post autor: kambal »

Akumulator od razu do wymiany (najlepsze teraz mają trochę powyżej 3000mAh, przy napięciu ładowania 4,35V). Latarka napewno do poprawy termicznej, a duże prawdopodobieństwo że jest dziura pod diodą. Poszukaj w sklepiku Convoy s2 lub m1.
Pozdrawiam
kambal zwany Kamilem Convoy M1
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

gutierez
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek 21 paź 2013, 20:28
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Post autor: gutierez »

Piszac tania mialem na mysli 100-200 pln,do takich tanich nie mam zaufania.No no czyz nie jest podejrzane kupowanie w sklepiku podobnych kilka razy drozej?
Ostatnio zmieniony poniedziałek 04 lis 2013, 21:38 przez gutierez, łącznie zmieniany 1 raz.
lorak
Posty: 195
Rejestracja: piątek 09 lis 2012, 18:17
Lokalizacja: Nowosielce

Post autor: lorak »

gutierez, tak jak napisałeś podobnych. Latarki sprzedawane w sklepiku są w wielu względach poprawione/ulepszone. Sam kupowałem w sklepiku i polecam :wink:
Awatar użytkownika
pzn
Posty: 14
Rejestracja: wtorek 31 sty 2012, 17:26
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: pzn »

Choć jestem "świeżakiem" to zdążyłem zauważyć, że ludzie tutaj znają się na rzeczy. Kupując "podobną" latarkę w sklepiku płacisz często za nowe części, modyfikacje oraz robociznę. Według mnie - opłaca się, jeżeli chcesz mieć gotową, dobrą latarkę :)

Polecam też poczytać forum, znajduje się tam mnóstwo informacji o tym co warto kupić i dlaczego. Niekoniecznie musi być to latarka ze sklepiku.

Osobiście polecam Convoy S3. Pewnie jestem zauroczony po zmianie taniej czołówki na coś porządniejszego, ale według mnie świeci rewelacyjnie ;)

Zmieścisz się w 200zł z latarką, baterią (bądź nawet dwoma) i ładowarką.
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

gutierez pisze:Piszac tania mialem na mysli 100-200 pln,do takich tanich nie mam zaufania.No no czyz nie jest podejrzane kupowanie w sklepiku podobnych kilka razy drozej?
Chciałem Ci tylko pokazać, że taką latarkę do jakiej podałeś linka można mieć o prawie stówę taniej, czyli wyobraź sobie jakie ten gość ma przebicie. Ok. jest ładowarka i ogniwa, ale ładowarka taka kosztuje 3$, a ogniwa przedstawione w tej aukcji są do niczego. Identyczny zestaw poskładasz sobie w sklepach z dalekiego wschodu za mniej niż połowę tego co w linku, pytanie tylko czy warto. Jeśli czujesz się na siłach i masz "żyłkę" do pomajsterkowania jeden wieczór to możesz sam sobie zamówić coś u chińczyka i poprawić co trzeba. Jeśli potrzebujesz gotowca to polecam jednak jak koledzy wyżej już pisali przejrzeć forumowy bazarek. Dostaniesz tam sprzęt gotowy do użycia z podstawowymi poprawkami lub za naprawdę parę złotych więcej jakąś wypasioną lampkę. 200 zł to już spory budżet, tutaj dostaniesz sprzęt o parametrach, za które w markowym produkcie trzeba by sporo więcej dołożyć a i tak nawet te drogie niejednokrotnie wymagają poprawy chociażby termiki. Zoomy sobie odpuść, nie będę pisał dlaczego, bo to forum jest pełne wyjaśnień na ten temat. Po za tym łatwiej było by coś zasugerować, gdybyś określił do czego tej latarki będziesz używał i jakiego zakresu zadań od niej wymagasz?
gutierez
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek 21 paź 2013, 20:28
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Post autor: gutierez »

Najczesciej bedzie uzywana na rowerze i w drodze do pracy.Robie tez nocne wypady do lasu.Na rowerze wiadomo,szeroki kat oswietlenia. Natomiast do lasu wolalbym cos w stylu szperacza,ale skoro zoomy odradzacie to cos pomiedzy. Rozmiar w takim razie taki,zeby zmiescil sie do kieszeni kurtki.
Ostatnio zmieniony wtorek 05 lis 2013, 19:11 przez gutierez, łącznie zmieniany 1 raz.
simon-u
Posty: 173
Rejestracja: poniedziałek 09 kwie 2012, 11:21
Lokalizacja: Klb

Post autor: simon-u »

I tak kupi tą z alledrogo...
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Jeśli coś pośredniego to Convoy M1 lub M2, też można znaleźć w sklepiku, ewentualnie od Grega SolarForce X1 z soczewką TIR narrow będzie i na rower i kilkadziesiąt metrów do przodu i zmieści się w kieszeni spodni. Jeśli nie potrzebujesz na rowerze mieć ekstremalnie szeroko to Convoy C8 też się nada a zasięg około 100m użytecznego dystansu i w kieszeni kurtki się mieści. Ot takie pierwsze z brzegu sprawdzone opcje.

P.S. Zacznij stosować polskie znaki, bo Pyra kiedyś straci cierpliwość ;)
ODPOWIEDZ