Dobra ładowarka CC/CV do 18650

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
phoenix
Posty: 20
Rejestracja: niedziela 15 gru 2013, 18:28
Lokalizacja: Polska

Dobra ładowarka CC/CV do 18650

Post autor: phoenix »

Witam wszystkich,
szukam dobrej ładowarki która spełniałaby wszystkie/większość wymagań standardów wyznaczonych przez producentów ogniw 18650. Poczytałem trochę anglojęzyczne fora i tam jako ładowarkę wzorcowa wymienia się Pila IBC. Chwalą także nowość Xtar VP1 która nawiasem mówiąc jest aktualnie moim faworytem. Z kolei u nas w superlatywach wypowiadają się o Imax B6 lecz nie wiem czy to jest ładowarka CC/CV i wygląda na to iż do niej trzeba by zakupić jakieś dodatkowe koszyczki na ogniwa żeby można było ładować gdyż nie ma ona dedykowanych slotów na baterie, ktoś jeszcze wspominał o zamienniku IMAX'a czyli o Redox ALPHA v2.
Czy ktoś bardziej obeznany w temacie mógłby coś polecić, ewentualnie zaproponować coś innego?
Kyle
Posty: 432
Rejestracja: poniedziałek 11 lis 2013, 10:39
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: Kyle »

Fajną opcją jest możliwość pomiaru pojemności ogniwa ... dobra ładowarka też powinna coś takiego mieć.

Aha ... osobiście nie lubię większych ładowarek, których cały korpus wciska się gniazdko - później wisi taki ciężki kloc na ścianie (bez skojarzeń) obciążając mechanicznie gniazdo.
Ostatnio zmieniony piątek 27 gru 2013, 19:51 przez Kyle, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

phoenix pisze:Z kolei u nas w superlatywach wypowiadają się o Imax B6 lecz nie wiem czy to jest ładowarka CC/CV i wygląda na to iż do niej trzeba by zakupić jakieś dodatkowe koszyczki na ogniwa żeby można było ładować gdyż nie ma ona dedykowanych slotów na baterie, ktoś jeszcze wspominał o zamienniku IMAX'a czyli o Redox ALPHA v2.
Imax B6 i inne tego typu konstrukcje, bo pod różnymi nazwami to chodzi, jest kombajnem, ale faktycznie bez hedera, przepraszam, bez koszyczków. Dedykowana jest do ładowania pakierów ogniw (baterii). Czyli naładuje Ci np. pakiet 3s3p. Ma w sobie balanser. Ładowania nią pojedyńczych ogniw jest bardziej problematyczne. Coś za coś :) Za to możesz nią ładować prawie wszystko, Ni-Cd, Ni-MH, Li-(ion)(fe-cośtam)(poli), ołowiowe...

Zależy co się potrzebuje.

Co do superlatyw, to chyba nie do końca, albo tylko w tej półce cenowej, bo czytałem dużo narzekania na błędne pomiary pojemności, na nieaktualizowane oprogramowanie, na niedokładne ładowanie. Ale ogólnie w tej cenie jest OK, jeżeli ktoś potrzebuje ładowania pakietów i innych dziwactw.

Aha, ładowanie ogniw litowych jest w systemie CC/CV.

Co do innych to niestety się nie znam.
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
piecornik
Posty: 22
Rejestracja: poniedziałek 20 maja 2013, 18:22
Lokalizacja: TL

Post autor: piecornik »

Zaletą tego Imaxa i innych (ja mam redox beta) jest nie tylko fakt, że może ładować wszystko ale przy kombinacjach w ustawieniach umożlwia też ładowanie ogniw które teoretycznie nadają się wyłącznie do wyrzucenia (np. takie li-iony które mają 1V).
fotorondo
Posty: 1338
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 18:44
Lokalizacja: warszawa

Post autor: fotorondo »

Jest jakaś fajna z pomiarem pojemności do 18650 ??

Kupiłem kilka laptopowych baterii, rozebrałem i głupieje,
latarka po kilku minutach świecenia zaczyna mrugać, czyli zabezpieczenie, a akku po wyjęciu ma 3,9 V
dsk
Posty: 331
Rejestracja: niedziela 03 lis 2013, 15:42
Lokalizacja: Kraków

Post autor: dsk »

Może ogniwa masz tak słabe, że spadek napięcia pod obciążeniem jest duży? Musiałbyś sprawdzić napięcie na ogniwie pod obciążeniem.
fotorondo
Posty: 1338
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 18:44
Lokalizacja: warszawa

Post autor: fotorondo »

A polecicie mi jakąś fajną
nie za drogą z pomiarem pojemności do 18650 ??

czy takie coś http://www.fasttech.com/products/1421/10002741/1203300

jest godne polecenia, ktoś z was ma takie cudo :) ??
andhar
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek 15 lip 2013, 00:03
Lokalizacja: wce

Post autor: andhar »

Przyłączę się do pytania kolegifotorondo, http://www.fasttech.com/products/1421/10002741/1203300 posiada ktoś tę ładowarkę .Właśnie robię zakupy i nie wiem czy dodać do koszyka.
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

andhar pisze:Przyłączę się do pytania kolegifotorondo, http://www.fasttech.com/p...0002741/1203300 posiada ktoś tę ładowarkę .Właśnie robię zakupy i nie wiem czy dodać do koszyka.
Jest to ładowarka na jedno ogniwo, po za tym nie za bardzo chwalona. Lepszym wyborem będzie w podobnej cenie

http://www.fasttech.com/products/0/1000 ... i-cd-smart
andhar
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek 15 lip 2013, 00:03
Lokalizacja: wce

Post autor: andhar »

Ok.Dzięki za pomoc .
fotorondo
Posty: 1338
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 18:44
Lokalizacja: warszawa

Post autor: fotorondo »

Dzięki Zbychur
Ale ja ciągle chciałbym do 18650 coś ala bc-700 od AA

Z pomiarem pojemności, wiem już że moje akku z laptopa to
totalna kicha :) , ale jakaś łądowarka z pomiarem napewno jest
do kupienia za te 100-150 polskich nowych zł
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

No pewnie że jest, Imax B6 jak dobrze trafisz to z zasilaczem wyrwiesz nawet za 150zł na allegro. Tylko trzeba uważać na podróbki, ale nie wiem jak je rozróżniać. Koszyki kupisz za grosze, tylko trzeba trochę styki poprawić. Ale takich w formie jak NiteCore z gniazdami nie widziałem, żeby miała pomiar pojemności, przynajmniej nie w zakresie moich zainteresowań cenowy.
studzin
Posty: 546
Rejestracja: sobota 17 kwie 2010, 11:45
Lokalizacja: Gdańsk/Tczew

Post autor: studzin »

Klony imaxa nie są złe, nawet czytałem recenzje, że lepsze od oryginału.
fotorondo
Posty: 1338
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 18:44
Lokalizacja: warszawa

Post autor: fotorondo »

...piiii..., sama instrukcja 33 strony ma,
poczytałem i widzę ze ustawień mnogo.

Zaczynam się zastanawiać czy ja rzeczywiście
potrzebuję takiego wypasa, czy ja
muszę mieć info o pojemności :) ??
studzin
Posty: 546
Rejestracja: sobota 17 kwie 2010, 11:45
Lokalizacja: Gdańsk/Tczew

Post autor: studzin »

Jeśli wystarczy Ci jeden kanał to bierz. Z czasem dodatkowe funkcje się przydają.
ODPOWIEDZ