statecznik 2x24w "T5" od zala666

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
kambal
Posty: 90
Rejestracja: czwartek 08 lis 2012, 23:47
Lokalizacja: Ostrołęka/Białystok

statecznik 2x24w "T5" od zala666

Post autor: kambal »

Witam,
kupiłem swego czasu tak jak i inni od kolegi z forum stateczniki. W opisie było T5, niestety ja mam oprawki T8. Dodatkowo po podłączeniu T5 zagotowało się w świetlówkach i mam fajne białe rury z czarnymi końcami za 5dych. Kontakt z kolegą i dochodzimy do wniosku że T5 to to nie będzie, ale skoro oprawki na T8 są to będą działać T8. Zakupiłem dzisiaj fajne philipsy T8, podłączyłem jak na rysunku, do gniazdka, a świetlówki pomarańczowe, trwało to może sekundę, i mam teraz kolejne białe rurki z czarnymi końcami, ale już za 3dychy.

To w skrócie żeby inni co kupili nie próbowali podłączać. Pytanie moje jest takie. Czy te stateczniki odpalą tylko lampy OSRAM DULUX, tak jak widnieje to na obudowie?
Obrazek
Pozdrawiam
kambal zwany Kamilem Convoy M1
studzin
Posty: 546
Rejestracja: sobota 17 kwie 2010, 11:45
Lokalizacja: Gdańsk/Tczew

Post autor: studzin »

To mnie zmartwiłeś ;/
Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 6
Rejestracja: wtorek 30 gru 2008, 14:51
Lokalizacja: Świętajno

Post autor: Prometeusz »

Witam.
Musi być nawalone. Też nabyłem - u mnie działa.
A tak poważnie, to też miałem wątpliwości co to napędzało. Gniazda sugerowały T8 i zastosowane Pila LF80 18W x2szt. świecą po "gorącym" starcie.
Podłączyłem dla sprawdzenia. Z T5 i Dulux L/F nie sprawdzałem - nie posiadam.
prometeusz
fxxx
Posty: 1575
Rejestracja: środa 04 sie 2010, 16:34
Lokalizacja: nowy sacz

Post autor: fxxx »

24W to T5, to że T8 zaświeci nic nie znaczy :) na elektronice z kompaktu też zaświeci. Nie pomyliłeś kabli na pewno? Ciężko mi uwierzyć, że statecznik osrama upalił lampy, trochę się tym bawiłem. No ale jak widać jednak się to może zdarzyć.
ODPOWIEDZ